TOP 15 tipů pro nejlepší vánoční filmy

Nejlepší vánoční filmy

I vy milujete vánoční filmy a neumíte si bez nich představit období Vánoc? Všechny televizní pořady jsou v předvánočním a vánočním období zahlceny filmy s vánoční tématikou a rovněž si umíte prohlédnout i vánoční filmy online. My jsme pro vás připravili seznam 15 nejoblíbenějších vánočních filmů, které vás zaručeně naladí na správnou, vánoční atmosféru.

1. Vánoční komedie – Sám doma 1 (1990) a Sám doma 2 Ztracen v New Yorku (1992)

Čekali jste na prvním místě jiný vánoční film? Sám doma je vánoční klasika, která nechybí během Vánoc snad v žádné domácnosti. Vždyť kdo by si nevychutnal vánoční koláčky u Kevina, který bojuje během Vánoc se dvěma nepoučitelnými lupiči? Za nás je Sám doma 1 a Sám doma 2 Ztracen v New Yorku naprostou jednotkou, která pobaví všechny věkové kategorie.

Vánoční film Sám Doma

2. Česká komedie – Pelíšky (1999)

Tahle zábavná, ale místy trpká vánoční komedie z období 60. let dvacátého století zaručeně pobaví. Nabídne vám jemné nahlédnutí do minulosti, zábavu, ale také dostatek prostoru k zamyšlení. Pelíšky jsou jednoduše česko-slovenskou vánoční klasikou.

Vánoční film Palíšky

3. Bláznivá komedie – Vánoční prázdniny (1989)

Pokud máte rádi bláznivé, vánoční komedie, Vánoční prázdniny ala Greswoldovi, jste už určitě viděli alespoň stokrát. Hlavní hrdina, otec rodiny Clark, chce vytvořit pro svou rodinu dokonalé Vánoce, přičemž se však setká s více překážkami. Tato léty ověřená vánoční komedie dýchá úžasnou vánoční atmosférou, kterou přenese i do vašich obýváků.

Vánoční film Vánoční prázdniny

4. Romantický vánoční film – Láska Nebeská (2003)

Vánoční romantické filmy má v oblibě zejména něžnější pohlaví a film Láska Nebeská je dokonalým příkladem romantického vánočního filmu, se kterým pocítíte příchod Vánoc. V tomto vánočním filmu se prolínají osudy několika hrdinů, které spojuje láska. Z celého filmu sálá opravdu úžasná atmosféra.

Vánoční film Láska Nebeská

Klasické umělé vánoční stromky

Klasické umělé vánoční stromky z PVC větviček se těší stále velké oblibě. Tyto kvalitní stromky mají rozmanitý dizajn a jsou vyrobeny z kvalitných PVC materiálů. Klasické vánoční stromky nabízíme v různých barevných variacích a některé druhy jsou doplněny o realistické šišky. Z klasických stromků jsou nejoblíbenější zejména husté borovice, nebo smrky s propracovaným PVC jehličím, které dokonale imituje to reálné.


5. Vánoční komedie – Šťastný Nový Rok (2019)

Je něco vánočního než zimní Tatry? Zábavný, vánoční film Šťastný Nový Rok se odehrává právě v tomto prostředí. Děj tohoto československého vánočního filmu se odehrává během Vánoc a soustřeďuje se na čtyři kamarádky a jejich rodiny. Film v sobě zahrnuje zábavu, romantiku a samozřejmě skvělou vánoční atmosféru.

Vánoční film Šťastný nový rok

6. Rodinná komedie – Matky rebelky: Šťastné a Veselé (2017)

Tato americká vánoční komedie skvěle pobaví a zaručeně si při ní odpočinete. Film je pokračováním první části s názvem Matky rebelky a děj zobrazuje prožívání vánočních svátků tří kamarádek, kterým pověstné Šťastné a Veselé zkomplikují jejich rodiny. Za nás by ve vašem vánočním playlistu určitě neměl chybět.

Vánoční film Matky rebelky - Štěstný a veselý

7. Česká komedie – S tebou mě baví svět (1983)

Tato nestárnoucí, česká vánoční komedie, je skutečnou československou klasikou. Je něco zábavnějšího, než parta kamarádů, kterým se pánská jízda na hory zkomplikovala, když jim jejich manželky přibalily na hory i jejich ratolesti? Tento skvělý vánoční film si určitě nenechte ujít ani po stýkrát.

Vánoční film S tebou mě baví svět

8. Vánoční komedie – Poslední Vánoce (2006)

Jak byste se zachovali, kdybyste se dozvěděli, že vám zbývá jen pár týdnů života? Toto je ústředním tématem této oblíbené, americké vánoční komedie. Hlavní postava Georgia se rozhodne užít si poslední týdny a všechny peníze utratí na luxusní pobyt v našich Karlových Varech. V tomto vánočním filmu není nouze o různé humorné situace a dokonalou vánoční atmosféru.

Vánoční film Poslední prázdniny

9. Rodinný film – Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Tento fascinující vánoční příběh zaručeně zaujme děti i dospělé. Má prvky fantasy, muzikálu a vánoční rodinné komedie. Děj tohoto vánočního filmu hovoří o chudém chlapci, který vyhraje přehlídku po vysněné Továrně na čokoládu, kde ho čeká spousta překvapení a ještě překvapivější majitel továrny.

Vánoční film Karlík a továrna na čokoládu

10. Rodinný film – Kudrnatá holka (1991)

Tento krásný vánoční příběh vás chytí za srdce. Děj se odehrává během Vánoc a jeho hlavními postavami jsou malá, kudrnatá holčička Sue a její nevlastní otec bez domova. Živí se různými malými podvody a krádežemi, aby přežili. Ve filmu naleznete mnoho vtipných i romantických situací. Za nás, skvělý vánoční, rodinný film.

Vánočí film Kudrnatá holka

Vánoční věnce

Nabízíme vám moderní vánoční věnce na dveře či stůl, které přivedou vaši vánoční výzdobu k dokonalosti. Vánoční věnce u nás naleznete v různých provedeních. V naší nabídce naleznete kromě klasických, PVC věnců na dveře či stůl, i ještě realističtější vánoční věnec na dveře z 3D jehličí v mnoha provedeních. Věnce nabízíme v různých barevných provedeních, od bledých, ledových odstínů zelené, přes bledě zelené, přirozeně zelené, tmavozelené, ale také u nás najdete nejeden umělý vánoční věnec na dveře bílý, či jemně zasněžené vánoční věnce.


11. Vánoční komedie – Jak přežít Vánoce (2004)

Jak přežít Vánoce se dozvíte ve stejnojmenné, zábavné, vánoční komedii. Bohatý ale osamělý Drew si pronájme na Vánoce náhradní rodinu, aby svátky netrávil sám. Bláznivé? Asi, tak jako celá tato skvělá vánoční komedie.

Vánoční film Jak přežít Vánoce

12. Romantický vánoční film – Základ rodiny (2005)

Tato americká, romantická vánoční komedie, je skvělým tipem na dlouhé předvánoční večery. Dozvíte se v ní, jak to asi může vypadat, když má přežít konzervativní ředitelka firmy Meredith, Vánoce u rodiny svého přítele. Děj prolínají humorné scény i překvapující milostná vzplanutí.

Vánoční film Základ rodiny

13. Rodinný film – Vánoční skřítek (2003)

Tento odpočinkový, rodinný, vánoční film potěší malé i velké. Skřítek ze severního pólu, který se na skřítka velmi nepodobá se dostane do New Yorku, kde hledá svou skutečnou rodinu. Pokud hledáte vánoční pohodu a odpočinek, film Vánoční skřítek určitě potěší.

Vánoční film Vánoční skřítek

14. Romantický vánoční film – Prázdniny (2006)

Americká, vánoční romantická komedie s názvem Prázdniny, zaujme svojí jednoduchostí a humorem. Dvě hlavní hrdinky Amanda a Iris, které prožívají těžší životní období a neznají se, se prostřednictvím internetu dohodnou, že si vymění své domovy. Každá z nich skončí na zcela odlišném místě, na jaké byla zvyklá a zažijí mnoho vtipných, ale také romantických situací.

Vánoční film Prázdniny

15. Vianočná komédia – Holidate (2020)

Dvě ústřední postavy této vánoční komedie, Sloane a Jackson, jsou každé Vánoce sami a tak se dohodnou, že na všech oslavách v roce si budou dělat doprovod. Jak už to však v takových filmech bývá, při nevinné a dobře promyšlené výpomoci přeskočí jiskra. Za nás skvělá, oddechová vánoční komedie.

Vánoční film Holidate

Věříme, že vám náš výběr nejlepších vánočních filmů pomohl při rozhodování, co si během dlouhých, předvánočních večerů vzhlédnout.


Také by vás mohlo zajímat:

Vánoční dárek pod stromeček

Co pod stromeček? 10 skvělých typů na vánoční dárek

I vám už došly nápady na vánoční dárky pod stromeček? Neustále přemýšlíte, čím obdarovat svou rodinu a blízké? My jsme se vám letošní výběr vánočních dárků rozhodli usnadnit a přinášíme vám 10 skvělých tipů na dárky, které vašim blízkým vykouzlí úsměv na tváři.

Adventní věnec

Co je Advent a kdy začíná?

Wikipedie uvádí, že Advent je první část liturgického roku římskokatolické církve vymezená 4 nedělemi před svátkem narození Ježíše Krista a období duchovní přípravy na Vánoce. Období vánočních svátků začíná prvním dnem Adventu a končí dnem Zjevení Páně. V každodenním životě se příprava na Vánoce začíná vytvořením adventního věnce, úklidem a zdobením bytu. 4 adventní svíčky znázorňují na adventním věnci symbolické odpočítávání do nejkrásnějších svátků v roce.

Vánoční omalovánky, nejen pro děti

Blíží se čas Vánoc a vy nevíte jak zabavit svoje ratolesti? Nabízíme vám tematické vánoční omalovánky ke stažení, u kterých se mohou kreativně realizovat nejen vaše děti, ale i vy.

Kdy postavit vánoční stromek?

Kdy postavit vánoční stromek?

Ozdobený vánoční stromeček se stal na přelomu 18. a 19. století neodmyslitelným a bezpochyby tím nejkrásnějším symbolem vánoc. Od té doby nesmí chybět krásně ozdobený vánoční stromek v žádné domácnosti. Podle tradic, naši předkové stavěli vánoční stromeček na štědrý den, 24.12. dopoledne a na jeho zdobení se podílela celá rodina. Zdobení stromečku provázely vánoční koledy, příprava tradičních vánočních pochoutek a štědrovečerní večeře.

Přejít do obchodu
Oslavte s námi začátek léta
slevou 15% na všechno zboží skladem. Platí do 30. června.
x