Vánoční tvoření s dětmi

Vánoční tvoření s dětmi

Přemýšlíte, jak si obohatit tyhle Vánoce? Do čeho nového se pustit, co by vás pořádně chytlo? Zkuste vánoční tvoření a klidně si k tomu přizvěte i svoje děti. Můžete spolu prožít nádherné chvíle a spolu vytvořit množství ozdob a dekorací z papíru, šišek nebo korálků. Takhle zabijete dvě mouchy jednou ránou, nakolik všichni víme, že děti v období Vánoc bývají neposedné a musí být pořád nějak zaměstnávány. Nemohou se dočkat, až jim Ježíšek přinese množství dárečků a proto mají pořád až moc energie.

Vánoční tvoření z papíru s dětmi

Nejjednodušší a nejlevnější výzdobu si doma můžete udělat z barevného papíru. Není to nic náročného, proto je to ideální činnost pro vás i vaše děti. Vánoční tvoření z papíru s dětmi je výjimeční situace jak si vytvořit krásné sněhové vločky na okno nebo papírový vánoční věnec.

Když se řekne vánoční věnec, každý si víceméně vybaví ten z jehličnatých větviček. Ale s dětmi si ho můžete jednoduše vyrobit i z barevných papírů, lepidla a papírového talíře. Ze světle a tmavě zelených papírů nastříhejte proužky a z talíře vystřihněte dno. Pomocí lepidla pak nalepte proužky na talíř do žádaného tvaru, dozdobte podle uvážení a na konec přidejte mašli. Krásný a nepřehlédnutelný vánoční věnec je na světe a můžete ho umístit na stůl do obýváku nebo do dětského pokoje a taky se hodí na interiérové dveře.

Vánoční věnec z papíru

Při papíře ještě zůstaneme a přinášíme vám další inspirace k vánočnímu tvoření. Pamatujete si na roky strávené ve škole, kdy jste na výtvarce lepili jednoduchý řetěz z barevného papíru? Je to nenáročné a taky zábavné i pro malé děti. Připravte si asi centimetr a půl široké proužky barevného papíru, vytvářejte z nich očka řetězu, které budete pak lepit jedno po druhém.

Řetěz z barevného papíru

Vánoční přání tvoření s dětmi

Stromeček, sněhulák, vánoční koule nebo mikulášská čepice z knoflíků, tohle všechno může být dominantou přední stránky vašeho vánočního přáníčka. Tvoření vánočního přání je jednoduchou a milou aktivitou, kterou si můžete krátit dlouhé předvánoční večery. Knoflíky najdete doma nebo koupíte v galanterii a menším dětem tužkou předkreslíte, kam by měli knoflíky nalepit. Starším stačí ukázat předlohu, a můžete se do toho pustit. Nemusíte nutně používat jenom knoflíky, moderní jsou také barevní papíry, cestoviny nebo korálky.

Vánoční tvoření inspirace pro netradiční ozdoby

Ne úplně tradiční a hlavně levnou surovinou jsou šišky. Vánoční tvoření ze šišek je nesmírně oblíbené. Nasbírat je jednoduše můžete na procházce na čerstvému vzduchu. Využít se dají šišky z borovice, jedle, smrku nebo dokonce i modřínu. Pak už záleží jenom na vás, jestli dáte přednost vzhledu naturálnímu a nebo jestli šišky nabarvíte, potřete lepidlem a posypete například kokosem.

Z takhle připravených šišek můžete spolu s dětmi vykouzlit například malý vánoční stromek na stůl, závěsní dekoraci na lustr nebo dveře a nebo taky je můžete použít na výrobu svícnu. Pokud by jste už se svými dětmi byli ve vyrábění vánočních dekorací zaběhnutí a chtěli by jste zkusit něco zajímavého, naše odporučení je jít zkusit tvoření s dětmi na vánoční jarmark. Tam pak můžete svoje výrobky také prodávat a něco málo si přivydělat. Vánoční tvoření ze šišek nemusí být zábavné jenom pár dní, protože pokud vás to popadne, různé dekorace ze šišek se dají vytvářet po celý rok.


Umělý vánoční stromek v květináči

Hitem posledních Vánoc se staly vánočně stromky v květináči a proto jsme se rozhodli že Vám nabídneme k prodeji umělý vánoční stromek v květináči který díky použití větviček s 3d jehličím vypadá jako živý vánoční stromeček.


Vánoční tvoření pro děti – návod jak si udělat toho nejkrásnějšího andílka

Přemýšlíte, jaké zkusit ještě vánoční tvoření pro děti? K Vánocům neodmyslitelně patří také andílci. Pár si jich můžete jednoduše vyrobit doma za pomoci korkových zátek, dřevěných kuliček a barevných stužek. Korková zátka bude představovat tělo andílka, zatímco dřevěná kulička bude hlava. Stužky nastříháme a vymodelujeme z nich tvar křídel, které pak nalepíme zezadu na tělo anděla. Aby byl andílek detailně krásný, můžeme použít ještě kousky špagátu, z kterých uděláme andílkovi vlasy. Když dokončíte tohle vánoční tvoření s dětmi, andílek bude připraven zdobit významné místo, které mu přidělíte.

Vánoční dekorace anděla

Vánoční tvoření z rolí od toaletního papíru

Vánoční tvoření je ideálním způsobem, jak zabavit děti v sychravém počasí. Co ale dělat, pokud jsou Vánoce bez sněhu a děti si neužijí stavění sněhuláka? Zhotovte si jej z rolek toaletního papíru! Prázdná rolka od toaletního papíru se najde v každé domácnosti, kde většinou končí v koši. Takto papír recyklujete a zároveň podpoříte rozvoj dětské kreativity. Výroba je jednoduchá a zažijete spolu s dětmi spoustu zábavy. Sněhulák tak bude jedinečnou dekorací nebo může posloužit i jako dárek.

Rolku je třeba namalovat bílou barvou, kde můžete zvolit vodové barvy nebo pro lepší krytí temperové barvy. Barvení štětcem přenechejte na děti, které jistě budou nadšené ze samostatné práce a budou se tak cítit důležitě. Nabarvenou rolku necháme vyschnout a po zaschnutí barvy můžeme začít s dekorací. Kreativitě se meze nekladou a použít můžete jakýkoli materiál. Nejlépe se dá využít barevný papír, který nastříháte v různých tvarech a přilepením tak sněhulákovi vytvoříte oči, nos nebo šálu. Kreativnějším materiálem jsou kousky textilií, ze kterých vyrobíte pro sněhuláka jedinečnou šálu nebo čepici a zdobit mu pomyslný zimní kabát mohou přilepené knoflíky.

Vánoční dekorace sněhuláka

Vánoční tvoření z korálků

Rozhodnete-li se tyto Vánoce pojmout netradičně, určitě jsou dobrým tipem vánoční ozdoby vytvořené z korálků. Je to snazší než se může zdát a tvoření spolu s dětmi Vás společně naladí na vánoční atmosféru. Zajímavě může působit ozdoba jako dřevěný korálkový věnec. K výrobě je zapotřebí paměťový drát, jehož velikost závisí na průměru věnce, který se chystáme vyrobit. Korálky si mohou děti zvolit dle vlastního výběru. Výroba je jednoduchá a spočívá v navlékání korálků různých velikostí a barev na drátek dle vlastních představ. Navlékání korálků vyžaduje soustředěnost a děti si přitom zlepšují jemnou motoriku Menším dětem můžeme pomoci a ukázat jim, jak korálek správně uchytit a navléci. I když navlékání ze začátku možná nebude jednoduché, dopřejte dítěti samostatnost a sledujte, jak se krok za krokem zlepšuje. Výsledek bude určitě stát za to.

Děti jistě tato činnost zaujme a budou chtít navlékat znovu a znovu. Po navlečení posledního korálku na obou koncích drátu uděláme kleštičkami očka a tak je spojíme. Pokud se Vám spoj nepodaří dovést k dokonalosti, nezoufejte. Můžete jej decentně zakrýt barevnou mašlí nebo sem přilepit kousek živé chvojí. Je jen na Vás jestli se rozhodnete vytvořit jeden větší věnec, kterým například ozdobíte dveře nebo několik menších, které můžete využít jako netradiční ozdoby na stromeček.

Doufáme, že vám tento článek pomohl inspirovat se a našli jste dekoraci, kterou zkusíte tuto vánoční sezónu vykouzlit s vašimi dětmi. Ať už to bude přání, svícen nebo vánoční věnec, určitě se vám povede a bude dodávat vánoční atmosféře ještě svátečnější ráz.

Zdroj obrázků: https://www.pinterest.cz/


Také by vás mohlo zajímat:

Vánoční omalovánky, nejen pro děti

Blíží se čas Vánoc a vy nevíte jak zabavit svoje ratolesti? Nabízíme vám tematické vánoční omalovánky ke stažení, u kterých se mohou kreativně realizovat nejen vaše děti, ale i vy.

Dřevěné vánoční stromky

10 tipů na netradiční , dřevěný vánoční stromek

I vás už omrzel tradiční vánoční stromeček, ale nevíte místo něj najít vhodnou alternativu? Máme pro vás skvělý tip. S dřevěným vánočním stromkem svůj domov zaručeně zútulníte a oživíte. Přinášíme vám 10 inspirativních tipů, jak si takový stromek vyrobit. Stačí pouze dávka kreativity a šikovnosti

Vánoční pečivo

Dva recepty na dokonalé vánoční cukroví

Dětem se při slově Vánoce vybaví rozsvícený vánoční stromek a kolem něj na svoje otevření čekající dárky. Nám dospělým se zase aktivují chuťové buňky a vybaví se nám tradiční vánoční cukroví. Máte recept na ty nejlepší vanilkové rohlíčky? Máme ho pro vás a k němu ještě jeden recept na úžasné zdravé slané keksy s ořechy.

Adventní věnec

16 skvělých nápadů na dokonalý adventní věnec

Adventní věnec už neodmyslitelně patří k symbolům předvánočního období. Jeho tradice sahá do devatenáctého století, kdy německý teolog Johann Heinrich Wichern založil školu pro chudé děti a prostřednictvím postupného zapalování svíček na věnci v předvánočním období odpovídal dětem na otázku „Kdy už budou Vánoce?“.

Přejít do obchodu