5 tipů na vlastnoručně vyrobený adventní kalendář

Adventní kalendář

Samotným vánočním svátkům předchází období adventu, ke kterému neodmyslitelně patří nejen adventní věnec, ale také adventní kalendář. Z adventního kalendáře mají radost zejména nejmladší členové rodiny, kteří se každý den nemohou dočkat, jaké překvapení si v kalendáři najdou.

Zapomeňte na kupované adventní kalendáře, zkuste si tento rok vyrobit vlastnoručně sestrojený kalendář, jehož výrobou se zaručeně zabavíte vy i vaše děti. Stačí vám dávka kreativity, trpělivosti, špetka zručnosti a jedinečný adventní kalendář pro děti bude na světě.

My vám přinášíme 5 skvělých inspirací, jak si takovýto kalendář vyrobit.

1. Adventní kalendář z papírových sáčků

Na výrobu tohoto jednoduchého kalendáře budeme potřebovat papír na výrobu sáčků, případně už hotové sáčky, lepicí pásku, nůžky, lepidlo, kolíčky, provaz, barevný papír nebo různý jiný materiál na výzdobu.

Jak na to? Pokud si zvolíme způsob výroby sáčků, přichystáme si papír, který za pomoci lepicí pásky poskládáme do tvaru sáčků tak, jak je zobrazené na obrázku.

kapse z papíru

Sáčky si následně můžeme vyzdobit různými vystřiženými obrázky z barevného papíru, mašlemi nebo stužkami, fantazii se meze nekladou. Na každý sáček nesmíme zapomenout napsat nebo přilepit číslici od 1 po 24.

Následně si na stěnu, nebo v ideálním případě na nástěnku s rámem připevníme provaz a pomocí kolíčků na ni sáčky přichytíme.

Pokud bychom chtěli tento kalendář ozvláštnit, zaměníme provaz za pás světélek. Kalendář tak zaručeně nikdo nepřehlédne.

2. Adventní kalendář z papírových kelímků

Na výrobu adventního kalendáře se dají krásně využít i papírové kelímky. Kelímky si v první řadě vyzdobíme podle vlastní fantazie a na každý kelímek napíšeme nebo nalepíme číslo od 1 do 24.

Dále si opatříme kousek dřevotřísky ve tvaru čtverce nebo obdélníka, případně kus kartónu nebo nástěnku o rozměrech cca 60 x 60 cm. Na tuto nástěnku následně přilepíme kelímky, do kterých budeme vkládat překvapení pro děti.

Tento kalendář můžeme orientovat do více stylů. Můžeme vytvořit adventní kalendář pro děvčata v jemných růžových odstínech, na jehož výzdobu použijeme různé stužky nebo flitry, nebo můžeme zhotovit adventní kalendář pro chlapce, kde budou převládat chlapecké prvky. Fantazii se meze nekladou.

3. Adventní kalendář z papírových krabiček

Pokud se rozhodneme pro tento typ adventního kalendáře, je potřebné si předem odložit papírové krabičky v různých velikostech. Tyto krabičky si následně obalíme do vánočního papíru různých motivů a napíšeme čísla do 1 do 24. Elegantně vypadá i adventní kalendář, v němž si krabičky obalíme do přírodního hnědého balicího papíru a následně je dozdobíme stužkami, krajkami nebo jinými ozdobami.

Takto přichystané krabičky si následně můžeme nalepit na podložku (nástěnku, velký kus tvrdého barevného papíru, kartón nebo tenkou dřevotřísku).

Krabičky však nemusíme nikam nutně lepit. Můžeme je i jednoduše naskládat na sebe do tvaru stromku a na vrcholu ozdobit mašlí.

Jak jednoduché!


Vánoční věnce

Nabízíme vám kvalitní vánoční věnce vhodné jako dekorace na stůl, na dveře, či na zavěšení kdekoliv na stěnu. Adventní Vánoční věnce jsou dostupné v různých moderních provedeních: zelené, bílé, zasněžené či s 3D jehličím, které jsou k nerozeznání od živých věnečků.


4. Adventní kalendář z obálek

Na výrobu tohoto kalendáře potřebujeme 24 obálek v různých barvách, které si opatříme buď hotové, nebo si je vyrobíme z barevného papíru sami, podle následujícího návodu.

Obálky následně ozdobíme podle vlastního vkusu a očíslujeme. Obálky můžete následně připevnit na provaz pomocí kolíčků nebo je jednoduše přilepit na podkladovou podložku, která může být vyrobená z velkého formátu tvrdého barevného papíru, kartónu oblepeného barevným papírem, nebo nástěnky.

Nevýhodou tohoto adventního kalendáře je pro děti hlavně to, že do obálky se vejde méně překvapení.

5. Adventní kalendář z látky

I vy máte doma nepotřebné kusy látky a není vám šití úplně cizí? V tom případě si můžete adventní kalendář ručně i ušít.

Na začátku potřebujeme větší kus podkladové látky, na kterou budeme našívat 24 kapsiček. Kapsičky si vytvoříme z dalších látek v různých barvách s různými motivy. Z látek si vystřihneme obdélníkové nebo čtvercové tvary v různých velikostech, které budeme následně přišívat na podkladovou látku. Kapsy přišijeme z bočních a spodní strany tak, abychom do nich mohli svrchu vkládat dárky. Tento kalendář můžeme dětem zavěsit na stěnu nebo dveře.

Zdroj obrázků: https://sk.pinterest.com/


Mohlo by vás zajímat:

IN a OUT ozdoby na stromek

Vánoce 2021: Co bude v módě a co už je dávno passé?

Jak vyzdobit vánoční stromek tak, aby kráčel s dobou? Pokud jste už i vy začali přemýšlet nad tím, jaké ozdoby letos použít na váš vánoční stromek, aby byl stylový a pěkný, přinášíme vám několik typů na trendy a moderní vánoční výzdobu.

Umělý vánoční stromeček

Jak na vánoční stromek, který s vámi přežije dekády?

Nechcete každý rok kupovat nový vánoční stromek? My vám poradíme, jak postupovat při výběru kvalitního vánočního stromku, jak se o něj správně starat a jak ho skladovat. Díky našim radám s vámi váš stromek dokáže přežít i celý život….

Adventní věnec

16 skvělých nápadů na dokonalý adventní věnec

Adventní věnec už neodmyslitelně patří k symbolům předvánočního období. Jeho tradice sahá do devatenáctého století, kdy německý teolog Johann Heinrich Wichern založil školu …

Dřevěné vánoční stromky

10 tipů na netradiční , dřevěný vánoční stromek

I vás už omrzel tradiční vánoční stromeček, ale nevíte místo něj najít vhodnou alternativu? Máme pro vás skvělý tip. S dřevěným vánočním stromkem svůj domov zaručeně zútulníte a oživíte. Přinášíme vám 10 inspirativních tipů, jak si takový stromek vyrobit. Stačí pouze dávka kreativity a šikovnosti

Přejít do obchodu