Kdy je ten správný čas na koupi vánočního stromku?

Také vy patříte k lidem, kteří nechávají koupi vánočního stromku na poslední chvíli? Nebo naopak, řešíte pořízení vánočního stromku v dostatečném časovém předstihu? Pokud patříte k první skupině, vězte, že pokud chcete mít skutečně pěkný vánoční stromek, je potřebné se po něm poohlédnout mnohem dříve, než si myslíte.

Shon v práci, péče o domácnost nebo děti je každodenní rutinou většiny lidí, až je tu najednou 20. prosinec a vy si uvědomíte, že vlastně ještě nemáte vánoční stromek. Na rovinu, 20. prosince je už velmi mizivá šance, že najdete skutečně pěkný a kvalitní vánoční stromek. To platí stejně pro živé vánoční stromky i pro ty umělé.

Kdy koupit živý vánoční stromek

Hodně lidí se domnívá, že čím později si živý vánoční stromek koupí, tím déle jim vydrží pěkný. Tato domněnka je však mylná. Živé vánoční stromky jsou většinou všechny řezané ve stejné době, proto čas jeho koupě nehraje v jeho životnosti žádnou roli. Myslete na to, že čím později se rozhodnete si stromek pořídit, tím menší výběr budete mít. Ty nejhezčí kousky se vždy prodají jako první, proto včasným nákupem živého stromku předejdete tomu, že si domů přinesete řídké „koště“. Rozhlížet po živém vánočním stromku byste se proto měli určitě už na začátku prosince, kdy se prodej živých vánočních stromků rozbíhá.

Dalším důvodem, proč si opatřit živý vánoční stromek v předstihu, je jeho aklimatizace. Živý stromek je potřebné nechat aklimatizovat v nevytápěné místnosti, čímž předejdete včasnému uschnutí a opadání jehličí. Ideálním místem pro aklimatizaci stromku je garáž, sklep, terasa nebo balkón. Živý stromek je potřebné umístit do stojanu s vodou, kterou nesmíte zapomenout každý den dolévat.

Skvělou volbou je i výběr živého vánočního stromku přímo na plantáži. Někteří pěstitelé živých vánočních stromků nabízejí možnost vybrat si stromek přímo na plantáži, kde roste. Tento stromek si můžete bez problémů zarezervovat už na podzim. Vámi vybraný a rezervovaný stromek si potom stačí přijít dát uříznout těsně před Vánocemi. I v tomto případě však platí staré známé: „Kdo první přijde, ten první mele“.

Ideální doba na koupi umělého vánočního stromku

U umělého vánočního stromku nemusíte mít obavy, že vám uschne nebo opadá, proto je dobré jeho koupi začít zvažovat dříve, než byste si mohli myslet. Pokud chcete opravdu pěkný umělý vánoční stromek, zkuste se po něm rozhlédnout už v září. V tomto období mají prodejci obvykle stromky naskladněné a k dispozici ve všech druzích a velikostech. Hlavní prodejní sezóna umělých stromků je ve druhé polovině října a v listopadu, kdy se už můžete setkat s tím, že vámi vybraný druh stromku nebude k dispozici v provedení nebo výšce, kterou potřebujete, protože náš e-shop svetstromku.cz mívá v tomto období už více než 50 % skladových zásob vyprodaných.

V prosinci jsou obvykle sklady umělých vánočních stromků už téměř prázdné, proto vaše šance vybrat si nejhezčí stromek budou rapidně nižší. Nejoblíbenější a nejhezčí vánoční stromky bývají v prosinci většinou vyprodané.

V současnosti lidé preferují zejména trendy realisticky vypadající FULL 3D vánoční stromky, 3D vánoční stromky a také vánoční stromky s LED osvětlením, které se obvykle vyprodají jako první. Nelze proto váhat a tento rok si svůj vánoční stromek opatřete už s nástupem podzimu. Uvidíte, že před Vánocemi to oceníte.

Nejhezčí a nejkvalitnější umělé vánoční stromky najdete v e-shopu svetstromku.cz, který spouští předprodej už 1. září.

Přejít do obchodu
A je to TADY!!! BLACK FRIDAY WEEKEND!!!
Šílené slevy až – 45 % jen tento víkend
x