Umělý vánoční stromek je ekologičtější rozhodnutí

Umělý vánoční stromek je víc eko

Jde o přístup k moderní životní filozofii, životnímu stylu. Použijeme množství jednorázových plastových tašek, nebo hodíme do auta několik opakovaně použitelných nákupních tašek? Kupujeme si čističe vody do našich domovů, nebo si nosíme domů plastové lahve v přepravkách, které vyhodíme (i když jsou recyklovatelné)? Okna si v létě otevíráme, když se v noci ochladí, a zavíráme je přes den, nebo svoje domovy neustále klimatizujeme? Kupujeme umělý vánoční stromek, který si každým rokem ozdobíme jinak, nebo každým rokem očekáváme, aby pro naše potěšení pokáceli živý strom? 

MOUDŘÍ OTCOVÉ KUPUJÍ UMĚLÝ VÁNOČNÍ STROMEK!

V minulosti dlouhé hodiny před štědrovečerní večeří trávili otcové upravováním stromků do podstavců. Některé roky se to podařilo zvládnout bez nervozity, když se stromek lépe hodil do podstavce. Ale i v těchto případech se občas stalo, že když stromek postavili, zjistili, že je, věru, křivý. Pokud chceme být upřímní, postavení vánočního stromku je často zdrojem hádky, neboť se nepodařilo najít vloni pečlivě uložený podstavec a při osekávání kmene stromu je celkem jednoduché dopracovat se ke zraněním. O co lepší by bylo tento čas věnovat dětem, rodině!

Proto moudří otcové v současnosti raději hlasují pro umělé stromky, které jsou dokonalou kopií živých stromků, a přesto jsou symetrické. Umělé stromky jsou bezproblémové. Stromek se dá do podstavce, není nutné ho přizpůsobovat. Po ozdobení není nutné ani vysávat, a tak moudří otcové mají čas na rodinu, na děti. Ve většině případů i koupení stromku je úloha otce. S umělým stromkem i v tomto případě ušetří čas. Jen si ho objedná z webshopu svetstromku.cz. Následující rok před Vánocemi není třeba stromek opět shánět, jen ho vytáhnout z garáže, sklepa nebo šatníku.

Občas si matky stěžují, že umělý stromek nemá vůni. To se dá lehce vyřešit esenciálním olejem. Otcové si pravděpodobně nelámou hlavu z toho, že je nazvou lenivci, že se takto snaží vyhnout nákupu stromku. Samozřejmě, v žádném případě nejde o lenivost. Je to spíše praktičnost a dobrý časový management.

DNEŠNÍ UMĚLÉ VÁNOČNÍ STROMKY JSOU REALISTIČTĚJŠÍ NEŽ V MINULOSTI!

V našich oblastech se už dlouhé roky mezi nejvyhledávanější stromky zařazuje jedle a smrk. Tyto jehličnany i v naší nabídce dostaly výsostné místo. Na webové stránce vánočních stromků prodáváme i jiné nádherné, v přírodě často se vyskytující druhy jehličnanů. Tyto jsou například borovice, jedle, druhy jehličnanům typické hlavně na různé alpské a kanadské horské oblasti. Důsledně dodržujeme náš komplexní seznam charakteristik pro jednotlivé druhy jehličnanů. Patří sem například míry, tvar stromu, barva, rozmístění větví, hustota, postavení větví vůči kmeni, délka jehličí, tvar, tloušťka. Slovem, všechny vlastnosti, na základě kterých se dá jednoznačně definovat ten který druh jehličnanu.


Klasické umělé vánoční stromky

Klasické umělé vánoční stromky z PVC větviček se těší stále velké oblibě. Tyto kvalitní stromky mají rozmanitý dizajn a jsou vyrobeny z kvalitných PVC materiálů. Klasické vánoční stromky nabízíme v různých barevných variacích a některé druhy jsou doplněny o realistické šišky. Z klasických stromků jsou nejoblíbenější zejména husté borovice, nebo smrky s propracovaným PVC jehličím, které dokonale imituje to reálné.


PŘEDLOHOU BYLY SKUTEČNÉ JEHLIČNANY

Jehličnany nejsou vždy dokonale symetrické. Stejně jako i v životě je jistá asymetrie, tak i u našich stromků.  Naše umělé stromky jsou přesnou kopií přirozených stromů. Proto jsou realistické, ale přesto foremné a harmonické, přesně jako skutečné stromy. Najdete mezi nimi stromky malého, středního vzrůstu, ale i obrovské. Naštěstí, po svátcích je není nutné vyhodit ani spálit.

3D A FULL 3D UMĚLÉ STROMKY

Nová technologie, která přinesla revoluci umělých vánočních stromků. V zájmu maximalizace druhově specifických vlastností se všechny větve vyrábějí touto 3D technologií ve verzi FULL 3D.

U 3D verze (je tam borovice, jedle, smrk) jsou takto vytvořené jen vnější, viditelné větve a vnitřní, husté větve jsou klasické. Toto řešení snižuje cenu a rozdíl uvidíte pouze zblízka.

DALŠÍ DOPLŇKY

Přírodní doplňky jsou např. šišky a sníh, které nám připomínají stromy v lese. Umělý sníh evokuje pravý zasněžený jehličnan. Umístění umělého sněhu na koncích větví je skutečně takové, jako by na ně napadl sníh. Sníh je bílý a trochu se třpytí, jako skutečný. Máme v nabídce mírně sněhem posypané, ale i úplně zasněžené stromky. Šiškami můžeme také dosáhnout další přirozený efekt. Všechno, co musíme udělat, je propašovat vůni živice několika kapkami esenciálního oleje. Zaručujeme vám, že stromek nerozeznáte od živého.


Další zajímavosti najdete na stránce předcházejících článků.

Umělé vánočné stromky

5 výhod umělých stromků, které vás navždy přesvědčí

Umělý vánočný stromek, nebo raději živý? Pokud si i vy každoročně kladete stejnou otázku a nemůžete se rozhodnout, jaký typ vánočního stromku si pořídit, pojďte se spolu s námi podívat na výhody, které vám koupě umělého stromku přinese…

Umělé vánoční stromky 3d nerozeznáte od těch živých

Ozdobený vánoční stromek je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Každý rok se však z tohoto důvodu uřízne až neuvěřitelné množství stromů. Pravdou je, že obvykle nejde o stromky z lesa…

Živý vánoční stromeček versus umělý stromek

Živý vánoční stromeček verzus umělý – který se vyplatí více?

Vánoční strom patří nezpochybnitelně k těm nejkrásnějším symbolům vánoc. Mnozí z vás řeší každoročně otázku, zda nenastala vhodná chvíle na jeho obměnu. Pořídit si však živý vánoční stromeček, nebo naopak umělý? 

Umělý vánoční stromeček

Jak na vánoční stromek, který s vámi přežije dekády?

Nechcete každý rok kupovat nový vánoční stromek? My vám poradíme, jak postupovat při výběru kvalitního vánočního stromku, jak se o něj správně starat a jak ho skladovat. Díky našim radám s vámi váš stromek dokáže přežít i celý život.

Přejít do obchodu