16 skvělých nápadů na dokonalý adventní věnec

Adventní věnec na stůl

Adventní věnec už neodmyslitelně patří k symbolům předvánočního období. Jeho tradice sahá do devatenáctého století, kdy německý teolog Johann Heinrich Wichern založil školu pro chudé děti a prostřednictvím postupného zapalování svíček na věnci v předvánočním období odpovídal dětem na otázku „Kdy už budou Vánoce?“.

Přestože tehdejší věnec zdobilo až 24 svíček, tato tradice se zachovala dodnes s tím, že v dnešním pojetí má adventní věnec čtyři bílé svíčky, které symbolizují čtyři týdny adventu. Dnes už asi ani nenajdete domácnost, kde by nebyl adventní věnec součástí vánoční výzdoby.

Stejně jako všechno ostatní i adventní věnce podléhají trendům. Dnes už najdete ta nejrůznější provedení, tvary a barvy tohoto vánočního symbolu. Pokud patříte k těm zručnějším a chcete do vašeho adventního věnce přenést i kousek sebe, můžete si ho jednoduše vyrobit.

My jsme pro vás sesbírali trendy tipy, jak si vyrobit stylové adventní věnce, které vám zpříjemní posezení během dlouhých zimních večerů.

1. Adventní věnec na dřevě

Původní adventní věnce byly jednoduché, skromné a tvořené z přírodních materiálů. Vyrobte si tento tradiční věnec na stůl i vy z kousku kmene stromu. Věnec může mít různé tvary. Ať už se rozhodnete pro podlouhlý adventní věnec, čtvercový nebo kulatý, hravě to zvládnete. Jak na to? Na kousek kmene si jednoduše nalepte svíčky a tento adventní věnec na dřevě můžete dozdobit šiškami, chvojinou, vánočními koulemi nebo jinými ozdobami.

2. Perníkový adventní věnec

Věděli jste, že krásný adventní věnec si můžete vyrobit i ve vaší kuchyni? Šikovné hospodyňky, si mohou svůj adventní věnec jednoduše upéct. Z chutného perníkového těsta si vykrojíte požadované tvary, které po upečení následně spojíte cukrovou hmotou, kterou věneček také vyzdobíte.

3. Keramický adventní věnec z květináčů a truhlíků

Napadlo by vás někdy použít truhlíky nebo květináče na výrobu adventního věnce? A přitom je to tak jednoduché. Truhlík si naplňte chvojinou, šiškami, sušeným ovocem či jinými ozdobami a vsaďte do něho adventní svíčku. Když si tyto květináče vytvoříte čtyři a vkusně je uložíte, vznikne vám jedinečný keramický adventní věnec.

4. Adventní věnec proutěný

Velmi pěkné adventní věnce jsou vyrobeny i z proutí. Tenké proutí ze stromů jednoduše spleťte dohromady do tvaru kruhu a na vrch připevněte tavicí pistolí ozdoby či malé držáky na svíčky. K dozdobení tohto proutěného adventního věnce můžete použít také stuhy různých velikostí a barev.


Vánoční věnce

Nabízíme vám kvalitní vánoční věnce vhodné jako dekorace na stůl, na dveře, či na zavěšení kdekoliv na stěnu. Adventní Vánoční věnce jsou dostupné v různých moderních provedeních: zelené, bílé, zasněžené či s 3D jehličím, které jsou k nerozeznání od živých věnečků.


5. Podlouhlý adventní věnec ze dřeva v boxu

Jak jednoduché. Obyčejný dřevěný box naplníte chvojinou, šiškami, sušeným ovocem nebo jinými vánočními ozdobami a vložíte do něj svíčky. Box může být laděný do různých barev a v různých provedeních. Vsadit můžete na podlouhlý tvar a váš věnec bude vypadat opravdu moderně a stylově. Takový adventní věnec na stůl rovný, je skvělým vánočním doplňkem.

6. Přírodní adventní věnec ze šišek

Dalším skvělým tipem, jak využít přírodní materiály, je zhotovit si přírodní adventní věnec ze šišek. Na polystyrenovou maketu věnce si jednoduše lepicí pistolí nalepíte šišky. Můžete přidat i chvojinu, sušené ovoce nebo skořici. Fantazii se meze nekladou.

7. Podlouhlý adventní věnec z větviček

Také u tohoto typu adventního věnce hrají důležitou úlohu dřevěné větvičky. Na jeho výrobu stačí, když si posbíráte větvičky ze stromů, které následně svážete provazem nebo stužkou. Větve můžete nechat v původní barvě nebo je nabarvit podle vlastní potřeby. Na takto připravené větve nalepíte svíčky, případně vánoční ozdoby. Tímto způsobem vám vznikne stylový a moderní podlouhlý adventní věnec z větviček.

8. Adventní věnec ze skleniček

Ano, dobře slyšíte. Ze skleniček. A dokonce ze zavařeninových. Jednoduše je do ¼ naplňte solí, cukrem, rýží, oříšky nebo dekorativními kamínky a dovnitř umístíte svíčku. Sklenice můžete dozdobit umělým sněhem, chvojinou, provazem nebo stužkou.

9. Adventní věnec na tácu

Skvělým tipem, jak jednoduše a rychle vyrobit adventní věnec, je naaranžování svíček na dortovém podnosu nebo na klasickém talíři, či tácu. Do středu tácu či talíře, na kterém běžně podáváte dezerty, umístíte svíčky a dozdobte vánočními dekoracemi podle vašeho vkusu. Tento opravdu stylový adventní věnec budete mít vyrobený za pár minut.


Ozdobené vánoční věnce

Kdo by nechtěl mít během Vánoc na stole krásně ozdobený adventní věnec nebo stylově ozdobený závěsný věnec na dveře. Nabízíme vám široký výběr ozdobených vánočních věnců na stůl a vánočních věnců na dveře, s nimiž dotáhnete svou vánoční výzdobu do dokonalosti. Vybírat si můžete z tradičních zelených, ale i bílých, zasněžených vánočních věnců s ozdobami v různých barevných provedeních. Váš vánoční věnec můžete dokonce sladit s malým ozdobeným vánočním stromečkem či ozdobenou středovou girlandou na stůl z naší nabídky.


10. Kovový adventní věnec z plechovek

Pokud si klasické kovové plechovky ze zavařenin očistíte od etiket, vznikne vám perfektní materiál na vytvoření originálního industriálního adventního věnce. Jak na to? Plechovky jednoduše naplňte chvojinou, mechem, šiškami nebo oříšky a vsaďte do nich svíčky. Plechovky se svíčkami můžete klidně očíslovat nebo převázat provazem a vkusně naaranžovat. Takový adventní věnec zaručeně nebude mít každý.

Rozhodli jste se vyrobit si svůj vlastní adventní věnec, ale nevíte jaké barvy zvolit? Jako bonus vám přinášíme barevné trendy barevné trendy adventních věnců.

11. Adventní věnec bílý

Nadčasová bílá zřejmě nikdy nevyjde z módy. Pokud chcete mít moderní adventní věnec, který bude trendy dlouhé roky, určitě vsaďte na bílou barvu. Bílý adventní věnec je jednoduše nadčasová klasika.

12. Růžový adventní věnec

Růžové adventní věnce a dekorace se těší poslední roky stále větší oblibě. Musíme uznat, že vypadají opravdu nesmírně elegantně a moderně.

13. Adventní věnec červený

Červená barva k Vánocům jednoduše patří. Tradiční červený adventní věnec bude v každé místnosti nepřehlédnutelný. Červená barva je přece barva Vánoc a platí to iu adventních věnců.

14. Adventní věnec stříbrný

Moderní adventní věnec laděný do stříbrné barvy působí stylově, vkusně a luxusně. Odlesky stříbrné dodávají věnci nepřehlédnutelný šmrnc. Adventní věnec ve stříbrné barvě krásně ladí s bílými doplňky.

15. Fialový adventní věnec

Pro ty, kteří se nebojí barev, je skvělou volbou fialový adventní věnec. Fialová v kombinaci s růžovou a zelenou krásně doladí celkový vzhled věnce. Právě fialová barva v kombinaci s růžovou, byla první barva na adventních věncích při jejich vzniku.

16. Zlatý adventní věnec

Pokud chcete, aby váš adventní věnec působil luxusně a stylově zároveň, zvolte pro zlatou barvu. Zlaté ozdoby na adventním věnci krásně ladí s bílými svíčkami, či jinými dekoracemi. Tento trendy „glamour“ věnec zaručeně nikdo nepřehlédne.

Adventní věnec modrý

Modrý adventní věnec zaručeně oživí vaši vánoční výzdobu. Ať už zvolíte bledě modrou barvu ozdob, nebo tmavě modré doplňky, váš adventní věnec bude zaručeně nepřehlédnutelný. Modré doplňky na adventním věnci můžete skvěle nakombinovat s doplňky v bílé a šedé barvě.

Zdroj obrázků: https://cz.pinterest.com/


Mohlo by vás zajímat:

Adventní kalendář

5 tipů na vlastnoručně vyrobený adventní kalendář

Samotným vánočním svátkům předchází období adventu, ke kterému neodmyslitelně patří nejen adventní věnec, ale také adventní kalendář. Z adventního kalendáře mají radost zejména nejmladší členové rodiny, kteří se každý den nemohou dočkat, jaké překvapení si v kalendáři najdou.

Zapomeňte na kupované adventní kalendáře, zkuste si tento rok vyrobit vlastnoručně sestrojený kalendář, jehož výrobou se zaručeně zabavíte vy i vaše děti. Stačí vám dávka kreativity, trpělivosti, špetka zručnosti a jedinečný adventní kalendář pro děti bude na světě.

Dřevěné vánoční stromky

10 tipů na netradiční dřevěný vánoční stromek

I vás už omrzel tradiční vánoční stromeček, ale nevíte místo něj najít vhodnou alternativu? Máme pro vás skvělý tip. S dřevěným vánočním stromkem svůj domov zaručeně zútulníte a oživíte. Přinášíme vám 10 inspirativních tipů, jak si takový stromek vyrobit. Stačí pouze dávka kreativity a šikovnosti.

Vánoční pečivo

Dva recepty na dokonalé vánoční cukroví

Dětem se při slově Vánoce vybaví rozsvícený vánoční stromek a kolem něj na svoje otevření čekající dárky. Nám dospělým se zase aktivují chuťové buňky a vybaví se nám tradiční vánoční cukroví. Máte recept na ty nejlepší vanilkové rohlíčky? Máme ho pro vás a k němu ještě jeden recept na úžasné zdravé slané keksy s ořechy.

Vánoční omalovánky, nejen pro děti

Blíží se čas Vánoc a vy nevíte jak zabavit svoje ratolesti? Nabízíme vám tematické vánoční omalovánky ke stažení, u kterých se mohou kreativně realizovat nejen vaše děti, ale i vy.

Přejít do obchodu