Nejkrásnější vánoční trhy v Česku

Nejhezčí vánoční trhy v Česku

Patříte mezi milovníky Vánoc a neodpustíte si každoroční návštěvu vánočních trhů? Vánoční trhy dýchají neuvěřitelnou, pohádkově vánoční atmosférou ak předvánočnímu období jednoduše patří. My vám přinášíme tipy na ty nejkrásnější vánoční trhy v Čechách, které se opravdu vyplatí navštívit.

1. Vánoční trhy Praha

Tradičně nejkrásnější vánoční trhy má naše hlavní město. Vánoční trhy začínají poslední listopadovou neděli. Najdete na nich krásně ozdobené stánky, velký osvětlený strom, spoustu vánočních dobrot a řemeslných výrobků. V Praze naleznete hned několik vánočních trhů. Nesmírně oblíbené jsou vánoční trhy na Náměstí Míru, největší vánoční trhy Staroměstské náměstí a samozřejmě vánoční trhy na Václavském náměstí. Na chutných vánočních dobrotách si pochutnáte každý den od 10:00 do 22:00.

Vánoční trhy Praha

2. Vánoční trhy Olomouc

Vánoční trhy v Olomouci mají velkou tradici. Každoročně lákají množství lidí nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Na Horním Náměstí naleznete krásně vysvícený vánoční stromeček, množství stánků s chutným občerstvením, vařeným vínem, vánočním punčem, či řemeslnými výrobky a dokonalou vánoční atmosféru dotváří kulturní program.

Vánoční trhy Olomouc

3. Vánoční trhy Brno

Krásné brněnské Vánoce můžete zažít na vánočních trzích v Brně. Dokonalá vánoční atmosféra panuje na Náměstí Svobody, Moravském náměstí i Dominikánském náměstí. Brněnské vánoční trhu jsou krásně světelně vyzdobeny a stejně vyzdobena je i věž Staré radnice, ze které je nádherný pohled na město. Vánoční trhy začínají na konci listopadu a pochutnat si na nich můžete na pečených kaštanech, trdelnících, koláčích a jiných dobrotách. Určitě nepřehlédněte ani stánky s vánočním punčem či medovinou.

Vánoční trhy Brno

4. Vánoční trhy Ostrava

Dokonalou vánoční atmosféru zažijete také na vánočních trzích v Ostravě. Ty se soustředí zejména na Masarykově náměstí, kde bývá hlavní stage, tradiční, velký vánoční strom, vyhlídkové ruské kolo a samozřejmě množství stáků, Jiráskově náměstí, kde se můžete kromě stánků s občerstvením těšit na dětskou zónu pro rodiny s dětmi a na náměstí Dr. Edvarda Beneše, kde najdete kromě vánočních stánků i ledové kluziště.

Vánoční trhy Ostrava

5. Vánoční trhy Karlovy Vary

Toto krásné lázeňské město vám zaručeně přinese dokonalou vánoční atmosféru. Vánočně vyzdobená lázeňská kolonáda, velký vysvícený vánoční stromek v centru města ve Smetanových sadech a množství stánků s vánočními dobrotami vám zaručeně učaruje. Samozřejmostí je také bohatý kulturní program pro návštěvníky. Vínočné trhy v Karlových Varech začínají 28. listopadu a trvají do 27. prosince.

Vánoční trhy Karlovy Vary

Bílé vánoční stromečky a zasněžené vánoční stromky

Bílé vánoční stromečky a zasněžené umělé vánoční stromky jsou horkou NOVINKOU. S pomocí nejnovějších technologií jsou postupně na větvičky nebo celé stromy aplikované vrstvy umělého sněhu. Ten dokonale imituje reálný sníh. Takovým způsobem jsou aplikovány na klasické stromky a také na 3d stromky. Nejnovější systém aplikování zaručuje že sníh ze stromků neopadává. Při prvotním roztahování větviček dochází k uvolnění nezachycených částí sněhu. Díky naším stromečkem si ve Vaší domácnosti vytvoříte nepopsatelnou atmosféru zasněžených Vánoc.


6. Vánoční trhy Plzeň

Vánoční trhy v Plzni začínají 23. listopadu a trvají do 23. prosince. V tomto období naleznete na náměstí Republiky množství stánků, ze kterých vás bude lákat vůně svařeného vína, trdelníků či perníčků. Pro návštěvníky je připraven také kulturní program s vánoční tématikou a ukázky různých řemesel. Za zmínku stojí také živý betlém s opravdovými zvířátky.

Vánoční trhy Plzeň

7. Vánoční trhy Uherské Hradiště

Vánoční trhy v Uherském Hradišti patří mezi nejvyhledávanější vánoční trhy ve Zlínském kraji. Trhy se konají na Masarykově náměstí, kde najdete spoustu prodejních stánků s vánočními výrobky a rovněž bohatý kulturní program. Vánoční trhy začínají 26. listopadu a končí na svátek Tří králů, 6. ledna.

Vánoční trhy Uherské Hradiště

8. Vánoční trhy Havířov

Vánoční trhy v Havířově nejsou zcela tradiční, ale přesto dokážou zaujmout. Trhy se konají v centru města na náměstí Republiky od 26. listopadu do 23. prosince. Otevření vánočních trhů provází krásný, nepřehlédnutelný ohňostroj. Havířovské trhy se pyšní bohatým kulturním programem a množstvím stánků s tradičními výrobky.

Vánoční trhy Havířov

9. Vánoční trhy Liberec

Za zmínku stojí také vánoční trhy v Liberci. Ty se konají v období od 20. listopadu do 23. prosince na historickém náměstí Dr. Edvarda Beneše. Návštěvníky tam čekají desítky stánků s místními specialitami a bohatý kulturní program. Na trzích vládne opravdu klidná, vánoční atmosféra, kterou dotváří i krásná světelná výzdoba města. Díky tomu, že město Liberec leží ve vyšší nadmořské výšce a je obklopeno horami, je velká pravděpodobnost, že místní vánoční trhy budou i zasněženy.

Vánoční trhy Liberec

10. Vánoční trhy Český Krumlov

Naši desítku nejkrásnějších vánočních trhů uzavíráme příjemnými vánočními trhy v Českém Krumlově. Ty se konají na náměstí Svornosti od 26. listopadu do 6. ledna. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý sortiment prodejních stánků, hudební vystoupení různých umělců, Mikulášské dárky, Ježíškovu poštu a zpěv koledníků u krásně rozzářeného vánočního stromku.

Vánoční trhy Český Krumlov

Věříme, že vás zaujaly naše tipy na nejkrásnější vánoční trhy v Čechách a na některých z nich si už letos vychutnáte dokonalou předvánoční atmosféru.


Také by vás mohlo zajímat:

Adventní věnec tradiční z chvoji

Co je Advent a kdy začíná?

Wikipedie uvádí, že Advent je první část liturgického roku římskokatolické církve vymezená 4 nedělemi před svátkem narození Ježíše Krista a období duchovní přípravy na Vánoce. Období vánočních svátků začíná prvním dnem Adventu a končí dnem Zjevení Páně. V každodenním životě se příprava na Vánoce začíná vytvořením adventního věnce, úklidem a zdobením bytu. 4 adventní svíčky znázorňují na adventním věnci symbolické odpočítávání do nejkrásnějších svátků v roce.

Stavani vánočního stromku

Připravte se na Vánoce v předstihu: Na co byste měli myslet?

Svět se neustále mění. Týká se to i různých oblastí našeho života. Ty největší z nich přicházejí hlavně začátkem nového roku a na Vánoce. Loňské svátky však byly jiné než předešlé. Museli jsme se vzdát setkání s rodinou i přáteli. Mnozí z nás je tak neprožili …

Kdy postavit vánoční stromek?

Kdy postavit vánoční stromek?

Ozdobený vánoční stromeček se stal na přelomu 18. a 19. století neodmyslitelným a bezpochyby tím nejkrásnějším symbolem vánoc. Od té doby nesmí chybět krásně ozdobený vánoční stromek v žádné domácnosti. Podle tradic …

Vánoční dárek pod stromeček

Co pod stromeček ? 10 skvělých tipů na vánoční dárek

I vám už došly nápady na vánoční dárky pod stromeček? Neustále přemýšlíte, čím obdarovat svou rodinu a blízké? My jsme se vám letošní výběr vánočních dárků rozhodli usnadnit a přinášíme vám 10 skvělých tipů na dárky, které vašim blízkým vykouzlí úsměv na tváři.

Přejít do obchodu
Oslavte s námi začátek léta
slevou 15% na všechno zboží skladem. Platí do 30. června.
x