Jak si vyrobit vánoční stromeček z papíru

Jak vyrobit vánoční stromeček z papíru

Pro všechny kreativní a tvůrčí, jsme připravili několik jednoduchých návodů, jak si vyrobit vánoční stromeček z papíru. Tuto inspirativní aktivitu můžete realizovat spolu s vašimi dětmi a zaručujeme vám, že se u ní zabavíte. Své skvostné výtvory můžete následně použít jako ozdoby na vánoční stromek nebo dekoraci na poličku.

Barevný vánoční stromek z papíru

Chcete si vyrobit stylový obraz vánočního stromku? V tom případě nebudete potřebovat nic víc než papír, nůžky. lepidlo a vodové barvy. Jak na to?
Papír si rozstříháme na přibližně 1cm široké, dlouhé pásy, které následně na jednom konci zatočíme. Takto zatočené pásky následně lepíme od nejkratšího po nejdelší do středu čistého papíru.

Stejným způsobem vytvoříme i kmen stromku, který nalepíme na spodek. Vznikne nám atypický vánoční stromeček, který následně stačí jen nabarvit.

Pomocí vodových barev nabarvíme zatočené větvičky našeho vánočního stromku z papíru. Barvy můžeme použít libovolné. Nezapomínejte však na to, že čím více barev použijete, tím bude váš stromek zajímavější.

Vánoční stromeček z papíru

Zelený papírový vánoční stromeček

Tenhle papírový vánoční stromeček je opravdu snadné vyrobit. Budeme potřebovat zelený barevný papír, kousek hnědého barevného papíru, nůžky a lepidlo.
Ze zeleného barevného papíru si vytvoříme čtvercový tvar, který přeložíme na polovinu, tak jak vidíme na obrázku.
Následně stříháme dlouhé, šikmé pásky, po cca 1cm od prohnuté hrany papíru. Papír si rozevřeme a jednotlivé nastříhané pásky postupně ohýbáme a lepíme do středu.

Tímto způsobem nám vznikne krásný zelený stromek.
Spodek stromku zahneme a přilepíme na něj hnědý papír, který bude znázorňovat kmen.

Jednoduchý vánoční stromeček z papíru návod

Na další typ vánočního stromku z papíru, budeme potřebovat papírový talířek, lepidlo, vodové barvy a barevné papíry.
Klasický papírový talířek si nejprve namalujeme zeleně. Když barva zaschne, talířek si rozdělíme na 3 části od nejmenší po největší.
Tyto části následně na sebe nalepíme s tím, že nejmenší trojúhelník bude na vrchu a největší dolů.
Na spodní část nalepíme také obdélník z hnědého papíru, který bude znázorňovat kmen. Z barevného papíru si dále můžeme vystřihnout různé tvary, které nalepíme na stromeček jako ozdoby, případně můžeme jako vánoční koule nalepit na tento papírový stromeček knoflíky.
I takto lze vyrobit jednoduché vánoční stromky z papíru.

Vánoční stromek z papíru návod

Vánoční stromek z papírových košíčků

Krásný vánoční stromek z papíru si dokážeme vyrobit také pomocí papírových košíčků na pečení. Potřebovat budeme pouze papírové košíčky a lepidlo. Jak na to?
Na jeden stromek budeme potřebovat zhruba 5 košíčků, které si poskládáme na různé šířky, od nejužší po nejširší. Takto složené košíčky na sebe následně nalepíme tak, aby nám vznikl tvar stromku.
Na vzniklý papírový stromeček můžeme ještě nalepit různé kamínky nebo flitry. Tyhle vánoční stromky z papíru budou menších rozměrů, můžeme je tak použít jako papírové ozdoby na vánoční stromek. Stačí pouze udělat dírku v nejvrchnější části stromku a prostrčit ní háček nebo šňůrku na zavěšení.

Vánoční stromek z papíru

Umělý vánoční stromek v květináči

Hitem posledních Vánoc se staly vánočně stromky v květináči a proto jsme se rozhodli že Vám nabídneme k prodeji umělý vánoční stromek v květináči který díky použití větviček s 3d jehličím vypadá jako živý vánoční stromeček.


Vánoční stromky z papíru pro děti i dospělé

K výrobě tohoto jednoduchého vánočního stromku budeme potřebovat barevné papíry, nůžky, lepidlo a kolíček na prádlo.
V první řadě z různých odstínů zeleného barevného papíru vystřihneme kruhy různých velikostí. Papír můžeme použít i klasický bílý a namalovat jej různými odstíny zelené. Kruhy na sebe nalepíme tak, aby nám vznikl tvar stromku.
Kousky barevných papíru smotáme do malých kuliček, které nalepíme na náš papírový stromek. Na vrch stromku můžeme nalepit hvězdičku, vystřiženou ze žlutého papíru.
Jako kmen stromku použijeme hnědý kolíček na prádlo a stromek je hotový.

Vánoční stromek z papíru

Zelený vánoční stromek z papíru a špejle

Ani při výrobě tohoto vánočního stromku nebudeme potřebovat nic speciálního. Postačí nám zelený barevný papír, nůžky a špejle.
Ze zeleného barevného papíru si vystřihneme tvar prodlouženého trojúhelníku. Ten následně poskládáme jako harmoniku. Když máme papír složený, přesně uprostřed ho propíchneme špejlí. Papír následně rozprostřeme a tím nám na špejli vznikne jednoduchý zelený stromek.
Na vrch můžeme nalepit hvězdu, kterou si vystřihneme z barevného papíru. Aby nám náš stromek stál, spodní část špejle můžeme jednoduše zapíchnout do gumy na gumování nebo do plastelíny.

Vánoční stromek z papíru

Papírový vánoční stromeček z časopisu

Na výrobu takového stylového vánočního stromku nebudeme potřebovat nic jiného než časopis.
Celá výroba takového stromku spočívá v tom, že ohýbáme jednotlivé stránky časopisu tak, jak vidíte na obrázku. Je třeba sehnout každou stránku. U tohoto typu stromku je třeba myslet na to, že čím bude mít použitý časopis více stránek, tím bude stromek vypadat krásněji a celkový efekt bude lepší.

Vánoční stromeček z papíru

Papírový vánoční stromeček z brček

Jak si vyrobit vánoční stromek z papírových brček? Úplně jednoduše. Budeme potřebovat pouze brčka z papíru, lepidlo, nůžky a kousek barevného papíru.
V první řadě si papírové brčka si nastříháme na různé délky.
Následně použijeme dvě dlouhé brčka, které slepíme dohromady. Ty budou sloužit jako kmen stromku.
Na tento kmen následně lepíme nastříhané brčka od nejkratší nahoře, po nejširší vespod. Na vrch tohoto slámkového stromku nalepíme hvězdu, kterou si vystřihneme z kousku barevného papíru.
Vánoční stromky z brček mohou sloužit i jako atypické papírové ozdoby na vánoční stromek.

Papírový vánoční stromeček se slamek

Vánoční 3D stromek z papíru z toaletních rolí

I z prázdných rolí toaletního papíru lze vyrobit zajímavý vánoční stromek. K jeho výrobě budeme potřebovat pouze samotné papírové role, lepidlo, nůžky a barevný papír.
Role si na začátek zastřihneme do požadovaných délek od nejdelší po nejkratší. Následně 4 nejdelší role obalíme do zeleného barevného papíru a poslední nejkratší roli necháme v původní hnědé barvě.
Zelené role lepíme na sebe od nejdelší vespod po nejkratší. Vznikne nám tím tvar koruny stromku.
Na nejdelší spodní roli nalepíme nejkratší hnědou, která nám zbyla. Ta bude představovat kmen stromku.
Následně si z barevného papíru vystřihneme nebo umotáme malé kuličky, které budeme lepit na zelené role.

No a další papírový vánoční stromek je na světě!

Papírový vánoční stromeček

Zdroj obrázků: https://cz.pinterest.com/


Také by vás mohlo zajímat:

Vánoční omalovánky, nejen pro děti

Blíží se čas Vánoc a vy nevíte jak zabavit svoje ratolesti? Nabízíme vám tematické vánoční omalovánky ke stažení, u kterých se mohou kreativně realizovat nejen vaše děti, ale i vy.

Dřevěné vánoční stromky

10 tipů na netradiční , dřevěný vánoční stromek

I vás už omrzel tradiční vánoční stromeček, ale nevíte místo něj najít vhodnou alternativu? Máme pro vás skvělý tip. S dřevěným vánočním stromkem svůj domov zaručeně zútulníte a oživíte. Přinášíme vám 10 inspirativních tipů, jak si takový stromek vyrobit. Stačí pouze dávka kreativity a šikovnosti

Adventní věnec

16 skvělých nápadů na dokonalý adventní věnec

Adventní věnec už neodmyslitelně patří k symbolům předvánočního období. Jeho tradice sahá do devatenáctého století, kdy německý teolog Johann Heinrich Wichern …

Vánoční pečivo

Dva recepty na dokonalé vánoční cukroví

Dětem se při slově Vánoce vybaví rozsvícený vánoční stromek a kolem něj na svoje otevření čekající dárky. Nám dospělým se zase aktivují chuťové buňky a vybaví se nám tradiční vánoční cukroví. Máte recept na ty nejlepší …

Přejít do obchodu