Klasický, zasněžený nebo 3D: Jak si vybrat vánoční stromek vašich snů

Barevné vánoční stromky

Rozhodli jste se pro koupi umělého vánočního stromku, ale nevíte, jak si vybrat ten správný? My vám přiblížíme benefity jednotlivých typů umělých vánočních stromků, poukážeme na rozdíly mezi nimi a představíme nejoblíbenější modely.

Klasický,  3D stromek nebo FULL 3D vánoční stromek

Při výběru umělého vánočního stromku byste si měli v první řadě rozmyslet, jaký druh stromku si chcete pořídit, nakolik realisticky má stromek vypadat a kolik peněz jste ochotní investovat.

Zpravidla nejvíc cenově dostupné jsou klasické stromky, vyrobené z PVC materiálů. Přestože mají tyto stromky hustý a souměrný vzhled, nevypadají až tolik realisticky jako stromky v 3D nebo FULL 3D verzi.

3D vánoční stromky sestávají z realistických (PE) větviček, které jsou vytvářené odlitky živých větviček z gumy. Tyto realistické větvičky jsou umístěné po celém obvodu stromku a vnitřek stromku je pro větší hustotu vyplněný klasickými PVC větvičkami. U 3D stromků proto hovoříme o kombinaci 3D (PE) a PVC větviček.

Nejnáročnější zákazníci většinou sahají po 100% FULL 3D vánočních stromků, které jsou celé tvořené výhradně 3D větvičkami. Tyto stromky jsou však cenově náročnější, avšak je potřebné myslet na to, že za kvalitu se platí. Tento stromek totiž jen těžko rozeznáte od živého.


Umělé vánoční stromky 3D

Umělé vánoční  stromky 3D jsou HIT posledních let. Použité 3D jehličí neopadává a je k nerozeznání od živého. Více než 30 exkluzivních druhů jen u nás. Každý náš 3D stromek nabízí prvotřídní vzhled, tvarovou a barevnou dokonalost. Pro hustší a reálnější vzhled je střed zahuštěný klasickým jehličím. Vybrat si můžete různé druhy a provedení stromků, ať už borovice, smrk nebo tradiční jedli.


Vánoční jedle, smrk nebo borovice

Když se rozhodujete, jaký vánoční stromek si pořídíte, myslete i na tvar větviček nebo délku jehličí. Každému se líbí něco jiného, proto je dobré si ujasnit, jaký typ jehličí preferujete vy. Borovice se vyznačuje širokými větvičkami s dlouhým borovicovým jehličím, díky čemuž působí velmi hustě a mohutně. Smrky jsou velmi specifické hlavně tím, že mají přirozeně nerovnoměrné rozložení větviček, což působí zajímavě a trendy. Tradiční vánoční jedle vás zase dokáže okouzlit svými dlouhými hustými větvičkami, díky kterým vypadá celý stromek objemně, nadýchaně a elegantně.

Barevné variace vánočních stromků

Doby, kdy musel být vánoční stromek výhradně zelený, jsou už dávno pryč. Dnes si můžete vybírat z různých odstínů zelené, hustě zasněžených bílých stromků, vánočních stromků s jemně posněženými větvičkami nebo stromků v různých extravagantních barvách. Ačkoliv jsou zelené stromky stále nejpopulárnější, bílé a zasněžené vánoční stromky se těší každým rokem větší oblibě. Horkým trendem jsou i vánoční stromky v ledově stříbrné barvě, díky které jsou nepřehlédnutelné. Pokud byste na výzdobu svého vánočního stromku nechtěli použít mnoho ozdob, v nabídce najdete i jemně, přírodně ozdobené vánoční stromky, jakými jsou například oblíbená 3D jedle zasněžená, Smrk krystalový nebo Borovice Stříbrná s krystaly ledu.

I na velikosti záleží

Vybrali jste si vánoční stromek, který se vám líbí a splňuje všechny vaše požadavky, s nadšením si ho jdete postavit ve svém obýváku a najednou zjistíte, že je příliš velký a nevejde se vám do místnosti. Přesně těmto situacím je třeba předcházet a předem si přeměřit místo, na které se chystáme stromek umístit. My ve Světě Stromků víme, že ne každý dokáže do svého obýváku dostat dvoumetrovou jedli, proto máme v nabídce vánoční stromky různých výšek a šířek. Vybrat si můžete z malých 60–110cm stromků, 120 150cm stromků, stromků ve standardních rozměrech 180 cm, 210 cm, 220 cm, 240 cm, 250 cm a také z extra vysokých 270–450cm vánočních stromků.

Pokud chcete klasický velký vánoční stromek, doporučuje se, aby jeho špice končila cca 15 cm od stropu.

Ohled byste také měli brát i šířku stromku. Kromě standardně širokých stromků si můžete vybírat i z úzkých stromků, které jsou vhodné do stísněnějších prostor, nebo naopak z extra širokých stromků, které jsou o 15 až 20 cm širší oproti klasickým. Jedním z oblíbených druhů širokých vánočních stromků je i 3D Smrk Mohutný, který se stane zaručeně dominantou každé místnosti.

Skvělou volbou jsou i malé vánoční stromky v květináči, které jsou trendy, stylové a nezaberou mnoho místa. Krásná FULL 3D mini jedle v květináči nebo originální 3D jedle kavkazská v květináči vás určitě okouzlí.

Stromky se světélky i bez nich

Absolutně trendy záležitostí jsou umělé vánoční stromky s LED osvětlením. Tento typ stromků je vhodný pro ty, kteří mají rádi moderní technologie a nechtějí ztrácet čas s nekonečným obmotáváním světélek. Extrémně oblíbený model stromku je 3D Smrk Exkluzívní s LED osvětlením a také 3D Smrk Královský LED. U vánočních stromků s LED osvětlením také musíte myslet na to, že cena stromku bude oproti klasickému o něco vyšší.

Tyto a mnoho dalších exkluzívních a luxusních umělých vánočních stromků najdete v e-shopu svetstromku.cz, v němž si zaručeně každý najde ten svůj.


Také by vás mohlo zajímat:

Živý vánoční stromeček versus umělý stromek

Živý vánoční stromeček verzus umělý – který se vyplatí více?

Vánoční strom patří nezpochybnitelně k těm nejkrásnějším symbolům vánoc. Mnozí z vás řeší každoročně otázku, zda nenastala vhodná chvíle na jeho obměnu. Pořídit si však …

Umělé vánoční stromky 3d nerozeznáte od těch živých

Ozdobený vánoční stromek je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Každý rok se však z tohoto důvodu uřízne až neuvěřitelné množství stromů. Pravdou je, že obvykle nejde o stromky z lesa.

Vánoční stromky s LED osvětlením

Vánoční stromky s LED osvětlením, záruka moderních Vánoc

Každoroční vytahování z krabice a rozmotávání LED vánočního osvětlení a následné nekonečné omotávání vánočních světélek kolem stromku. Je vám to povědomé? Přestože stavění a zdobení vánočního stromku je velmi …

Umělý vánoční stromeček

Jak na vánoční stromek, který s vámi přežije dekády?

Nechcete každý rok kupovat nový vánoční stromek? My vám poradíme, jak postupovat při výběru kvalitního vánočního stromku, jak se o něj správně starat a jak ho skladovat. Díky našim radám s vámi váš stromek dokáže přežít i celý život.

Přejít do obchodu