Jak nakreslit vánoční stromeček

Jak nakraslit vánoční stromeček

Určitě nejeden z vás vymýšlí během dlouhých zimních večerů aktivity pro své ratolesti. Zkuste proto své děti naučit, jak nakreslit vánoční stromeček a stravte tak spolu kreativní chvilky. Kreslený vánoční stromeček je v celku jednoduchá aktivita, která zabaví celou rodinu.

Na kreslení vánočního stromku nepotřebujete nic speciálního. Postačí vám čisté papíry, tužka, guma, černý tenký fix a barvičky. Nejste si jisti, jestli víte vlastně i vy, jak nakreslit vánoční stromeček a natož naučit ho kreslit své děti? My vám přinášíme 8 jednoduchých návodů, jak hravě vytvoříte krásný kreslený vánoční stromeček.

Jednoduchý vánoční stromeček kreslený – postup č.1

V první řadě si tužkou rozdělíme papír rovnou čarou na polovinu s tím, že čára bude končit asi 4cm od vrchního i spodního okraje papíru. Do středu nakreslíme trojúhelník tak, aby čára vyčuhovala iz vrchu i zespodu. Pod trojúhelník nakreslíme ležatou elipsu, stejně jako vidíme na prvním obrázku.
Přímo na vrchol trojúhelníku nakreslíme hvězdu a podél jedné strany trojúhelníku nakreslíme špičky, které směřují dolů stejně, jak je znázorněno na druhém obrázku.
V kreslení roztřepených špiček pokračujeme i na druhé straně trojúhelníku, až nám vzniknou po celém obvodu trojúhelníku znázorněné větvičky. Ty následně šikmými čarami pospojujeme z jedné strany kresleného stromku na druhou. Do nitra stromku nakreslíme kroužky, znázorňující vánoční koule a na spodek stromku vyčnívající hrubý kmen.
V posledním bodě vygumujeme prosvítající části trojúhelníku a středové čáry a celý stromek obtáhneme tenkým, černým fixem. Takový kreslený vánoční stromek můžeme následně libovolně vybarvit.

Jednoduchý vánoční stromeček kreslený – postup č.2

Stejně jako v předchozím postupu na vánoční stromeček kreslený, začneme kresbu tím, že si tužkou rozdělíme papír na polovinu. Čára bude končit zhruba 4cm od horního i spodního okraje.
Na vrch čáry následně nakreslíme hvězdičku.
Od hvězdičky směrem dolů budeme následně postupně kreslit patra stromku od nejužšího nahoře, po nejširší dolů tak, jak můžeme vidět na třetím, čtvrtém a pátém obrázku.
Pod poslední patro větviček stromku nakreslíme kmen stromu.
Na konec vygumuje středovou čáru ve středu stromku a celý kreslený stromek obtáhneme černým, tenkým fixem. Následně můžeme stromeček libovolně vybarvit.

Vánoční stromeček kreslený s dárky – postup č.3

Kreslený vánoční stromek začneme nakreslením velkého trojúhelníku, přibližně do středu papíru. Trojúhelník nemusí být rovnoměrný, klidně může být vykloněn na jednu stranu.
Následně po celém obvodu trojúhelníku tužkou nakreslíme roztřepené větvičky. Tím nám vznikne základní kostra stromku.
Na vrchol stromku následně nakreslíme hvězdu a dovnitř stromku šikmé zdvojené čáry znázorňující vánoční řetěz a kruhy, znázorňující vánoční koule. Do nitra stromku můžeme také nakreslit pár vlnovek, které budou znázorňovat jehličí.
Na spodek stromku nakreslíme vyčuhující kmen stromu, pod kterým bude nerovnoměrný kobereček. Na ten nakreslíme vánoční dárky, které jednoduše vytvoříme tak, že nakreslíme tvar kostky nebo kvádru a na vrch nakreslíme mašli.
Celou kresbu můžeme obtáhnout tenkým černým fixem, nebo černou tužkou a stromek vybarvíme zeleně.
Následně vybarvíme i hvězdu a ozdoby na stromečku a samozřejmě nezapomeneme ani na vybarvení hnědého kmene stromku a dárků.

Zelený vánoční stromek kreslený – postup č.4

Naši kresbu začneme tím, že si na papír nakreslíme tři trojúhelníky nepravidelného tvaru. První, nejmenší trojúhelník bude na vrchu, pod ním bude o něco větší trojúhelník, který však nebude mít špičku a vyčuhovat z něj budou jen spodní 3/4 a pod ním bude největší trojúhelník také bez špičky, ze kterého už bude vyčuhovat přibližně pouze 1/ 2. Ze spodku stromku bude trčet malý obdélník znázorňující kmen stromu.
Podél všech spodních částí trojúhelníků nakreslíme vlnovkový lem, znázorňující jehličí.
Do nitra každé části stromku ještě jednou nakreslíme totožný trojúhelník s vlnovkovým lemováním vespod. Na vrchol stromku nakreslíme hvězdu.
Linie celého stromku následně obtáhneme tenkým zeleným fixem, nebo tmavozelenou pastelkou.
Vnitřek stromku vybarvíme bledě zelenou barvou a na kmen stromku použijeme tmavě zelenou barvičku. Tímto postupem nám vznikl jednoduchý, kreslený vánoční stromek zelené barvy.


Extra široké vánoční stromky

Pokud máte ve svém domově či firmě větší prostor a chcete aby váš vánoční stromek vynikl, určitě by jde neměli prohlédnout naši ponuku extra širokých stromků. Tyto stromky jsou od těch klasických širší o 15-20cm a dokonale vyplní volný prostor v jakékoliv místnosti. Široký vánoční stromek působí hustěji a mohutněji a díky velkému počtu 3D větviček má dokonalý realistický vzhled. Jenom u nás najdete více druhů těchto exkluzivních, extra širokých vánočních stromků.


Vánoční strom kreslený – postup č.5

Kresbu tohoto vánočního stromku začneme tím, že si papír rozdělíme tužkou na polovinu s tím, že čára bude končit zhruba 2cm od vrchního i spodního okraje papíru.
Následně kreslíme ze středové čáry vodorovné čáry, které jdou z vrchu od nejkratší po nejdelší na spodku.
Na tyto čáry následně postupně kreslíme čárky, znázorňující jehličí stromu. Každou vodorovnou čárku takto zakreslíme samostatně, jak můžeme vidět na třetím a čtvrtém obrázku. Tímto způsobem nám vznikne huňatý a mohutný kreslený vánoční stromeček.
Na stromeček následně nakreslíme silnější, nerovné pásy, znázorňující ozdobnou girlandu na stromeček a na vrchol stromku nakreslíme mašli.
Následně na stromeček dokreslíme i jiné ozdoby jako zvonky, koule nebo mašličky.
Všechny nakreslené ozdoby na stromečku obtáhneme tenkým černým fixem.
Následně budeme vybarvovat vnitřek stromku na zeleno a olemované ozdoby na libovolnou barvu.

Vánoční stromek kreslený – postup č.6

Jako první si tužkou rozdělíme papír rovnou čarou na polovinu s tím, že čára bude končit asi 4cm od vrchního i spodního okraje papíru. Kolem této čáry nakreslíme trojúhelník. Tímto nám vznikla základní kostra našeho kresleného vánočního stromku.
Od středové čáry k bočním stěnám trojúhelníku nakreslíme větvičky, které budou nerovnoměrně vyčnívat.
Větvičky se následně budeme snažit tužkou rozkošetit, čehož docílíme tím, že je olemujeme jako kdyby nerovnoměrnými vlnovkami.
Celý stromek následně obtáhneme tenkým černým fixem a původní, tužkou nakreslenou kostru stromku vygumujeme.
Na stromeček nakreslíme černým fixem šikmé čáry, na kterých kreslíme tvary šišek, znázorňující kabel se světýlky.
Celý stromek následně nabarvíme zeleně a světýlka vybarvíme pestrobarevně. Okolí stromku můžeme také vystínovat pastelkami.

Vánoční stromeček kreslený – postup č.7

Naši kresbu začneme opět tím, že si tužkou rozdělíme papír rovnou čarou na polovinu s tím, že čára bude končit asi 4cm od vrchního i spodního okraje papíru. Kolem této čáry nakreslíme trojúhelník. Tímto nám vznikla základní kostra našeho kresleného vánočního stromku.
Do nitra kostry nakreslíme postupně tři trojúhelníky. První, nejmenší trojúhelník bude na vrchu, pod ním bude o něco větší trojúhelník, který však nebude mít špičku a vyčuhovat z něj budou jen spodní 3/4 a pod ním bude největší trojúhelník také bez špičky, ze kterého budou vyčuhovat také přibližně jen 3/ 4. Ze spodku stromku bude trčet malý obdélník znázorňující kmen stromu.
Na vrch tohoto kresleného vánočního stromku nakreslíme hvězdu, linie obvodu stromku uděláme trochu nerovnoměrné a dovnitř stromku nakreslíme pár hvězdiček.
Celý stromek následně olemujeme černým, tenkým fixem a původní kostru stromku kreslenou tužkou vygumujeme.
Nakonec celý stromek vybarvíme tak, jak vidíme na posledním obrázku.

Kreslený vánoční stromeček – postup č.8

Při kresbě posledního vánočního stromku začneme opět tím, že si nakreslíme trojúhelník. Na vrchní část trojúhelníku nakreslíme hvězdu tak, jak to můžeme vidět na prvním obrázku.
Následně budeme postupně kreslit další hvězdicové části, tentokrát však bez vrcholců, podél celého těla trojúhelníku.
Když nám vznikne stromeček, na jeho spodek nakreslíme kmen a květináč, ze kterého bude stromeček trčet.
Kreslený vánoční stromek následně dotvoříme kreslenými koulemi a mašlí na květináči. Doporučujeme obrysy celého stromku obtáhnout černým tenkým fixem.
Jako poslední bod je vybarvování. Stromeček vybarvíme do tradičních vánočních barev.
Věříme, že vám naše tipy na to, jak nakreslit vánoční stromeček pomohly a vytvoříte spolu se svými ratolestmi krásně kreslené vánoční stromky, ze kterých si následně můžete udělat vánoční výzdobu v dětském pokoji. Takový vánoční stromek si také můžete nalepit na okno, aby byl na odiv i všem kolemjdoucím.

Zdroje: http://bluntforcebeating.com/sk/dovolenka/, https://sk.eferrit.com/nakreslite-vianocny-strom-krok-za-krokom/, https://sk.pinterest.com/


Také by vás mohlo zajímat:

Vánoční omalovánky, nejen pro děti

Blíží se čas Vánoc a vy nevíte jak zabavit svoje ratolesti? Nabízíme vám tematické vánoční omalovánky ke stažení, u kterých se mohou kreativně realizovat nejen vaše děti, ale i vy.

Adventní věnec

16 skvělých nápadů na dokonalý adventní věnec

Adventní věnec už neodmyslitelně patří k symbolům předvánočního období. Jeho tradice sahá do devatenáctého století, kdy německý teolog Johann Heinrich Wichern založil školu …

Adventní kalendář

5 tipů na vlastnoručně vyrobený adventní kalendář

Samotným vánočním svátkům předchází období adventu, ke kterému neodmyslitelně patří nejen adventní věnec, ale také adventní kalendář. Z adventního kalendáře mají radost zejména nejmladší členové rodiny, kteří se každý den nemohou dočkat, jaké překvapení si v kalendáři najdou.

Vánoční pečivo

Dva recepty na dokonalé vánoční cukroví

Dětem se při slově Vánoce vybaví rozsvícený vánoční stromek a kolem něj na svoje otevření čekající dárky. Nám dospělým se zase aktivují chuťové buňky a vybaví se nám tradiční vánoční cukroví. Máte recept na ty nejlepší …

Přejít do obchodu
Oslavte s námi začátek léta
slevou 15% na všechno zboží skladem. Platí do 30. června.
x