Skladování umělého vánočního stromku

Aby vám váš vánoční stromeček sloužil mnoho let a byl stále stejně pěkný jako na začátku, připravili jsme si pro vás užitečné pokyny, podle kterých byste měli při skladování vánočního stromku postupovat.

Nejlepší způsob jak skladovat umělý vánoční stromeček je přemístit ho v rozloženém stavu do místnosti kterou nevyužíváte a zakrýt ho tmavou fólií. Pokud však nemáte dostatek prostoru na takové skladování, je nejvhodnější stromeček vrátit opět do původního stavu.

POKYNY KE SKLADOVÁNÍ

1. Odstraňte všechny ozdoby z vánočního stromku.

2. Stromek začněte rozebírat od vrchní části C. Větvičky se opatrně snažte přitlačit zpět ke větvi tak, jak byly v původním stavu a následně na to vytáhněte celou vrchní část směrem nahoru.

3. Po vytažení (při rozkládacím systému) opatrně zatlačte větve směrem ke kmeni. Při deštníkovém systému stačí, když obrátíte celou část směrem dolů a větve se vrátí na původní místo.

4. Stejným způsobem pokračujte i při střední části B a spodní části C.

5. Opatrně vložte všechny části stromu do přepravní krabice, nebo do tašky na stromeček a zavřete je.

6. Pokud stromeček nepoužíváte, uložte ho na chladném a suchém místě, mimo slunečního záření. Vystavení vašeho stromku nadměrnému teplu nebo vlhkosti může vánoční stromeček poškodit.

Také by se vám mohli líbit články:

Jak správně postavit vánoční stromek

Při stavění vánočního stromku je nejdůležitější vybrat si vhodné místo s dostatkem prostoru na jeho rozložení. Každý stromek, který si od nás zakoupíte, je rozložen a uložen v krabici tak, aby zabral co nejméně místa. Po rozbalení krabice zkontrolujte…

Výběr vánočního stromku – zákaznická příručka

výběr vánočního stromku

Vánoční stromky hrají velkou roli v našich oblíbených svátečních tradicích. Ozdobujeme, otevíráme dárky a užíváme si vánoční atmosféru s přáteli a rodinou kolem stromku. Je důležité mít…