Jak na vánoční stromek, který s vámi přežije dekády?

Umělý vánoční stromeček

Nechcete každý rok kupovat nový vánoční stromek? My vám poradíme, jak postupovat při výběru kvalitního vánočního stromku, jak se o něj správně starat a jak ho skladovat. Díky našim radám s vámi váš stromek dokáže přežít i celý život.

Vsaďte na kvalitu

Koupí umělého vánočního stromku se nemusíte rozloučit se vzhledem vašeho oblíbeného živého stromku. Dnes už na trhu najdete skutečně realisticky vypadající stromky, které téměř nerozeznáte od těch živých. Při výběru stromku proto dbejte na profesionalitu a solidnost prodejce, od kterého stromek kupujete.

Tak jako na trhu najdete umělé vánoční „metly“ za pár eur, najdete i skutečně luxusní a kvalitní kousky. Doporučujeme proto přihlédnout k recenzím zákazníků či hodnocením obchodníka.

Jaké atributy by měl tedy kvalitní umělý stromek splňovat? V první řadě by měl být vyrobený z ekologických materiálů za pomoci nejmodernějších technologií. Výroba stromků pomocí nejmodernějších technologií zajišťuje, že vám ze stromku nebudou opadávat větvičky, jehličí či nánosy umělého sněhu. Samozřejmě, musíte počítat s tím, že při prvotním rozkládání stromku vám u zasněžených stromků něco málo nepřichyceného umělého sněhu opadne, avšak nemělo by to znamenat, že na stromku vám pomalu žádný sníh nezůstane.

Pokud se jedná o kvalitu, doporučujeme sáhnout po moderních 3D stromcích, které jsou tvořené kombinací 3D (PE) větviček po obvodu stromku a klasických PVC větviček v jeho nitru, které stromek dokonale zahustí. 3D stromky jsou skvělou střední volbou mezi klasickými PVC stromky100% FULL 3D stromky, které jsou momentálně tím nejexkluzívnějším zbožím na trhu.


Extra široké vánoční stromky

Pokud máte ve svém domově či firmě větší prostor a chcete aby váš vánoční stromek vynikl, určitě by jde neměli prohlédnout naši ponuku extra širokých stromků. Tyto stromky jsou od těch klasických širší o 15-20cm a dokonale vyplní volný prostor v jakékoliv místnosti. Široký vánoční stromek působí hustěji a mohutněji a díky velkému počtu 3D větviček má dokonalý realistický vzhled. Jenom u nás najdete více druhů těchto exkluzivních, extra širokých vánočních stromků.


Vybírejte takový, který se hodí do vašeho domova

Vánoční stromek se stane během vánočního období neodmyslitelnou součástí vašeho obydlí. Proto je při jeho výběru důležité dbát na to, aby se svým tvarem, barvou či rozměry hodil do vaší domácnosti.

Ještě před samotnou koupí stromku byste si měli promyslet, kde bude stromek umístěný. Dané místo byste si měli přeměřit, abyste věděli, jakou maximální výšku a šířku může stromek mít. V našem e-shopu svetstromku.cz najdete vánoční stromky v různých výškách, od nejmenších 60cm až po extrémně vysoké 450cm stromky. Také si můžete vybírat i mezi klasickými, úzkými nebo extra širokými stromky. Ideální rozměr si tady najde určitě každý.

Vánoční stromek si můžete také barevně sladit s ostatním zařízením, a to nejen pomocí ozdob. V moderních prosvětlených prostorech se krásně vyjímají bílé, hustě zasněžené stromky. Vybrat si také můžete mezi nejrůznějšími odstíny zelené, a pokud máte rádi extravagantní bytové doplňky, určitě byste neměli přehlédnout vánoční stromek v jedinečném purpurovém odstínu.

Péče o umělý vánoční stromek

Největší předností umělých vánočních stromků je jejich praktičnost. Nevyžadují téměř žádnou speciální péči, proto stačí, když dodržíte pár doporučených zásad.

  • Stromek rozkládejte podle Návodu na rozložení stromku
  • Nevystavujte umělý vánoční stromek přímému zdroji tepla
  • Netahejte větvičky stromku nepřiměřenou silou

Skladování

Nejideálnějším způsobem skladování umělého vánočního stromku je nechat ho po Vánocích v rozloženém stavu, překrýt ho tmavým igelitem a uložit do garáže, sklepa nebo jiné nepoužívané místnosti. Ne každý však má tolik místa, aby mohl vánoční stromek skladovat tímto způsobem.

Pokud máte omezený prostor pro uskladnění stromku, doporučujeme stromek vrátit do původního stavu a vložit ho zpět do krabice.

Podrobný postup, jak skladovat váš umělý vánoční stromek, najdete tady: Skladování umělého vánočního stromku.


Také by vás mohlo zajímat:

Živý vánoční stromeček versus umělý stromek

Živý vánoční stromeček verzus umělý – který se vyplatí více?

Vánoční strom patří nezpochybnitelně k těm nejkrásnějším symbolům vánoc. Mnozí z vás řeší každoročně otázku, zda nenastala vhodná chvíle na jeho obměnu. Pořídit si však živý vánoční stromeček, nebo naopak umělý? Který z nich je ekologičtější k přírodě? Který z nich je cenově dostupnější?

Kdy je ten správný čas na koupi vánočního stromku?

Také vy patříte k lidem, kteří nechávají koupi vánočního stromku na poslední chvíli? Nebo naopak, řešíte pořízení vánočního stromku v dostatečném časovém předstihu? Pokud patříte k první skupině, vězte, že pokud chcete mít skutečně pěkný vánoční stromek, je potřebné se po něm poohlédnout mnohem dříve, než si myslíte…

Klasický, zasněžený nebo 3D: Jak si vybrat vánoční stromek vašich snů

Rozhodli jste se pro koupi umělého vánočního stromku, ale nevíte, jak si vybrat ten správný? My vám přiblížíme benefity jednotlivých typů umělých vánočních stromků, poukážeme na rozdíly mezi nimi a představíme nejoblíbenější modely.

Umělý vánoční stromek je ekologičtější rozhodnutí

 Kupujeme umělý vánoční stromek, který si každým rokem ozdobíme jinak, nebo každým rokem očekáváme, aby pro naše potěšení pokáceli živý strom? 

Přejít do obchodu