5 výhod umělých stromků, které vás navždy přesvědčí

Umělé vánočné stromky

Umělý vánočný stromek, nebo raději živý? Pokud si i vy každoročně kladete stejnou otázku a nemůžete se rozhodnout, jaký typ vánočního stromku si pořídit, pojďte se spolu s námi podívat na výhody, které vám koupě umělého stromku přinese.

1. Cena vánočních stromků

Nebudeme si lhát, cena hraje při výběru vánočního stromku většinou dost podstatnou roli. Mnoho lidí se rozhoduje pro živý vánoční stromek hlavně proto, že v porovnání s umělými stromky jsou ty živé převážně levnější. Avšak ačkoli se může někomu zdát cena kvalitního umělého vánočního stromku v porovnání s tím živým příliš vysoká, nelze zapomínat na to, že koupě umělého vánočního stromku je investice na mnoho let. Pojďme si to tedy spočítat. Pokud chcete skutečně pěkný živý vánoční stromek, zaplatíte za něj cca 2030 až 2530 Kč. Tento stromek vám však vydrží pouze jedny Vánoce. Pokud si takto budete kupovat živý stromek každoročně, řekněme 10 let, bude vás stát 20 300 až 25 300 Kč, což je poměrně vysoká suma.

Při koupi kvalitního umělého vánočního stromku v realistické 3D verzi, ve standardní výšce od 180 až 240 cm, se bude vaše jednorázová investice pohybovat kolem 5 060 až 7 600 Kč. Takto kvalitní umělý vánoční stromek vám vydrží mnoho let, či dokonce desetiletí. Proto je naše volba jasná. Z ekonomického hlediska za nás určitě vyhrává umělý stromek.

2. Životnost vánočního stromku

Jak jsme uvedli už v prvním bodě, umělý vánoční stromek není záležitostí jen na jeden rok. Pokud investujete do kvalitního umělého vánočního stromku, který se vám bude líbit, poslouží vám dlouhé roky. Současné umělé stromky jsou vyráběné z kvalitních materiálů, za pomoci nejmodernějších technologií, a tak se nemusíte obávat jejich krátké životnosti. Přestože budete mít stále ten samý stromek, každé Vánoce ho můžete vyzdobit v jiném stylu nebo barvách, díky čemuž se vám zaručeně neomrzí. Po Vánocích stromek jednoduše složíte nazpět do krabice a za rok znovu postavíte. Z pohledu životnosti je tedy umělý vánoční stromek bezkonkurenčně nejlepší volbou.

3. Ekologičnost

„Koupím si živý vánoční stromek, protože chci žít ekologicky a neznečišťovat přírodu“. S touto větou většinou argumentují zastánci živých stromků. Je ale živý vánoční stromek opravdu ekologičtější řešení? Aby byl živý vánoční stromek skutečně ekologický, je nutné ho po Vánocích hodit do kompostu. A teď upřímně, kolik lidí hodí živý stromek po svátcích do kompostu? Realita je taková, že jsme v drtivé většině svědky povalujících se seschlých stromků kolem kontejnerů. Těch stromků, které byly vypěstované a uříznuté pro dvoutýdenní potěšení nás, lidí.

Možná to bude znít neuvěřitelně, ale umělé vánoční stromky jsou v dnešní době skutečně ekologické řešení. Současné umělé stromky jsou vyráběné z plně recyklovatelných materiálů, které jsou díky opakovanému zpracování využívané nespočetně mnohokrát. Jestli se proto po deseti, patnáct nebo dvaceti letech rozhodnete vyměnit svůj starý umělý vánoční stromek za nový, nemusíte se bát, že byste vyprodukovali odpad, který se nebude dát ekologicky zpracovat.


Umělý vánoční stromek v květináči

Hitem posledních Vánoc se staly vánočně stromky v květináči a proto jsme se rozhodli že Vám nabídneme k prodeji umělý vánoční stromek v květináči který díky použití větviček s 3d jehličím vypadá jako živý vánoční stromeček.


4. Praktičnost umělých vánočních stromků

Člověk je tvor pohodlný a v návalu každodenních povinností a předvánočního stresu se zřejmě nikomu nechce neustále vysávat popadané jehličí, dolévat vodu do stojanu nebo lámat si hlavu s likvidací živého vánočního stromku po svátcích.

S umělým vánočním stromkem můžete na tyto starosti zapomenout. Asi největší předností umělých stromků je praktičnost. Rozložíte, ozdobíte, odzdobíte a opět složíte. Není nic jednoduššího. S umělým vánočním stromkem vás nečekají žádné starosti. Tak proč si neulehčit život?

5. Estetičnost

Důležitým kritériem při výběru vánočního stromku je jeho vzhled. Každý chce přece pěkný, hustý a souměrný stromek. Umělé vánoční stromky dokážou splnit všechny vaše požadavky. Dnešní moderní umělé stromky jsou dokonale propracované a natolik realistické, že je budete mít problém rozeznat od živého stromku. Vděčit za to můžeme nejmodernějším technologiím a materiálům, které jsou při výrobě umělých stromků používané. Na trhu velmi populární FULL 3D stromky 3D stromky mají větvičky vyrobené z gumových odlitků reálných větviček, díky čemuž je jejich vzhled skutečně reálný.

U umělého vánočního stromku se také nemusíte bát toho, že by byl nesouměrný nebo řídký. Stromky jsou zpracované tak, aby měly dokonale hustý a souměrný vzhled. Výhodou také je, že si můžete vybrat stromek různých rozměrů, barvy nebo provedení. Borovice, jedle nebo smrk, je jen na vás, jestli sáhnete po klasickém zeleném vánočním stromku, stromku ve stříbrných odlescích, hustě zasněženém bílém stromku, jemně umělým sněhem poprášeném stromku nebo extravagantním purpurovém stromku.

Umělé stromky vám nabízejí nesčetné možnosti výběru designu, provedení a trendů.

Ještě stále jsme vás nepřesvědčili? Navštivte tedy náš e-shop svetstromku.cz, kde najdete širokou nabídku těch nejkvalitnějších a nejhezčích umělých vánočních stromků, které vypadají neskutečně skutečně.


Také by vás mohlo zajímat:

Umělé vánoční stromky 3d nerozeznáte od těch živých

Ozdobený vánoční stromek je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Každý rok se však z tohoto důvodu uřízne až neuvěřitelné množství stromů. Pravdou je, že obvykle nejde o stromky z lesa…

Umělý vánoční stromeček

Jak na vánoční stromek, který s vámi přežije dekády?

Nechcete každý rok kupovat nový vánoční stromek? My vám poradíme, jak postupovat při výběru kvalitního vánočního stromku, jak se o něj správně starat a jak ho skladovat. Díky našim radám s vámi váš stromek dokáže přežít i celý život…

Klasický, zasněžený nebo 3D: Jak si vybrat vánoční stromek vašich snů

Rozhodli jste se pro koupi umělého vánočního stromku, ale nevíte, jak si vybrat ten správný? My vám přiblížíme benefity jednotlivých typů umělých vánočních stromků, poukážeme na rozdíly mezi nimi a představíme nejoblíbenější modely…

Umělý vánoční stromek je ekologičtější rozhodnutí

 Kupujeme umělý vánoční stromek, který si každým rokem ozdobíme jinak, nebo každým rokem očekáváme, aby pro naše potěšení pokáceli živý strom? 

Přejít do obchodu