Netradiční adventní věnec – jak jej vyrobit?

netradiční adventní věnec barevný

Adventní věnec je nejznámějším symbolem adventu a nesmí chybět v žádné domácnosti. Adventní věnce nemusí být vůbec fádní, protože si jej můžete vyrobit z různých materiálů. Netradiční adventní věnec zaručeně ozvláštní vaši domácnost, proto nemusíte zůstat pouze u tradičních věnců z chvojí a svíček. Netradiční adventní věnce si nacházejí stále více příznivců a my vám přinášíme inspirace na adventní věnec na dveře a adventní věnec na stůl, které budou stylové a nepřehlédnutelné. Jak vyrobit adventní věnec se dočtete v následujících řádcích.

Perníkový adventní věnec

K Vánocům neodmyslitelně patří vůně vánočních perníčků. Tak proč si z tohoto chutného vánočního pamlsku nevyrobit i adventní věnec? Adventní věnec z perníku si vyrobíte tak, že si z těsta vykrojíte perníčky požadovaného tvaru, které po upečení ozdobíte cukrovou polevou a přilepíte k sobě tak, abyste z něj vytvořili tvar věnce, jaký chcete.

Že nejste v pečení perníčků zruční? Nevadí. Na internetu najdete mnoho šikovných cukrářek, které se zabývají výrobou krásných perníkových adventních věnců. V nabídce zaručeně najdete nádherné perníkové adventní věnce, ze kterých si nebudete umět vybrat.

Neručíme však za to, že vám z takového chutného adventního věnce z perníku do Vánoc něco zbude.

Přírodní adventní věnec ze šišek

Přírodní adventní věnec ze šišek a jiných lesních plodů lze vyrobit skutečně lehko. Ozdoby na adventní věnec v tomto případě nebudete potřebovat. Bude vám stačit pouze polystyrenová podložka ve tvaru věnce, na kterou pomocí tavicí pistole připevníte šišky. Adventní věnec přírodní ze šišek se může lišit velikostí šišek, případně jejich kombinací a dalšími použitými materiály. Přírodní adventní věnec lze dozdobit živým chvojím, mechem, oříšky, či sušeným ovocem.

Skvělým tipem je, nastříkat šišky barevným sprejem do libovolné barvy, která se vám hodí k vánoční výzdobě.

Adventní věnec na dřeve

Původní adventní věnce byly jednoduché, skromné a tvořené z přírodních materiálů. Vyrobte si tento tradiční věnec na stůl, nebo andventní věnec na dveře i vy z kousku kmene stromu. Věnec může mít různé tvary. Ať už se rozhodnete pro podlouhlý adventní věnec, čtvercový nebo kulatý, hravě to zvládnete. Jak na to? Na kousek kmene si jednoduše nalepte svíčky a tento adventní věnec na dřevě můžete dozdobit šiškami, chvojinou, vánočními koulemi nebo jinými ozdobami. Pokud jdete vyrábět advetní věnec na dveře, stačí vám jen malé kusy dřeva, které spolu slepíte do tvaru kruhu a dozdobíte stuhou.


Vánoční věnce

Nabízíme vám moderní vánoční věnce na dveře či stůl, které přivedou vaši vánoční výzdobu k dokonalosti. Vánoční věnce u nás naleznete v různých provedeních. V naší nabídce naleznete kromě klasických, PVC věnců na dveře či stůl, i ještě realističtější vánoční věnec na dveře z 3D jehličí v mnoha provedeních. Věnce nabízíme v různých barevných provedeních, od bledých, ledových odstínů zelené, přes bledě zelené, přirozeně zelené, tmavozelené, ale také u nás najdete nejeden umělý vánoční věnec na dveře bílý, či jemně zasněžené vánoční věnce.


Keramický adventní věnec

A co tak použít truhlíky nebo květináče na výrobu adventního věnce na stůl? Je to docela jednoduché. Truhlík si naplňte chvojinou, šiškami, sušeným ovocem či jinými ozdobami a vsaďte do něho adventní svíčku. Když si tyto květináče vytvoříte čtyři a vkusně je uložíte, vznikne vám jedinečný keramický adventní věnec.

Adventní věnec proutěný

Velmi hezký advetní věnec na dveře, nebo advetní věnec na stůl, vznikne i z proutí. Tenké proutí ze stromů jednoduše spleťte dohromady do tvaru kruhu a na vrch připevněte tavicí pistolí ozdoby či malé držáky na svíčky. K dozdobení tohto proutěného adventního věnce můžete použít také stuhy různých velikostí a barev.

Adventní věnec z větviček

Adventní věnce z živých větviček patří mezi klasiku, ke které se mnoho lidí každý rok vrací. Dekorace na adventní věnec však umí tento tradiční typ věnce krásně ozvláštnit. Na výrobu takového věnce můžete použít více druhů větviček z různých stromů na které upevníte dekorace podle vlastního vkusu. Ovoce, kousky dřeva, skořice, oříšků, ale také vánoční koule… Tímto vším můžete svůj adventní věnec z živé chvojí ozvláštnit.

Pokud se vám však nechce sbírat živou chvojí a vyrábět z ní věnec, můžete zvolit i pohodlnější řešení. Pořiďte si jednoduše umělý 3D vánoční věnec, který bude vypadat jako živý a zaručujeme vám, že rozděl nikdo nezpozoruje.

Moderní adventní věnec z papírových ruliček

Mezi netradiční, moderní adventní věnce můžeme určitě zařadit adventní věnec z papíru. Je jen na vás, jestli si takový věnec vyrobíte z klasického bílého papíru, nebo ze starých novin. Základem je, kousky papíru poskládat do ruliček, případně nakrčit a upevnit je do tvaru věnce. Papír můžete lepit buď na karton, polystyrenovou maketu, nebo je připevňovat na drát.

U tohoto typu věnce je však třeba dávat velký pozor na otevřený oheň, proto je vhodnější jak advetní věnec na dveře.

Zdroj obrázků: https://cz.pinterest.com/


Také by vás mohlo zajímat:

Adventní věnec

16 skvělých nápadů na dokonalý adventní věnec

Adventní věnec už neodmyslitelně patří k symbolům předvánočního období. Jeho tradice sahá do devatenáctého století, kdy německý teolog Johann Heinrich Wichern …

Vánoční výzdoba

Nezmeškejte žhavé trendy ve vánoční výzdobě!

Dá se říct, že Vánoce jsou už co nevidět za rohem. Svátky klidu, radosti a rodiny. Jak však vyčnět z davu a být trendy i během Vánoc? Abychom vám to co nejvíc ulehčili, přinášíme vám tipy na žhavé trendy ve vánoční výzdobě!

Adventní kalendář

5 tipů na vlastnoručně vyrobený adventní kalendář

Samotným vánočním svátkům předchází období adventu, ke kterému neodmyslitelně patří nejen adventní věnec, ale také adventní kalendář. Z adventního kalendáře mají radost zejména nejmladší členové rodiny, kteří se každý den nemohou dočkat, jaké překvapení si v kalendáři najdou.

Adventní věnec

Co je Advent a kdy začíná?

Wikipedie uvádí, že Advent je první část liturgického roku římskokatolické církve vymezená 4 nedělemi před svátkem narození Ježíše Krista a období duchovní přípravy na Vánoce. Období vánočních svátků začíná prvním dnem Adventu …

Přejít do obchodu