Vánoce bez stresu – jak toho dosáhnout?

Vánoce bez stresu

Vánoce pomalu, ale jistě klopou na dveře a všichni, malí i velcí se nemůžou dočkat dokonalé sváteční atmosféry, která bude všude vládnout. Ale i Vánoce mají svoji obrácenou stranu mince, a tou je stres.

„Co když nestihnu koupit všechny ozdoby, které chci? Co když cukrářka už nebude mít čas napéct vánoční cukroví i pro mě?“, tohle jsou jen některé z častých stresových otázek před nejkrásnějšími svátky v roku. Myslíte, že by nebylo lepší vybavit všechny tyhle náležitosti čím dřív a pak mít volné dni před Štědrým dnem? Nebudete se muset nahánět po nákupech, na poslední chvíli shánět dekorace a podobně.

Vánoční stromek jako základ

Dominantou celé vánoční výzdoby je nepochybně umělý vánoční stromeček.

Kdy je nejlepší začít s jeho výběrem? Pokud se rozhodnete pro umělý, po vánočním stromku můžete pokukovat už od září. Zdá se vám to příliš brzy? Pak je dobré vědět, že právě v této době jsou stromky naskladňovány a naleznete největší výběr. Kromě toho se tak vyhnete i přeplněným obchodům. Vrcholem sezóny se dá nazvat období od poloviny října do konce listopadu, kdy už mohou být některé typy stromků a velikosti vyprodány. Množství obchodů nabízí předsezónní slevy, takže nakoupíte v předstihu a ještě i výhodněji. Můžete využít známý Black Friday, který je lákadlem pro nakupující, jelikož obchody nabízejí výrazné slevy.

Vánoční stromek pri krbu

Nákup vánočního stromku nenechávejte na poslední chvíli. Neumíte se rozhodnout a koupi vánočního stromku stále odkládáte? Čekat do poslední chvíle se opravdu nevyplatí. Může se stát, že v prosinci Vás nepříjemně překvapí poloprázdná prodejna a stromeček, který byl vaším favoritem bude vyprodán. Nespoléhejte se ani objednávku přes e-shop. Je známo, že těsně před Vánocemi mívají přepravní společnosti velký nápor a zásilky mohou zpozdit. Zklamání, že vánoční stromeček nestihl dorazit do Vánoc nechce zažít asi nikdo.


Umělé vánoční stromky 3D

Umělé vánoční  stromky 3D jsou HIT posledních let. Použité 3D jehličí neopadává a je k nerozeznání od živého. Více než 30 exkluzivních druhů jen u nás. Každý náš 3D stromek nabízí prvotřídní vzhled, tvarovou a barevnou dokonalost. 


Postupný nákup vánočních dárků

Největší stres lidé zažívají, když musí pár dní před Vánoci shánět vánoční dárky pro celou rodinu. Tomuhle bodu se dá taky krásně a jednoduše vyhnout. Udělejte si předčasně seznam toho, co komu chcete podarovat k Vánocům. Když už máte udělaný seznam, ze dne na den zkontrolujte internet nebo obchod, jestli vámi vybrané zboží náhodou není ve slevě. Takhle si ušetříte obrovské množství nervů a taky ušetříte i něco málo na penězích, pokud máte štěstí. Mít koncem listopadu zabaleny všechny dárky je snem každého člověka, v prosinci se pak může věnovat jiným, důležitějším věcem.

nákup vánočních dárků

Nedělejte všechno sami

Kdo by to neznal? Úklid, vaření, pečení, zdobení stromku…. Většina z nás dělá chybu, když se snažíme vše zvládnout samy. Nenechávejte vše na svých bedrech a zapojte do příprav i členy rodiny. Rozdělení úkolů Vás částečně odbřemení a předejdete tak i zbytečnému shonu. Důležité je připravit se na Vánoce s předstihem a také všechno si dopředu naplánovat. Můžete si předem připravit seznam potravin, které je zapotřebí nakoupit. Nebo co tak začít péct trvanlivé vánoční cukroví? Myslete i na vánoční výzdobu. Rozhodnete se pro novou či jen zkontrolujte tu loňskou? Třeba něco dokoupit nebo opravit? Revize nikdy není na škodu. Pak se vám nemůže stát, že vás překvapí zkažený stojan na stromeček nebo nefunkční vánoční osvětlení.

vánoční přípravy

Odpočinek a relaxace jsou nejlepšími zabijáky vyčerpanosti

Také znáte lidi, kteří nedokážou bez práce vydržet ani jediný den? Nebo je to i váš problém? Zlatá rada je nepřetěžovat se a věci, které není nutné řešit hned, nechat na později. Vánoce jsou svátky lásky, pohody a rodiny, proto se nezatěžujte zbytečným perfekcionismem. Vypněte od všech podnětů, které vás rozptylují od pohodové atmosféry s vašimi nejbližšími a řešte je až po svátcích.

Najít si čas na odpočinek a relaxaci před a během Vánoc je klíčové. Pomůže vám zabránit vyčerpání a umožní vám se plně věnovat rodině a užívat si sváteční atmosféry. Mezi relaxační aktivity můžete zařadit procházky venku, cvičení nebo meditaci, které vám pomohou se uvolnit a uklidnit.

Vánoční odpočinek

Potká se celá rodina, střetnou se názory a už může být oheň na střeše

Před Vánoci se těšíte, že se konečně uvidíte s celou rodinou, ale u štědrovečerního stolu vám najednou spadnou růžové brýle, když se někdo z přítomných zeptá na „zakázanou“ otázku, nebo vnese do vánoční atmosféry politické nebo konspirační teorie. Pokud se takováto situace vyskytne, základem je zůstat úplně pokojný a poprosit, aby se podobná témata řešili až po sváteční večeři. Nikdo totiž nemá rád při stole zvýšený hlas, hádky o tom, kdo má pravdu, výčitky, nebo cokoliv podobného. Věřte, že pokud se tomu vyhnete, vaše hladina stresu bude na minimu.

rodina na Vánoce

Doufáme, že vám tenhle článek pomůže zase o něco líp prožít Vánoce bez stresových situací, že si je užijete v plné kráse se svými nejbližšími a nebudete muset mít z ničeho obavy.

Zdroj obrázků: https://www.pinterest.cz/


Také by vás mohlo zajímat:

Vánoční dárek pod stromeček

Co pod stromeček? 10 skvělých typů na vánoční dárek

I vám už došly nápady na vánoční dárky pod stromeček? Neustále přemýšlíte, čím obdarovat svou rodinu a blízké? My jsme se vám letošní výběr vánočních dárků rozhodli usnadnit a přinášíme vám 10 skvělých tipů na dárky, které vašim blízkým vykouzlí úsměv na tváři.

Adventní věnec

Co je Advent a kdy začíná?

Wikipedie uvádí, že Advent je první část liturgického roku římskokatolické církve vymezená 4 nedělemi před svátkem narození Ježíše Krista a období duchovní přípravy na Vánoce. Období vánočních svátků začíná prvním dnem …

Vánoční omalovánky, nejen pro děti

Blíží se čas Vánoc a vy nevíte jak zabavit svoje ratolesti? Nabízíme vám tematické vánoční omalovánky ke stažení, u kterých se mohou kreativně realizovat nejen vaše děti, ale i vy.

Kdy postavit vánoční stromek?

Kdy postavit vánoční stromek?

Ozdobený vánoční stromeček se stal na přelomu 18. a 19. století neodmyslitelným a bezpochyby tím nejkrásnějším symbolem vánoc. Od té doby nesmí chybět krásně ozdobený vánoční stromek v žádné domácnosti. Podle tradic …

Přejít do obchodu
Oslavte s námi začátek léta
slevou 15% na všechno zboží skladem. Platí do 30. června.
x