výběr vánočního stromku

Výběr vánočního stromku – zákaznická příručka

Vánoční stromky hrají velkou roli v našich oblíbených svátečních tradicích. Zdobíme, otevíráme dárky a užíváme si vánoční atmosféru s přáteli a rodinou kolem stromku. Je důležité mít takový, který nevyhovuje jen vašemu stylu, ale také vydrží celá desetiletí. V této příručce vám ukážeme, jak si vybrat nejlepší umělý vánoční stromek pro svůj domov.

Vyberte si prostor

Umělé vánoční stromky přicházejí v různých velikostech a tvarech. Chcete-li zúžit své možnosti, vyberte místo a zjistěte, zda máte prostor pro malý vánoční stromek nebo vysoký stromeček.V první řadě si změřte výšku stropu díky čemuž si zúžíte výběr vhodných výšek pro váš domov.


Výška

Dobré pravidlo pro výběr výšky je nejméně 15cm mezi horní částí stromu a stropem. To také platí i u přidání na špic piky, hvězdy nebo jiné dekorace, která by zvýšila výšku stromečku. Takže, pokud máte standardní strop 240cm bude pro Vás nejvhodnější stromek ve výšce 210 až 220cm. Naše stromky měříme od země až po nejvyšší vrchol.

60cm do 110cmMalé stromky vhodné na stolek, okno či pult.

120cmMalé stromky vhodné na stolek, okno či pult.

150cm, 180cmVhodné do ložnice, dětského pokoje a do malých prostor.

210cm, 220cm – Ideální pro místnosti se standardním stropem 240cm. Tato velikost patří mezi nejprodávanější.

240cm, 250cmTyto velikosti jsou vhodné do větších místnosti s vyšším stropem.

270cm – 450cm – Takové vánoční stromky jsou vhodné do velkých vstupních hal či nákupních center.

Pokud již víte jaká výška je vhodná pro vaši domácnost, můžete si v každé kategorii filtrovat podle výšek což vám ušetří spoustu času při výběru stromku.


Tvar a šířka

Tvar stromku vám poskytuje obecnou představu o tom, kolik místa zabírá. Pokud máte prostorný prostor vybírejte z klasických velikostí. Pokud však máte omezený prostor měli byste uvažovat na úzkým vánočním stromkem nebo stromkem, který můžete položit kdekoliv ve vaší ložnici. Změřte si dostupnou podlahovou plochu a porovnejte ji s rozměry na naší stránce. Každý stromek mě specifikace pod popisem produktu. Šířka uváděná v popisu stromečku je vždy měřená v nejširším místě v spodní části stromečku.

Standardní šířka stromků

Nejoblíbenější tvar s klasickým profilem přírodních vánočních stromků (průměr od 125cm při 220cm vysokém stromečku)

Úzké umělé vánoční stromky

Štíhlé stromky pro menší pokoje a apartmány (průměr do 105cm)

Malé vánoční stromky

Pokud však nemáte prostor ani na úzký vánoční stromeček tak jsou pro Vás vhodné malé stromky, které můžete uložit kdekoliv na stůl, komodu či jiné místo v pokoji. Mezi nejoblíbenější patří vánoční stromky v květináči.


REALIZMUS

Umělý vánoční stromek neznamená rozloučit se se vzhledem vašeho oblíbeného živého stromečku. Mnoho našich stromků je navržených podle skutečných druhů – od tvaru a struktury větviček až po barvu.

Podle typu jehličí

Druhy jehličí kategorizujeme podle použitého materiálu. Jehličí z PVC jsou ploché jako papír, zatímco jehličí z polyetylénu (PE) mají větší rozměr a proto stromky s tímto jehličím jsou nazývány i 3D stromky. Některé stromky mají kombinaci obou – čím větší počet je 3D větviček tím realističtější je stromeček.

Realistické 3D jehličí – 3D vánoční stromky

Toto 3D jehličí je k nerozeznání od živého.

Tradiční PVC jehličí – klasické vánoční stromky

Jehličí klasických vánočních stromků je ploché jako papír.

Úrovně realizmu

Podle množství použitých 3D větviček rozdělujeme do 3 skupin:

Nej-realističtější stromky – Full 3D stromky (100% 3D)

Při těchto stromcích jsou použity pouze 3D větvičky a tak je stromek k nerozeznání od živého vánočního stromku. Avšak za kvalitu se platí a tyto stromky nosí štítek drahé.

Realistické stromky – 3D stromky

Při těchto stromcích jsou použity 3D větvičky po okraji stromečku a střed stromku je vyplněn klasickým PVC jehličím pro plnější vzhled. Počet použitých 3D větviček je od 50% až po 70% .Tato kombinace patří mezi nejoblíbenější kvůli své příznivé ceně a zároveň stále realistickému vzhledu.

Tradiční vánoční stromky – Klasické vánoční stromky

Při klasických vánočních stromcích jsou použity pouze PVC větvičky a tak patří mezi nejlevnější skupinu a však to neznamená že by neměly být hezké. A je tu opravdu velký výběr krásných stromků.

větev klasického stromečku s PVC větvičkami

Podle druhu

Tak jako v přírodě, tak i u nás najdete celou nabídku různých druhů vánočního jehličí, které díky svému realistickému vzhledu nerozeznáte od toho pravého.

Jedle

3D Jedle Smaragdová

3D Jedle Kavkazská / FULL 3D Jedle Kavkazská

3D Jedle Kanadská / FULL 3D Jedle Kanadská

Umelý vianočný stromček 3D jedľa normandská detail ihličia

3D Jedle Normandská / FULL 3D Jedle Normandská

Umelý vianočný stromček 3D jedľa striebristá, detail ihličia

3D Jedle Stříbřitá

Borovice

3D Borovice Himalájská / FULL 3D Borovice Himalájská

Vianočný stromček 3D mini borovica, detail ihličia

3D Mini Borovice v květináči / FULL 3D Mini Borovice v květináči

Smrk

3D Smrk Alpský / FULL 3D Smrk Alpský  / FULL 3D Smrk Alpský v květináči / 3D Smrk Alpský v květináči / 3D Smrk Alpský XL

3D Smrk Kalifornský / FULL 3D Smrk Kalifornský

3D Smrek Exkluzívny

FULL 3D Smrk Finský

3D Smrk Horský

3D Smrek Italský


Umelý vianočný stromček 3D smrek ľadový, detail ihličia

3D Smrk Ledový / FULL 3D Smrk Ledový / 3D Smrk Ledový Úzky

Umelý vianočný stromček 3D Smrek Dánsky, detail ihličia

3D Smrk Dánsky / FULL 3D Smrk Dánsky

Umelý vianočný stromček 3D smrek mohutný, detail ihličia

3D Smrk Mohutný

3D Smrk Robustný

Podle barvy jehličí

V dnešní době je možné zakoupit vánoční stromek v různých barevných provedeních a tak se už nikdo nediví když vidí například fialový stromeček. V naší nabídce najdete stromky v těchto barevných provedeních:

Jednobarevné zelené větvičky

Dvoubarevné zelené větvičky

Tyrkysově-stříbrné větvičky

Umelý vianočný stromček 3D jedľa striebristá, detail ihličia

Zasněžené větvičky

Bílé celo-zasněžené větvičky

Fialové větvičky

Detailní fotografie purpurových větviček umělého vánočního stromku.

Podle osvětlení

Novinkou na trhu jsou vánoční stromky se zabudovaným LED osvětlením pro nejnáročnější klienty. LED osvětlení spotřebovává méně elektrické energie a produkuje méně tepla jako klasické žárovky na stromeček. Naše LED stromky jsou vybaveny i SMART adaptéry. Stačí si stáhnout aplikaci a osvětlení na stromku budete ovládat přímo z vašeho inteligentního telefonu.


Podle systému rozkládání

V našich stromků jsou použity pouze dva druhy systémů rozkládání větviček.

Deštníkový SYSTÉM – Větvičky mají předurčený žlábek do kterého zapadnou a tak bude stromek vždy rozložený 100% tak jak má být.

Roztahovací systém – Stromky s tímto systémem mají klacíky spojené spolu s kmenem a tak je musíte roztahovat do 90 ° tak aby byl stromeček rozložen správně.

Návod jak správně rozložit stromek a větvičky tak aby váš stromeček měl dokonalý tvar a vzhled naleznete ZDE.


Podle stojanu

Stojan na stromek je součástí každého stromku v naší nabídce. Stojan může být buď umělý nebo železný. U klasických vánočních stromků je nejčastěji použit umělý stojan zatímco u 3D stromků a FULL 3D stromků je přibalen kovový stojan. Pokud byste si váš budoucí stromeček chtěli osadit do železného stojanu, nabízíme Vám možnost zakoupit si doplňkový stojan na stromeček na naší stránce.

Kovový stojan na umělý stromeček

Umělý stojan na umělý stromeček