5 tipů na vánoční dekorace na stůl

štědrovečerní stůl

Vánoční stolování se nám pojí se Štědrým dnem už odnepaměti. Zdobení vánočního stolu může být zábavným a kreativním způsobem, jak do vašeho domova vnést sváteční náladu. Se správnými dekoracemi můžete vytvořit dokonalou atmosféru, díky které se vaší hosté budou cítit vítáni a natěšeni na sváteční sezónu. Proto se jistě ptáte, jak prostřít vánoční stůl tak, aby krásně doplňoval vánoční nádech ve vašem obýváku. V tomhle článku se dozvíte, jaké barvy dominují na vánočních stolech, jak poskládat ubrousek na vánoční stůl a nebo taky jak celkově ozdobit vánoční stůl.

Krásný vánoční svícen v mnoha podobách a provedeních

Vánoční svícny na stůl jsou tradiční ozdobou svátečního období. Vyvolávají vzpomínky na minulé Vánoce a vnesou do každého domova hřejivou atmosféru. Svícny mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako je dřevo, kov nebo sklo. Jsou dostupné v mnoha velikostech a stylech, aby vyhovovaly jakémukoli tématu zdobení. Mezi nejoblíbenější patří jednoznačně vánoční svícen na čajovou svíčku, klasický vysoký svícen na vánoční stůl a největší zajímavostí je jednoznačně elektrický vánoční svícen do okna i na stůl.

Jak vyrobit vánoční svícen?

Mnoho lidí oblibuje dekorace, které si můžou udělat sami. Jednou vánoční dekorací, kterou určitě každý zvládne, je výroba vánočního svícnu. Stačí postupovat podle těchhle jednoduchých kroků:

  • Nejdřív si musíte najít vhodný kousek dřeva
  • Před použitím ho trochu obruste, aby měl hezký vzhled
  • Pak na podklad připevněte plastovou misku, aby svícen držel na místě a taky pro případné dolévání vody, když florex začne schnout
  • Do misky vložte mokrý florex, který se používá na živé květy. Zapíchněte bodec na svíčku a můžete začít postupně vpichovat chvojí
  • Když už je svícen napíchaný chvojím, přichází na řad zdobení. Tady můžete popustit uzdu své fantazie a experimentovat. Často na k zdobení používají šišky, sušené ovoce, skořice, různé výrobky z dřeva nebo světelné řetízky na baterky

Základ dokonalého celku – vánoční ubrus

Vánoce jsou časem rodinných setkání a oslav a krásný vánoční ubrus může vaši sváteční večeři udělat ještě výjimečnější. Se správným ubrusem můžete vytvořit příjemnou atmosféru, ve které se vaši hosté budou cítit pohodlně. Ať už hledáte něco tradičního, nebo něco s moderním nádechem, existuje spousta možností, ze kterých si můžete vybrat. Od kulatých a oválných tvarů až po vyšívané vzory, určitě najdete vánoční ubrus, který dokonale sedne vašemu stylu. Najít je také můžete v různých barvách. Popularitě právě teď kralují šedá, červená, zelená, modrá a fialová. K dostání jsou samozřejmě taky krásné vyšívané vánoční ubrusy a nebo dostupnější, papírové vánoční ubrusy. Dejte si s výběrem ubrusu načas, aby váš vánoční stůl byl ten nejkrásnější široko-daleko.

Chcete zkusit, něco moderního? Odporoučíme vánoční běhoun na stůl

Máte už představu, jak má váš sváteční stůl vypadat a nelíbí se vám žádný z ubrusů, co jste doma našli? Minimalistická, ale zato krásná dekorace na vánoční stůl je běhoun. Je to moderní a stylová náhrada ubrusu, která nádherně dotvoří celkový vzhled vašeho vánočního stolu. K dostání jsou v mnoha barvách a vzorech, ale mezi nejpopulárnější jednoznačně patří červený vánoční běhoun na stůl. K populárním běhounům patří také zelené nebo krémové a taky vzorované běhouny na stůl.


Vánoční věnce

Nabízíme vám moderní vánoční věnce na dveře či stůl, které přivedou vaši vánoční výzdobu k dokonalosti. Vánoční věnce u nás naleznete v různých provedeních. V naší nabídce naleznete kromě klasických, PVC věnců na dveře či stůl, i ještě realističtější vánoční věnec na dveře z 3D jehličí v mnoha provedeních. Věnce nabízíme v různých barevných provedeních, od bledých, ledových odstínů zelené, přes bledě zelené, přirozeně zelené, tmavozelené, ale také u nás najdete nejeden umělý vánoční věnec na dveře bílý, či jemně zasněžené vánoční věnce.


Vánoční ubrousky, dekorace, bez které si Vánoce ani neumíme představit

Neodmyslitelnou součástí vánočního aranžmá na stůl jsou krásně poskládané vánoční ubrousky. Vybrat si můžete jakoukoliv barvu a vzor, aby dokonale ladili s vaší vánoční výzdobou. Avšak problémem některých lidí je, že neví jak ubrousky poskládat. Krásné vánoční kreace můžete vytvořit buď z papírových nebo textilních ubrousků. Můžete zkusit poskládat vánočního anděla, vánoční hvězdu, vánoční stromek a nebo taky „sáček“ na uložení příboru.

Vánoční věnec na stůl, dotáhnutí k dokonalosti

Už jste na konci seznamu. Vaše vánoční prostíraní na stůl je téměř u konce, ale přece tomu ještě něco chybí. K úplné dokonalosti to dotáhnete, když doprostřed stolu umístíte vánoční věnec. Nejlepší bude, když jehličí věnce bude stejné, jako jehličí na vašem vánočním stromku. Bude to krásný detail, který dokonale vynikne ve sváteční atmosféře. Vyzdobit ho můžete podobně jako svícen, šiškami, sušeným ovocím a různými dřevěnými ozdůbkami.

Vánoční čas je časem, kdy se rodina a přátelé setkávají a oslavují. Proto se tyhle Vánoce ujistěte, že prostíráni vašeho vánočního stolu je stejně výjimečné jako lidé, se kterými je budete sdílet. Pomocí těchhle několika jednoduchých dekorací vytvoříte sváteční atmosféru, která přinese radost a náladu vašemu svátečnímu setkání. Ať už uděláte jakkoliv, nejdůležitější je být na Vánoce s těma, na kterých nám nejvíc záleží a přežít s nimi nejkrásnější svátky celého roku.

Zdroj obrázků: https://www.pinterest.cz/


Také by vás mohlo zajímat:

Adventní věnec

16 skvělých nápadů na dokonalý adventní věnec

Adventní věnec už neodmyslitelně patří k symbolům předvánočního období. Jeho tradice sahá do devatenáctého století, kdy německý teolog Johann Heinrich Wichern …

Vánoční výzdoba

Nezmeškejte žhavé trendy ve vánoční výzdobě!

Dá se říct, že Vánoce jsou už co nevidět za rohem. Svátky klidu, radosti a rodiny. Jak však vyčnět z davu a být trendy i během Vánoc? Abychom vám to co nejvíc ulehčili, přinášíme vám tipy na žhavé trendy ve vánoční výzdobě!

Adventní kalendář

5 tipů na vlastnoručně vyrobený adventní kalendář

Samotným vánočním svátkům předchází období adventu, ke kterému neodmyslitelně patří nejen adventní věnec, ale také adventní kalendář. Z adventního kalendáře mají radost …

Adventní věnec

Co je Advent a kdy začíná?

Wikipedie uvádí, že Advent je první část liturgického roku římskokatolické církve vymezená 4 nedělemi před svátkem narození Ježíše Krista a období duchovní přípravy na Vánoce. Období vánočních svátků začíná …

Přejít do obchodu