5 tipů na vánoční dekorace z papíru

Vánoční dekorace z papíru

Ozvláštněte svoji vánoční výzdobu a vyrobte si vánoční dekorace z papíru. Vánoční ozdoby z papíru jsou opravdu velmi moderní a zajímavé. Můžete zvolit různé barvy a tvary dekorací a stupeň náročnosti výroby. Vsadit můžete na papírové ozdoby na stromeček, papírovou vánoční výzdobu oken či vánoční řetěz z papíru. Do výroby vánočních ozdob z papíru můžete zapojit i své děti či jiné členy rodiny. O zábavu budete mít zaručeně postaráno. Přinášíme vám 5 skvělých tipů na ručně vyráběné vánoční ozdoby.

1. Vánoční hvězda z papíru

Vyrobte si krásnou vánoční hvězdu z papíru. Nepotřebujete k tomu nic jiného, než papír libovolné barvy, nůžky a lepidlo. Existuje několik způsobů, jak vyrobit vánoční hvězdu z papíru.

Ten nejjednodušší je snad ten, že si na papír nakreslíte tvar hvězdy. Následně do jeho nitra nakreslíte další hvězdy od největší po nejmenší. Tyto hvězdy budete vystřihovat s tím, že na vrcholu a spodku hvězdy je zcela neodstřihnete, aby zůstaly spojeny. Odstřižené části následně popřetáčíte tak, aby vám vznikla krásná 3D hvězda jako na obrázku.

Dalším způsobem je vytvořit si z papíru dvě čtyřcípé hvězdy, jak vidíte na obrázku a následně je uprostřed slepit. Vznikne vám tak krásná mohutná hvězda.

Dalším způsobem je jednoduchá skládačka z papíru. Papír jednoduše pozahýbejte tak, jak vidíte na třetím obrázku a vznikne vám jednoduchá šesticípá hvězda.

2. Vánoční dekorace na okno z papíru

Vánoční výzdoba z papíru krásně ukáže také na vašem okně. Výzdoba oken může celá sestávat jen z papírových dekorací a zaručujeme vám, že bude vypadat úžasně.

Nejjednodušší vánoční dekorací z papíru do oken jsou vystřižené makety s vánočním motivem, které jednoduše přilepíte na okno z vnitřní strany.

Další možností je takové makety přilepit na nit nebo silon a vytvořit si krásný vánoční závěs na okno. Vystřižené ozdoby můžete zkusit navlékat na nit i střídavě s vatovými kuličkami.

Z papíru si také můžete vyrobit ledové rampouchy. Z bílého papíru jednoduše vyrobíte dlouhý tvar jehlanu, který následně trochu pokrčíte, aby připomínal rampouch a takové papírové rampouchy připevníte na vrch okna.


Klasické umělé vánoční stromky

Klasické umělé vánoční stromky z PVC větviček se těší stále velké oblibě. Tyto kvalitní stromky mají rozmanitý dizajn a jsou vyrobeny z kvalitných PVC materiálů. Klasické vánoční stromky nabízíme v různých barevných variacích a některé druhy jsou doplněny o realistické šišky. Z klasických stromků jsou nejoblíbenější zejména husté borovice, nebo smrky s propracovaným PVC jehličím, které dokonale imituje to reálné.


3. Papírový Betlém

Betlém pod vánočním stromečkem je prostě vánoční klasikou. Betlém z papíru si můžete vyrobit tak, že si z papíru vystřihnete makety postav v Betlémě a následně makety naaranžujete na libovolné místo, kde má váš Betlém stát.

Stejně skvělým nápadem je vyrobit si papírový Betlém uvnitř uzávěru z krabice. Krabice bude představovat pomyslnou stáj a dovnitř nalepíte vystřižené figurky.

Na internetu najdete také například papírový Betlém k vytiskutí, který už jen jednoduše naaranžujete pod váš vánoční stromek.

4. Papírové ozdoby na stromeček

Jednoduše si vyrobíte i papírové vánoční ozdoby na stromeček. Podle makety si můžete vystřihnout různé tvary s vánoční tématikou, na které připevníte šňůrku a zavěsíte na váš stromek. Takové papírové ozdoby vypadají velmi vkusně a jednoduše. Papírové ozdoby na stromeček si však umíte i pořídit již nastříhané, jen je poskládáte do požadovaného tvaru dle návodu.

5. Vánoční řeťez z papíru

Papírové vánoční řetězy si můžete pamatovat ze školních dob, jelikož zřejmě každý je vyráběl na výtvarné výchově. Dnes si takovým řetězem můžete dotvořit vaši vánoční výzdobu. Papírový řetěz můžete použít k výzdobě stromku, parapety, ši poličky.

Můžete zvolit výrobu papírového řetězu z nastříhaných papírových pásů, které následně na koncích slepíte tak, aby vám vznikly kroužky, které pospojujete, nebo můžete jednoduše na dlouhý provázek nalepit vystřižené makety kuliček, hvězdiček, stromků nebo jiných, libovolných tvarů.

Další možností je vystřihnout si z papíru tvar listů, které následně přilepíme na sebe tak, aby nám vznikla papírová girlanda. Ta krásně ukáže skříňce či komodě a dozdobit ji můžete například červenými plody nebo šiškami.

Zdroj obrázků: https://cz.pinterest.com


Také by vás mohlo zajímat:

Vánoční výzdoba

Nezmeškejte žhavé trendy ve vánoční výzdobě!

Dá se říct, že Vánoce jsou už co nevidět za rohem. Svátky klidu, radosti a rodiny. Jak však vyčnět z davu a být trendy i během Vánoc? Abychom vám to co nejvíc ulehčili, přinášíme vám tipy na žhavé trendy ve vánoční výzdobě!

Adventní věnec

16 skvělých nápadů na dokonalý adventní věnec

Adventní věnec už neodmyslitelně patří k symbolům předvánočního období. Jeho tradice sahá do devatenáctého století, kdy německý teolog Johann Heinrich Wichern založil školu pro chudé děti a prostřednictvím postupného zapalování svíček na věnci v předvánočním období odpovídal dětem na otázku „Kdy už budou Vánoce?“.

Adventní kalendář

5 tipů na vlastnoručně vyrobený adventní kalendář

Samotným vánočním svátkům předchází období adventu, ke kterému neodmyslitelně patří nejen adventní věnec, ale také adventní kalendář. Z adventního kalendáře mají radost zejména nejmladší členové rodiny, kteří se každý den nemohou dočkat, jaké překvapení si v kalendáři najdou.

Vánoční omalovánky, nejen pro děti

Blíží se čas Vánoc a vy nevíte jak zabavit svoje ratolesti? Nabízíme vám tematické vánoční omalovánky ke stažení, u kterých se mohou kreativně realizovat nejen vaše děti, ale i vy.

Přejít do obchodu