10 tipů na netradiční dřevěný vánoční stromek

Dřevěné vánoční stromky

I vás už omrzel tradiční vánoční stromeček, ale nevíte místo něj najít vhodnou alternativu? Máme pro vás skvělý tip. S dřevěným vánočním stromkem svůj domov zaručeně zútulníte a oživíte. Přinášíme vám 10 inspirativních tipů, jak si takový stromek vyrobit. Stačí pouze dávka kreativity a šikovnosti

1. Stromek z žebříku

Snad v každé garáži či sklepě se najde starý, dřevěný žebřík. Pokud ho právě nepotřebujete při malování bytu, či montování poliček, můžete tuto klasickou pracovní pomůcku využít jako zajímavou dekoraci vašeho domova. Postačí vám k tomu pouze trochu kreativity. Žebřík stačí omotat světýlky a na ně následně pověsit ozdoby. Na vrch žebříku nasadíte hvězdu a netradiční dřevěný stromeček je na světě.

Dřevěný stromek z žebříku
zdroj : pinterest.com

2. Vánoční stromek z trojúhelníku

Na tento nevšední vánoční dřevěný stromeček vám postačí pouze 3 dřevěné desky, z nichž budou dvě stejné délky a jedna kratší. Desky jednoduše slepíte nebo k sobě přibijete, aby vytvořily trojúhelníkový tvar. Dovnitř takového dřevěného stromku můžete lepit nebo věšet vánoční koule různých barev a velikostí. Tak co řeknete, zkusíte si i vy vyrobit takový jednoduchý a zajímavý vánoční stromeček?

Vánoční stromek z trojúhelníku
zdroj : pinterest.com

3. Vánoční stromeček z klacíků

Výroba takového přírodního vánočního stromku se může stát zajímavou předvánoční aktivitou, na níž se bude podílet celá rodina. Co k výrobě tohoto dřevěného stromku budete potřebovat? Stačí, když při procházce nasbíráte zpod stromů pár popadaných dřívek různé délky, které uprostřed provrtáte a postupně budete nasouvat na tenčí železnou tyčku. Takový dřevěný stromeček z dřívek můžete vyzdobit jako klasický vánoční stromek různými vánočními ozdobami, koulemi či řetězy.

Vánoční stromeček z klacíků
zdroj : pinterest.com

Vánoční girlandy

Vánoční girlandy Vám pomohou dokonale navodit vánoční atmosféru ve vašem domově. Naše girlandy si můžete ozdobit podle vlastní fantazie a tak doladit celou místnost do barev vašich Vánoc.


4. Stromek z dřevěných desek

Pokud se vám v garáži povalují nepotřebné kusy dřevěných desek, můžete je jednoduše využít na výrobu originálního dřevěného vánočního stromku. Dřevěné desky jednoduše rozříznete a vytvoříte z nich tvar trojúhelníku. Následně něj vodorovně připevněte menší desky, které budou sloužit jako poličky, na které můžete poskládat různé vánoční dekorace a ozdoby. Ty můžete stejně přilepit nebo přibít i na základovou dřevěnou desku. Fantazii se meze nekladou.

Stromek z dřevěných desek
zdroj : pinterest.com

5. Stromek z popílených dřev

Takový skládací dřevěný stromek z popílených dřívek dokáže hravě vyrobit každý šikovný kutil. Postup výroby je podobný jako u vánočního stromečku z nasbíraných dřívek, avšak při tomto typu vyžaduje, aby byly dřevěné laťky rovné a měly stejnou tloušťku. Pak už jen stačí dřívka navléknout podle délky na středovou osu. Stromek může mít klasický, ale i spirálovitý tvar. Je to jen na vaší kreativitě.

Stromek z popílených dřev
zdroj : pinterest.com

6. Stromek z vinných zátek

Dřevěný stromeček nemusí být vyroben pouze z klasického dřeva. Zajímavou alternativou mohou být korkové zátky. Ty na sebe pomocí lepidla snadno navrstvíme do jehlanový tvaru. Vrchol takového korkového stromku už jen stačí vyzdobit hvězdou či mašlí. Netradiční korkový stromeček zaručeně potěší oko nejen milovníků vína.

Vánoční stromek z vinných zátek
zdroj : pinterest.com

7. Vánoční stromeček ze šišek

Šišky jsou velmi oblíbeným, přírodním materiálem na výrobu různých dekoraci. Pomocí nich dokážeme vytvořit i stylový a vkusný přírodní vánoční stromek, jehož výrobu zvládnou i děti. Stačí, když si nasbíráte dostatečné množství šišek, které můžete nechat v jejich původní barvě, nebo je nabarvit dle aktuálních vánočních trendů. Šišky jednoduše vyskládejte do tvaru stromečku a zafixujte lepidlem. Dokonalou vánoční atmosféru mu zaručeně dodají světýlka na stromeček. Postup jak si vyrobit vánoční stromek ze šišek naleznete ZDE.

Vánoční stromek ze šišek
zdroj : pinterest.com

Vánoční věnce

Nabízíme vám kvalitní vánoční věnce vhodné jako dekorace na stůl, na dveře, či na zavěšení kdekoliv na stěnu. Adventní Vánoční věnce jsou dostupné v různých moderních provedeních: zelené, bílé, zasněžené či s 3D jehličím, které jsou k nerozeznání od živých věnečků.


8. Stromek z palet

Zajímavou alternativou klasického vánočního stromku je stromeček vyrobený z dřevěných palet. Výroba takového stromku je velmi jednoduchá. Stačí, když seříznete jednu stranu palety do tvaru trojúhelníku a takto vzniklý stromeček libovolně vyzdobíte.

Vánoční stromek z palet
zdroj : pinterest.com

9. Vánoční stromek na stěnu

Máte doma málo místa? V tom případě, pro vás máme skvělý tip na výrobu stromku, který zaručeně ozvláštní vaši domácnost a přitom nezabere téměř žádný prostor. Jeho výroba spočívá v jednoduchém spojení větví a motouzu. Na jeho dozdobení můžeme použít tradiční vánoční koule, ale i jiné tematické ozdoby. Takový vánoční stromeček snadno zavěsíme na kteroukoli stěnu v domácnosti.

Vánoční stromek na stěnu
zdroj : pinterest

10. Vánoční stromek z nanukových hůlek

Neobyčejný a pěkný vánoční stromek si umíte vyrobit i z dřevěných nanukových paliček. Výroba takového stromku je opravdu nenáročná. Stačí, když si z tvrdého papíru vytvoříte jehlanový maketu, po jejímž obvodu budete lepením paličky postupně vrstvit. Tímto postupem vám vznikne krásný dřevěný stromeček, který můžete ozvláštnit ozdobou ve tvaru hvězdy nebo vločky.

Vánoční stromek z nanukových hůlek
zdroj : pinterest.com

Pokud jste se přece jen neinspirovali žádným stromečkem z článku a přemýšlíte nad koupí vánočního stromku můžete si prohlédnout naši aktuální nabídku na svetstromku.cz


Mohly by vás také zajímat články:

Adventní věnec

16 skvělých nápadů na dokonalý adventní věnec

Adventní věnec už neodmyslitelně patří k symbolům předvánočního období. Jeho tradice sahá do devatenáctého století, kdy německý teolog Johann Heinrich Wichern založil školu pro chudé děti a prostřednictvím postupného zapalování svíček na věnci v předvánočním období odpovídal dětem na otázku „Kdy už budou Vánoce?“.

Adventní kalendář

5 tipů na vlastnoručně vyrobený adventní kalendář

Samotným vánočním svátkům předchází období adventu, ke kterému neodmyslitelně patří nejen adventní věnec, ale také adventní kalendář. Z adventního kalendáře mají radost zejména nejmladší členové rodiny, kteří se každý den nemohou dočkat, jaké překvapení si v kalendáři najdou.

Vánoční omalovánky, nejen pro děti

Blíží se čas Vánoc a vy nevíte jak zabavit svoje ratolesti? Nabízíme vám tematické vánoční omalovánky ke stažení, u kterých se mohou kreativně realizovat nejen vaše děti, ale i vy.

Vánoční pečivo

Dva recepty na dokonalé vánoční cukroví

Dětem se při slově Vánoce vybaví rozsvícený vánoční stromek a kolem něj na svoje otevření čekající dárky. Nám dospělým se zase aktivují chuťové buňky a vybaví se nám tradiční vánoční cukroví. Máte recept na ty nejlepší vanilkové rohlíčky? Máme ho pro vás a k němu ještě jeden recept na úžasné zdravé slané keksy s ořechy.

Přejít do obchodu
Oslavte s námi začátek léta
slevou 15% na všechno zboží skladem. Platí do 30. června.
x