Vánoce 2023 – inspirujte se nejnovějšími trendy

vánoční dekorace viva magenta

Po dvouleté pauze se opět konala ve Frankfurtu největší vánoční výstava Christmasworld, na které jsme samozřejmě nemohli chybět ani my. Nejstylovější vánoční stromky, vánoční dekorace, osvětlení a vše možné i nemožné týkající se Vánoc vám z ní exkluzivně přinášíme v tomto článku. Nechte se inspirovat světovými výrobci a zažijte opravdu moderní Vánoce.

Vánoce inspirované přírodou

Návrat k přírodním materiálům, zemité barvy a motivy přírody patří letos mezi top trendy Vánoc. K takovému stylu vánoční výzdoby neodmyslitelně patří tradiční zelené vánoční stromky. Pokud si zvolíte nejmodernější FULL 3D vánoční stromeček, zaručujeme vám, že bude k nerozeznání od živého jehličnanu.

Pokud se ovšem chcete odlišit, vyměňte klasický vánoční stromek za dřevěný. Dřevěné stromky sice nejsou až tak preferované, ale krásně oživí vaši vánoční výzdobu. Samotný stromek však nestačí. Co dalšího k takové přírodní výzdobě doplnit?

Přírodní adventní věnec

O přírodní adventní věnce a vánoční věnce na dveře, nebyla na vánoční výstavě nouze. Vánoční věnce ze šišek, ořechových skořápek, ptačího peří či sena… no schválně, který byste si vybrali vy?

Vánoční ozdoby ve tvaru zvířat

V přírodních odstínech se výstava hemžila ozdobami ve tvaru různých zvířátek. Realistické ptáčci, ježci či roztomilé veverky skvěle dotvoří každou, naturálně laděnou vánoční výzdobu.

Výzdoba štědrovečerního stolu s nádechem přírody

Přizpůsobte naturální vánoční výzdobě také váš štědrovečerní stůl. Použijte na ozdobení štědrovečerního stolu chvojí, šišky, dřevěné dekorace a ubrousky v zemitých barevných tónech. Můžete si být jisti, že s takovou vánoční výzdobou pojedete s dobou.

Americký styl vánoční výzdoby à la Santa

Pokud jste ten typ vánočních nadšenců, kteří musí mít vše bohatě vyzdobené a jejich domov se během Vánoc mění na pohádkovou Santovu vesničku, v následujících řádcích s přijdete na své. Bohatých, honosných vánočních výzdob jsme na výstavě viděli skutečně nespočet a výhodou je, že na takový „americký“ styl vánoční výzdoby můžete zvolit jakýkoliv vánoční stromeček… Bílý, zasněžený vánoční stromeček, zelený vánoční stromek či nebodaj zlatý… všechny se dají nádherně odět do tradičních vánočních barev, jako jsou červená, zelená, bílá či zlatá.

V takovém bohatém stylu výzdoby se to hemžilo nejen ozdobami na vánoční stromeček v tradičních vánočních barvách, ale také nejrůznějšími dekoracemi, které dotvoří celkovou vánoční atmosféru. Jaké to jsou?

americký vánoční styl

Stylové vánoční dekorace dárků

Dárky jednoznačně patří k Vánocům a nemusí to být jen ty opravdové. Dejte si pod svůj vánoční stromeček, do předsíně či před vchodové dveře jako součást vánoční výzdoby dekorace vánočních dárků v různých velikostech. Dárky mají v sobě zabudované i LED osvětlení, takže jich zaručení nikdo nepřehlédne.

Tradiční dekorace Vánočního Mikuláše

Dekorace Vánočního Mikuláše není žádnou novinkou a na vánoční výstavě byly postavičky Mikulášů a Santa Clausů skutečně na každém kroku v těch nejrůznějších velikostech a barvách.

Vánoční skřítci potěší malé i velké

Roztomilí, bradatí mužíčci se skvěle hodí k takovému stylu vánoční výzdoby. Na trhu je jich opravdu nepočítaně, jen je třeba si vybrat.

Trendy vánoční dekorace Louskáčka

Absolutní trendy záležitostí jsou postavičky Louskáčků ve velikostech a barevných provedeních od výmyslu světa. Nás tato moderní vánoční dekorace zaujala a co vás?

Vánoční pošta vám může přijít do stylové poštovní schránky

Stylové, vánoční poštovní schránky můžete použít jako dekoraci interiéru, ale rovněž jí můžete ozdobit i svou předsíň či terasu. S touto dekorací svoji vánoční výzdobu zaručeně dotáhnete do dokonalosti.

vánoční dekorace poštovní schránka

Veselé, pestrobarevné Vánoce

Veselé Vánoce budou skutečné veselé s pestrobarevnými vánočními dekoracemi a vánočními stromky, o které na největší vánoční výstavě ve Frankfurtu nebyla nouze. Pestrobarevné vánoční koule, které mohou být hladké, lesklé, vzorované či třpytivé vykouzlí na stromku dokonalý souzvuk barev.

Nemusíte však zůstat jen u barevných vánočních ozdob. Pokud na to máte kuráž a rádi experimentujeme, můžete letos vsadit na nepřehlédnutelný barevný vánoční stromeček.

Ledově bílá vánoční výzdoba, která nikdy neomrzí

Bílá barva ve vánoční výzdobě stále dominuje a výrobci vánočních stromků a dekoraci od této oblíbené vánoční barvy ani náhodou neupouštějí. Na trhu naleznete v této barvě dekorace všeho druhu a rovněž i zasněžené a bílé vánoční stromky.

Bílé vánoční stromky však nemusí být tvořeny pouze jehličím. Výstava nabízela také plastové bílé vánoční stromky bez jehličí, které působí opravdu nesmírně moderně a stylově. Stejně zajímavé jsou také bílé, světelné vánoční stromky bez jehličí, které mají na svých konečcích LED diody. Bílá je prostě pořád IN.


Bílé vánoční stromečky a zasněžené vánoční stromky

Bílé vánoční stromečky a zasněžené umělé vánoční stromky jsou horkou NOVINKOU sezóny 2019. S pomocí nejnovějších technologií jsou postupně na větvičky nebo celé stromy aplikované vrstvy umělého sněhu. Ten dokonale imituje reálný sníh. Takovým způsobem jsou aplikovány na klasické stromky a také na 3d stromky. Nejnovější systém aplikování zaručuje že sníh ze stromků neopadává. Při prvotním roztahování větviček dochází k uvolnění nezachycených částí sněhu. Díky naším stromečkem si ve Vaší domácnosti vytvoříte nepopsatelnou atmosféru zasněžených Vánoc.


Vánoční elegance v modře – zlatém šatu

Na výstavě nás velice zaujaly elegantní vánoční doplňky a dekorace v barevné kombinaci modré a zlaté. Okouzlily nás nejen samotné vánoční ozdoby na stromeček, ale i různé vánoční figurky Louskáčků, Mikulášů či stylové dekorace horkovzdušných balónů. Vždyť posuďte sami…

modře zlatá vánoční výzdoba

Luxusní černá vánoční výzdoba neunikne žádnému pohledu

Černé vánoční ozdoby v kombinaci se zlatými vánočními ozdobami jsou stále oblíbenější a výrobci tomu značně přizpůsobují i svoji nabídku dekorací, ozdob a vánočních stromků. Tato luxusní a zároveň extravagantní barevná kombinace proráží do popředí a výstavě jsme ji mohli spatřit skutečně v mnoha podobách.

Černo-zlatý vánoční styl vyžaduje mnoho ozdob a doplňků, aby celá výzdoba působila opravdu luxusně a bohatě. Doporučujeme nechat se inspirovat různými postavičkami Louskáčků, Mikulášů, ptáčků, vánočních skřítků, květin či honosných svícnů. Pokud chcete svoji výzdobu ještě více ozvláštnit, nakombinujte černé, zlaté a fialové dekorace.

Vánoce plné zlata

Pro někoho možná kýčové, ale někdo si bez zlaté vánoční výzdoby Vánoce neumí představit. Zlaté vánoční ozdoby a dekorace snad nikdy nevyjdou z módy. Zlatá k Vánocům prostě patří, působí honosně, luxusně a exkluzivně. Co takhle nezůstat pouze u zlatých vánočních ozdob? Novinkou jsou například i zlaté vánoční stromky, které zaručeně nepřehlédnete, ani když nebudou ozdobeny.

Přizpůsobte honosné zlaté vánoční výzdobě také váš štědrovečerní stůl a ostatní dekorace v domácnosti. Třešničkou na dortu je vánoční osvětlení ve zlatých odstínech svícení.

Sytě růžová vánoční výzdoba ve stylu “Viva Magenta”

Přestože po minulé roky byly velmi oblíbené jemné, pastelové a pudrové odstíny vánočních dekorací, tuto sezónu půjdou jemně do pozadí. Jemné narůžovělé odstíny nahradila výrazná sytě růžová barva Viva Magenta, která byla prohlášena za barvu roku 2023.

Určitě proto nic nezkazíte, když letos sáhnete po vánočních ozdobách, dekoracích či dokonce samotných vánočních stromcích v této výrazné barvě.

Pár bonusů na závěr

A co podle nás na největší vánoční výstavě Christmasworld ještě stálo za zmínku?

Netradiční vánoční a adventní věnce z textilie či LED žárovek

Vánoční věnec nemusí být jen takový, jak jej známe, z chvojí či šišek. Zajímavé a netradiční adventní věnce vzniknou iz textilu. Další skvělou volbou jsou také LED vánoční věnce, které zaručeně rozzáří každý domov.

Svíčky, které nikdy nezhasnou

Zapomeňte na klasické voskové svíčky, které musíte neustále měnit. Na trhu nyní najdete svíčky na LED diodu, které vám nebudou zanechávat vosk a „hořet“ vám budou stále.

dekorace trvanlivé svíčky

Stylové papírové vánoční ozdoby

Papírových vánočních ozdob bylo na výstavě opravdu mnoho a mnoho výrobců se začalo zaměřovat právě na takový ekologický druh vánočních ozdob. Za nás vypadají opravdu luxusně, stylově a na první pohled by nás ani nenapadlo, že jsou z papíru.

Světelná výzdoba všeho druhu a barvy

Vánoční osvětlení nemusíte omezit pouze na světýlka na vánoční stromeček. Výstava nabízela nespočet světelných dekorací různých barev a tvarů.


Stromky s LED osvětlením

Vánoční stromky s LED osvětlením jsou NOVINKOU Vánoc 2020. Vánoční osvětlení je zabudované přímo na větvích stromečku díky čemuž už nikdy nebudete mít starost s věšením světýlek na stromeček. Každý stromek je vybaven SMART adaptérem a tak můžete své osvětlení na stromku ovládat jednoduše pomocí aplikace, kterou si stáhnete do mobilu. LED stromky jsou symbolem moderních Vánoc.


Trendy metalické vánoční dekorace

Absolutní trendy novinkou jsou metalické vánoční dekorace různých rozměrů a tvarů. Dekorace, díky materiálu ze kterého jsou vyrobeny, vytvářejí nádherné barevné odlesky.

vánoční dekorace metalické

Zdroj obrázků: https://www.pinterest.cz/


Také by vás mohlo zajímat:

Vánoční výzdoba

Nezmeškejte žhavé trendy ve vánoční výzdobě!

Dá se říct, že Vánoce jsou už co nevidět za rohem. Svátky klidu, radosti a rodiny. Jak však vyčnět z davu a být trendy i během Vánoc? Abychom vám to co nejvíc ulehčili, přinášíme vám tipy na žhavé trendy ve vánoční výzdobě!

IN a OUT ozdoby na stromek

Vánoce 2021: Co bude v módě a co už je dávno passé?

Jak vyzdobit vánoční stromek tak, aby kráčel s dobou? Pokud jste už i vy začali přemýšlet nad tím, jaké ozdoby letos použít na váš vánoční stromek, aby byl stylový a pěkný, přinášíme vám několik typů na trendy a moderní vánoční výzdobu.

TWINKLY – Moderní vánoční osvětlení na stromeček 21. století

TWINKLY je inteligentní, revoluční LED vánoční osvětlení na stromeček, které můžete jednoduše ovládat pomocí svého smartphonu. Na to, abyste si mohli díky světélkům na stromek užívat ty nejúžasnější barevné kombinace a dokonalou světelnou show, si stačí jen zapnout bluetooth a připojit svůj smartphone ke smart adaptéru přes bezplatnou mobilní aplikaci Twinkly.  Dech beroucí světelné hry zaručeně přinesou radost celé vaší rodině.

Moderní vánoční ozdoby na stromečky

Moderní vánoční ozdoby na stromeček – top 10 trendů tohoto roku

I když většina lidí začíná řešit vánoční ozdoby na stromeček až v předvánočním adventním období, vánoční trendy jsou určeny již dlouhé měsíce před tím. Výrobci a prodejci vánočních dekoraci na stromeček představují nejnovější hity v výzdobě klasických stromků ale i 3D vánočních stromků , na nadcházející Vánoce vždy v lednu na celosvětově největší vánoční výstavě ve Frankfurtu.   

Přejít do obchodu