3 nápady, jak vyrobit vánoční mašle na stromeček

Jak vyrobit mašle na vnoční stromeček

Omrzely vás už vaše ozdoby na vánoční stromeček? Nemusíte hned kupovat nové, vyrobte si vlastní! Zkuste si vyrobit vánoční mašle na stromeček, které zaručeně oživí vaši vánoční výzdobu. Nejedná se o nic náročného. Postačí vám stuhy libovolné šířky, barvy a materiálu, nůžky, pevná nit, případně tavná pistole. Samozřejmě vítaná je i alespoň jaká-taková dovednost a kreativita. My vám přinášíme 3 nápady, jak si takové vánoční mašle jednoduše vyrobit.

Dvojitá vánoční mašle

Postup pro výrobu takové dekorace je velmi jednoduchý. Stačí nám stuha, ze které si ustřihneme dvě stejně dlouhé části a jeden kousek stuhy jejich poloviční délky, na které zkosíme konce, jak můžeme vidět na prvním obrázku.
Dvě delší části stuhy si následně spojíme konci, které k sobě buď slepíme, nebo přišijeme tak, aby nám vznikl ze stužky kruh.
Každou jednu z těchto dvou spojených stuh samostatně uprostřed přitlačíme k sobě a sešijeme. Takovýmto způsobem nám vznikly dvě jednoduché mašličky.
Rovněž ve středu zmáčkneme a sešijeme i krátkou, po stranách zkosenou stužku.
Posledním bodem je všechny tyto tři části k sobě přitlačit je staženými středy a sešít dohromady. Vznikne nám tak krásná zdvojená vánoční mašle, kterou můžeme použít buď samostatně na vrchol stromku, nebo vyrobit více takových mašlí a rozmístit je po celém stromku.

Vánoční mašle na stromeček

Nasbíraná mašle na vánoční stromeček

Za začátek výroby takové ozdoby si odstřihneme dlouhý pás hrubší stuhy. Z té následně začneme vytvářet slzičky, které si uprostřed pokaždé zachytíme prsty. Slzičky začínáme dělat asi od cca 3/4 stuhy, konec necháme volně. Zmiňovaných slziček můžeme vytvořit opravdu hodně, aby byla mašle co nejmohutnější.
Na konec střed mašle, který stále přitlačujeme prsty, svážeme pevnou nití, nebo kouskem stejné stuhy a konec stužky necháme viset ve stejné délce, jako jsme nechali na začátku.
Pokud je tato vánoční mašle vyrobena z hrubé stuhy, krásně ukáže zejména na vrcholu stromku.

Vánoční mašle

Trojitá vánoční mašle na stromek

Stejně jako v předchozím návodu, ustřihneme si delší kus stuhy, který následně sehneme na polovinu. Asi 10 cm od prohnuté části, stuhu překřížíme, čímž nám vznikne jakási smyčka. Překříženou část následně spojíme s vrcholem stužky.
Konce stuhy, které nám zůstaly viset zespoda zahneme a překřížíme zezadu tak, že je budeme mít shora mašle. Následně je opět přehneme a překřížíme vpředu. Střed stáhneme pevnou nití a konce stužky necháme viset.
Takové vánoční ozdoby mašle, ukáží velmi pěkně jak na špici vánočního stromku, tak i rozvěšené rovnoměrně po celém stromku.

Vánoční mašle

Tak co vyrobíte si takové handmade vánoční ozdoby mašle na stromeček i vy? Podle nás to za pokus rozhodně stojí.

Zdroj obrázků: pinterest.com


Také by vás mohlo zajímat:

Adventní věnec na stůl

16 skvělých nápadů na dokonalý adventní věnec

Adventní věnec už neodmyslitelně patří k symbolům předvánočního období. Jeho tradice sahá do devatenáctého století, kdy německý teolog Johann Heinrich Wichern založil školu …

Adventní kalendář

5 tipů na vlastnoručně vyrobený adventní kalendář

Samotným vánočním svátkům předchází období adventu, ke kterému neodmyslitelně patří nejen adventní věnec, ale také adventní kalendář. Z adventního kalendáře mají radost zejména nejmladší členové rodiny, kteří se každý den nemohou dočkat, jaké překvapení si v kalendáři najdou.

Dřevěné vánoční stromky

10 tipů na netradiční , dřevěný vánoční stromek

I vás už omrzel tradiční vánoční stromeček, ale nevíte místo něj najít vhodnou alternativu? Máme pro vás skvělý tip. S dřevěným vánočním stromkem svůj domov zaručeně zútulníte a oživíte. Přinášíme vám …

Vánoční pečivo

Dva recepty na dokonalé vánoční cukroví

Dětem se při slově Vánoce vybaví rozsvícený vánoční stromek a kolem něj na svoje otevření čekající dárky. Nám dospělým se zase aktivují chuťové buňky a vybaví se nám tradiční vánoční cukroví. Máte recept na ty nejlepší vanilkové rohlíčky? Máme ho pro vás a k němu ještě jeden recept na úžasné zdravé slané keksy s ořechy.

Přejít do obchodu