Stavění stromku - zákaznícka příručka

Jak správně postavit vánoční stromek

Při stavění vánočního stromku je nejdůležitější vybrat si vhodné místo s dostatkem prostoru na jeho rozložení. Každý stromek, který si od nás zakoupíte, je rozložen a uložen v krabici tak, aby zabral co nejméně místa. Po rozbalení krabice zkontrolujte její obsah. Vánoční stromky ve velikostech do 150 cm se skládají z jedné části, zatímco stromky ve velikostech od 180cm jsou složeny z 3 částí. Balení obsahuje kromě samotného stromečku také stojan na stromeček. Druh stojanu, který budete mít v krabici, závisí na typu stromku, který si objednáte. Obdržíte buď kovový stojan, se kterým obdržíte i šrouby na zatažení kmene stromku nebo stojan umělý, který sestává v závislosti na výšce stromku v rozloženém stavu ze 3 nebo 4 nožiček.

Podívejte se na video jak správně postavit stromeček a rozložit větvičky na stromečku

Obsah krabice

klasický vánoční stromek – 3 části + 4 nohy
3D stromeček – 3 části + stojan + šrouby

Krok za krokem

1. Osadíme stojan

stromek se skládá ze tří částí

(stromek s kovovým stojanem)

Kovový stojan rozbalíme a roztáhneme do tvaru X. Do otvoru uprostřed zastrčíme spodní část stromečku (největší část A) a kmen stromku přitáhneme šrouby, které jsou k stojanu přibaleny. Ujistěte se, že střed stromku je pevně zasunut a zatažen ve stojanu.

(stromek s umělým stojanem)

Vezmeme spodní část stromečku (největší část A) a otočíme ji směrem nahoru. Řada za řadou, zatlačíme na doraz nohy stojanu do předurčených otvorů. Přesvědčíme se, zda jsou nohy zasunuty správně, stromeček obrátíme a položíme ho stojanem na zem.

2. Roztažení větviček

Při našich stromcích se můžete setkat s dvěma druhy systémů roztahování větví.

roztahovací systém

Větve jsou součástí kmene stromku a proto je třeba je manuálně roztáhnout do 90° polohy. Začneme nejspodnějším řadou a přesvědčíme se, že jsme roztáhly všechny větve. Při roztahování větví třeba dbát na to, aby měli mezi sebou stejné rozestupy. Až následně na to, začneme větvičky aranžovat.

deštníkový systém

Větve stromečku necháme volně padnout na své místo, nebo je jemně stáhneme dolů. U tohoto systému si nemusíte dělat starost s umístěním do 90° úhlu, protože větve přesně zapadnou do předurčených žlebů a stromek tak bude mít dokonalý tvar. Po roztažení první (spodní) rady větví začneme roztahovat samotné větvičky.

3. Aranžovaní větviček

Nepsané pravidlo říká, že stromeček by měla aranžovat pouze jedna osoba. Tím zajistíme, aby stromek vypadal stejně z každé strany. Aranžování větviček začínáme vždy od středu směrem k sobě. Větvičky nenatahujeme rad za řadem za sebou, ale vždy se je snažíme rozprostřít do jiné strany, čímž dosáhneme plnější vzhled stromečku. U některých druhů stromků jsou větvičky již předem přichycené ve směru, ve kterém je třeba rozprostírat. Poslední řadu větviček rozkládáme vždy do hvězdice, díky čemuž bude mít stromek dokonalý tvar a vzhled.

rozložená větev FULL 3D stromku

4. Řada za řadou

Po roztažení nejspodnější řady větví a naaranžování větviček pokračujeme v rozkládání každé další řady stejným postupem.

5. Nasadíme střední část B

Po dokončení spodní části A nasadíme střední část B a postupujeme stejně jako při spodní části.

6. Nasadíme vrchní část C

Po dokončení střední části B nasadíme vrchní část C a postupujeme stejně jako při ostatních částech.

Také by se vám mohli líbit články:

Výběr vánočního stromku – zákaznická příručka

výběr vánočního stromku

Vánoční stromky hrají velkou roli v našich oblíbených svátečních tradicích. Ozdobujeme, otevíráme dárky a užíváme si vánoční atmosféru s přáteli a rodinou kolem stromku…

Jak ozdobit vánoční stromek? Trendy pro tenhle rok

Jaké jsou trendy ve výzdobě vánočního stromku? Jak ozdobit vánoční stromeček tento rok? Přinášíme vám zajímavé inspirace a trendy pro rok 2020 přímo od našich zákaznic…

Oslavte s námi začátek léta
slevou 15% na všechno zboží skladem. Platí do 30. června.
x