Vánoční dekorace, které si můžete vyrobit doma

Vánoční dekorace udělej si sám

Máte tvořivého ducha a chcete si vyrobit ručně vyráběné vánoční ozdoby a dekorace? My vám přinášíme skvělé nápady jak vyrobiť vánoční ozdoby a vánoční dekorace, které si snadno vyrobíte sami v pohodlí domova. Nejedná se o nic náročného. Chce to jen trochu dovednosti, kreativity a nenáročný materiál pro výrobu, který najde doma každý. Dle našich inspirací, jak vyrobit vánoční dekorace, bude pro vás výroba vánočních dekorací hračka.

Vánoční dekorace na stůl

K vánoční výzdobě patří také různé vánoční dekorace na stůl. Kromě adventního věnce se na vašich stolech či poličkách mohou vyjímat různé, vlastnoručně vyrobené, vánoční figurky, rozmanité vánoční stromky či svícny. K výrobě stylových handmade dekorací můžete použít pestrou škálu materiálů či barev tak, aby se dokonale hodily k vaší celkové vánoční výzdobě bytu či domu.

Vánoční dekorace ze dřeva

Svou vánoční výzdobu můžete snadno oživit originálními vánočními ozdobami ze dřeva. Z tohoto přírodního materiálu si umíte vyrobit stylový vánoční stromeček, andílky, nebo různé postavičky zvířátek.


Dřevěného andílka si snadno vyrobíte ze silnější větve, kterou použijete jako tělo anděla. Na vrch připevníte dřevěnou kouli, která bude znázorňovat hlavu. Ze provázků na ní můžete vytvořit vlasy. Křídla andílkovi zhotovíte jednoduše pomocí dvou dřevěných vidliček.

Vánoční dekorace anděl ze dřeva


Krásnou dřevěnou dekoraci si můžete vyrobit také z kůry stromů. Kůru různé velikosti jednoduše ponapichujte na drát, od nejširší vespod, po nejužší na vrchu. Tím vám vznikne dokonalý tvar stromku. Na spodku můžete drát zapíchnout do kulatého dřevěného řízku a na vršek stromku umístit dřevěnou hvězdu.

Vánoční dekorace stromeček ze dřeva


A dřevěná mohou být také zvířátka. V našem případě konkrétní sobi. Pomocí lepidla si pospojujete různé dřevěné odřezky a větvičky, aby vám vznikla roztomilá postavička zvířátka. Takovou dekoraci ještě můžete dozdobit stužkou či jinými materiály.

Vánoční dekorace soby ze dřeva

Vánoční skřítci

Ačkoli se to nemusí zdát, výroba takových krásných vánočních skřítků není vůbec náročná. Budete potřebovat pouze rýži, ponožku, vatu, silonovou ponožku, kousek kožešiny (na bradu) a kus látky na čepici, případně můžete jako čepici použít skutečnou čepici dětské velikosti nebo hrubou ponožku a také budete potřebovat letovací pistoli.


Jak na to? V první řadě si ponožku naplníte rýží a otvor ponožky zagumičkujete. Takto vám vzniklo tělo skřítka. Následně do cca 1/2 těla nalepíte kožíšek ustřihnutý do tvaru trojúhelníku, který bude znázorňovat skřítkovou bradu. Kousek silonové ponožky si naplníte vatou a zagumičkujete. Silon, který vám zůstal trčet ustřihnete. Takovýmto způsobem by vám měla vzniknout měkká kulička, kterou letovací pistolí zalepíte těsně nad bradu, jako nos skřítka.
Jako poslední bod, vytvoříte skřetovi čepici. Jedním způsobem je vytvořit si z výkresu maketu jehlanu, kterou následně obalíte kusem látky a sešijete. Takovou čepici umístěte skřetovi přímo nad nošek. Čepice však můžete vytvořit i pomocí hrubé, strikované ponožky, kterou jednoduše upevněte skřetovi těsně nad nos a na konec ponožky můžete zalepit kousek stejné kožíšku, z jaké jste vytvořili bradu.
Pokud si to však chcete ještě více usnadnit, skřetovi jednoduše nasaďte těsně nad nos klasickou dětskou čepici s bambulí. Jak jednoduché, že?

Vánoční dekorace stromku

Stylovou dekoraci na stůl si umíte vyrobit jednoduše, pouze pomocí tvrdého papíru, lepidla a různých ozdob. Stačí, abyste si z tvrdého papíru vytvořili tvar jehlanu. Na takový jehlan můžete následně lepit jakékoli ozdoby. Malé vánoční kuličky, perličky, nebo kusy krajkové látky ukáží na takovém stromku opravdu krásně. Kolem dokola můžete tento jehlan omotat také tenkým vánočním řetízkem, čímž vám vznikne luxusní dekorace na stůl.

Vánoční dekorace ze šišek

Malý vánoční stromeček si také dokážete vyrobit i pomocí šišek. Stačí, když na šišku přilepíte různé perličky a na vrch upevníte malou ozdobu ve tvaru hvězdy. Takový mini stromek následně přilepíte na dřevěnou podložku a může vám zdobit vaši poličku, stolek či parapetu. Takové vánoční ozdoby ze šišek jsou vkusné a nenáročné na výrobu.

Vánoční dekorace ze šišek

Full 3D vánoční stromek

Full 3D vánoční stromky (100% 3D) jsou tvořeny výhradně 3D jehličím a tak dokonale imitují živý stromeček. 100% 3D vánoční stromek představuje to nejluxusnější a nejmodernější co trh nabízí. Větvičky s 3D měkkým jehličím jsou vyráběny z nejkvalitnějších PE (polyethylen) materiálů za pomoci nejnovějších technologií.


Vánoční ozdoby přírodní ze sušeného ovoce

K výrobě vánočních dekorací na stůl můžete použít také ovoce. Jednou z možností je napíchnout sušené plátky pomeranče na dřevěnou hůlku, od nejširšího vespod po nejtenčí na vrchu. Tuto hůlku následně můžete zapíchnout do malého květináče naplněného vatou. Na vrch připevněte ozdoby ve tvaru hvězdičky.

Vánoční dekorace z uschlého ovoce

Stejně stylovou ozdobou na stůl jsou citrusy, do kterých kůry můžete vyříznout různé ornamenty a zapíchnout hřebíčky. Taková vánoční dekorace vypadá nejen esteticky, ale také krásně provoní celý váš domov.

Vánoční dekorace z ovoce


Další možností je naplnit skleněnou sklenici plátky citrusů, skořice, hřebíčku a toto vše zalít vodou. Na vodu následně můžete položit kahanek. Tímto způsobem si vytvoříte opravdu originální svícen.

Vánoční dekorace z ovoce

Vánoční dekorace na dveře

I své vchodové dveře si umíte vyzdobit vlastnoručně. Ze snadno dostupných materiálů si umíte vytvořit stylové vánoční ozdoby na dveře, na které padne zrak nejednomu sousedovi. Zkuste letos vyměnit klasický vánoční věnec na dveře za jednu z originálních dekorací ze dřeva, sušeného ovoce nebo chvojí.

Vánoční dekorace z ovoce

Na takový stylový vánoční věnec budete potřebovat dřevní konstrukci ve tvaru kruhu, plátky sušeného ovoce, kousek chvojí a lepicí pistoli. Na dřevěný kruh jednoduše nalepíte kousky sušeného ovoce a chvojí. Věnec můžete také dozdobit i šiškami, oříšky nebo kaštany. Fantazii se meze nekladou.

Vánoční dekorace na dveře

Vánoční dekorace ze dřeva

Zajímavou dekorací na dveře, je také věnec ze dřeva. Celý věnec je tvořen z kulatých, dřevěných řízků, které jsou na sobě přilepeny do tvaru kruhu. Takový dřevěný věnec můžete také dozdobit chvojím, stuhami, šiškami, nebo různými jinými ozdobami. Jak si vyrobit netypický vánoční věnec na dveře či stůl se dozvíte v našem článku: Vánoční věnec na dveře a stůl – 40+ inspiraci.

Vánoční dekorace na dveře

Vánoční dekorace z chvojí

Tradiční věnec můžete vyměnit také za dekoraci z chvojí. Postačí vám kousek chvojí, na kterou nasadíte látku, sešitou do tvaru čepice a těsně pod tuto čepici nalepíte měkkou kulku z textilu, která bude znázorňovat nos. Tímto způsobem si vytvoříte dekoraci vánočního skřítka, která zkrášlí každé vchodové dveře.

Vánoční dekorace na dveře

Vánoční dekorace ze šišek

Rovněž si můžete vyrobit i dekoraci na vchodové dveře ze šišek. Konce šišek nastříkejte bílou nebo jinou barvou a připevněte je na stužky různých barev či vzorů. Na takovou dekoraci můžete použít větší počet šišek, aby vypadala mohutněji.

Vánoční dekorace ze šišek

Vánoční dekorace ve skle

Na výrobu další stylové dekorace, vám postačí větší skleněná sklenice či váza. Ten můžete do jedné třetiny naplnit cukrem, solí nebo různými skleněnými kamínky. Následně do sklenice vložte různé ozdoby, ať už vánoční koule různých velikostí, nebo šišky, které můžete sprejem nastříkat na bílo, stříbrno či zlato. Stejně hezky vypadá, i když skleněnou sklenici naplníte klasickými šiškami, sušeným ovocem, nebo skořicí.


Vánoční girlanda

Máme pro Vás v nabídce moderní a kvalitní vánoční girlandy. Každá vánoční girlanda má jedinečné provedení. Ať už hledáte klasickou vánoční girlandu z PVC jehličí, nebo realistickou 3D vánoční girlandu, zasněženou vánoční girlandu nebo prostě jen tradiční, zelenou vánoční girlandu, u nás najdete vánoční girlandy všech druhů a provedení.


Vánoční dekorace na okno

I své okno můžete zahalit do stylové handmade vánoční výzdoby. Jednoduše si můžete vyrobit vánoční ozdoby z papíru, které přilepíte na okno, nebo si vytvořit stylové dekorace na okno z vánočních koulí či vaty. Taková výzdoba dodá vašemu bytu pravou vánoční atmosféru.

Vánoční dekorace z papíru

Vánoční výzdoba z papíru na okno, je snad ta nejjednodušší. Potřebujete na ni pouze bílý papír a nůžky. Z bílého papíru si vystřihněte různé tvary, mohou to být hvězdičky, vločky či sněhuláci a jednoduše je nalepte z vnitřní strany okna. Z papíru si můžete vystřihnout také celou zimní krajinku, kterou si následně nalepíte na okno. Na internetu najdete také mnoho maket, podle kterých můžete tyto ozdoby z papíru vystřihovat. Více o vánočních dekoracích z papíru se dočtete v našem článku: 5 tipů na vánoční dekorace z papíru.

Vánoční dekorace na okno

Vánoční dekorace z vaty

Venku pořád nesněží a vy byste stejně chtěli zasněžené Vánoce? Žádný problém! Z obyčejné vaty si vytvarujte kuličky, které budete následně navlékat na silon, nebo nit, pomocí jehly. Kuličky mohou být různé velikosti a nerovnoměrně rozmístěny, aby vypadaly co nejrealističtěji. Navlečte alespoň 15 dlouhých silonů a připevněte je na jednu dlouhý plastovou, nebo dřevěnou lištu. Tu následně upevněte na vrch okna. Vytvoříte si tak zimní, vánoční závěs.

Vánoční dekorace na okno

Vánoční dekorace z vánočních koulí

Stejně krásná a stylová dekorace vám vznikne, pokud na silony, upevněné na liště, navléknete vánoční koule. Silony mohou být různé délky, aby koule nebyly v jedné rovině. Tato jednoduchá a vkusná dekorace zaručeně zaujme každého.

Vánoční dekorace na okno

Zdroj obrázků: https://cz.pinterest.com/


Také by vás mohlo zajímat:

Adventní věnec

16 skvělých nápadů na dokonalý adventní věnec

Adventní věnec už neodmyslitelně patří k symbolům předvánočního období. Jeho tradice sahá do devatenáctého století, kdy německý teolog Johann Heinrich Wichern založil školu pro chudé děti a prostřednictvím postupného zapalování svíček na věnci v předvánočním období odpovídal dětem na otázku „Kdy už budou Vánoce?“.

5 tipů pro dokonalou vánoční výzdobu oken

6 tipů pro dokonalou vánoční výzdobu oken

Vánoční výzdoba oken může krásně dotvořit celou vaši výzdobu domova. Vánoční dekorace do oken mohou být z různých materiálů a v různých provedeních. Vyzdobit si můžete okolí okna, parapetu nebo samotné okno. Nesmírně oblíbenými jsou vánoční LED dekorace do oken, které váš oblok krásně rozzáří, ale krásně ukáží také jednoduché vánoční dekorace do oken z papíru nebo malované vánoční dekorace. Připravili jsme pro vás 6 skvělých tipů pro dokonalou vánoční výzdobu oken. Inspirujte se!

Jak vyrobit vánoční stromeček z papíru

Jak si vyrobit vánoční stromeček z papíru

Pro všechny kreativní a tvůrčí, jsme připravili několik jednoduchých návodů, jak si vyrobit vánoční stromeček z papíru. Tuto inspirativní aktivitu můžete realizovat spolu s vašimi dětmi a zaručujeme vám, že se u ní zabavíte. Své skvostné výtvory můžete následně použít jako ozdoby na vánoční stromek nebo dekoraci na poličku.

Vánoční výzdoba

Nezmeškejte žhavé trendy ve vánoční výzdobě!

Dá se říct, že Vánoce jsou už co nevidět za rohem. Svátky klidu, radosti a rodiny. Jak však vyčnět z davu a být trendy i během Vánoc? Abychom vám to co nejvíc ulehčili, přinášíme vám tipy na žhavé trendy ve vánoční výzdobě!

Přejít do obchodu