TOP 10 – nejlepší vánoční písničky všech dob

vánoční písničky

I vy patříte k milovníkům Vánoc, kteří si pouštějí vánoční písničky už od konce října? Vánoční písně vám dokážou navodit neskutečně příjemnou, vánoční atmosféru a vykouzlit úsměv na tváři. Většina interpretů má ve svém repertoáru alespoň jednu vánoční písničku, avšak ne z každé se stane hit. My vám přinášíme seznam 10 nejoblíbenějších vánočních písniček všech dob, bez kterých si Vánoce neumíme představit. Najdete mezi nimi vánoční písničky české a taky vánoční písničky anglické. Pojďte si je poslechnout s námi!

1. Vánoční písnička od skupiny Wham! – Last Christmas

Kdo by tuhle anglickú vánoční písničku neměl rád? Last Christmas od britské skupiny Wham! je jednou z nejoblíbenějších vánočních písní na celém světě a rok co rok je hrána snad ve všech rádiích. Přestože byla vydána již v roce 1984, stále je nesmírně populární.

2. Vánoční hit od Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You

Nezaměnitelný hlas Mariah Carey se jednoduše nedá ignorovat a stejně je to is její vánoční písní All I Want For Christmas Is You, která spatřila světlo světa v roce 1994. Tato vánoční písnička se stala velmi rychle jejím nejúspěšnějším songem a jedním z nejprodávanějších singlů všech dob . My osobně si bez této písně prostě Vánoce neumíme představit.

3. Vánoční písnička – Santa Claus Is Coming To Town

Tuto vánoční píseň prospívalo velké množství umělců. Není divu, jelikož skladba vznikla již v roce 1934. Původní verzi písně od Harryho Resera a jeho kapely, která dokázala prodat až neuvěřitelných 30 000 desek za 24 hodin, přezpíval i současný populární zpěvák Michael Bublé. No poslechněte si tuto krásnou vánoční skladbu sami… Dokonalá, že?

4. Česká vánoční písnička od skupiny Settleři – Veselé Vánoce

Na Slovensku ani v Čechách se zaručeně nenajde člověk, který by tuto píseň neznal. Veselá vánoční písnička z roku 1962 s ještě veselejším textem se stala neodmyslitelnou součástí Vánoc československých rodina patří mezi nejoblíbenější  české vánoční písničky.

5. Vánoční písnička Silent Night (Tichá noc)

Píseň Tichá noc, je symbolem Vánoc po celém světě. Poprvé byla tato píseň uvedena v roce 1818 v kostele sv. Mikuláše v Oberndorfu u Salcburku arnsdorfský učitel a varhaník Franz Xaver Gruber a kaplan Joseph Mohr . Píseň se stala okamžitě nesmírně populární. Dnes je přeložena až do 300 jazyků a nářečí. Poslechněte si tuto nejznámější koledu v podání úžasného Andrea Boccelliho.


Vánoční věnce

Nabízíme vám moderní vánoční věnce na dveře či stůl, které přivedou vaši vánoční výzdobu k dokonalosti. Vánoční věnce u nás naleznete v různých provedeních. V naší nabídce naleznete kromě klasických, PVC věnců na dveře či stůl, i ještě realističtější vánoční věnec na dveře z 3D jehličí v mnoha provedeních. Věnce nabízíme v různých barevných provedeních, od bledých, ledových odstínů zelené, přes bledě zelené, přirozeně zelené, tmavozelené, ale také u nás najdete nejeden umělý vánoční věnec na dveře bílý, či jemně zasněžené vánoční věnce.


6. Vánoční písnička od Karla Gotta – Sen o Vánocích

Karel Gott a jeho vánoční písničky jsou českou klasikou. Píseň Sen o Vánocích vydaná v roce 1981 je moderní vánoční písněm, která potěší v období Vánoc snad každého. Zřejmě jen těžko bychom hledali někoho, kdo tuto vánoční písničku v podání ,,božského Káju´´ neznal.

7. Anglická vánoční písnička od John Lennona – Happy Xmas

Oblíbená vánoční balada od John Lennona spatřila světlo světa v roce 1971. Na výsluní se však dostala až po Lennonovy smrti v roce 1980. Písničku Happy Xmas často prozpívali i jiní umělci a v Británii byla označena za nejoblíbenější vánoční píseň.

8. Česká vánoční písnička od Václava Neckářa – Půlnoční

Oblíbená vánoční píseň od Václava Neckářa – Půlnoční, uvedena v roce 2011 ke filmu Alois Nebel, se stala příjemným, melancholickým hitem Vánoc. Neckářův comeback se ocitl na celkovém druhém místě oficiálního žebříčku TOP 50 a jeho úspěch pokračoval i v dalších letech, kdy se v adventním období pravidelně objevuje v nejhranejší desítce.

9. Legendární vánoční píseň – Have Yourself A Merry Little Christmas

Tento legendární vánoční song vznikl v roce 1943 a v roce 1944 byla poprvé uvedena v muzikálu MGM Meet Me in St. Louis. Později tuto píseň prospíval s upraveným textem Frank Sinatra a dodnes stala se jednou z nejhranějších vánočních písní vůbec. Tuto oblíbenou píseň prospívalo mnoho populárních zpěváků, ale nám se nejvíce líbí verze od Sam Smithe. Co řeknete?

10. Vánoční písnička seskupení Band Aid – Do They know It‛s Christmas

Tato píseň vznikla v roce 1984 jako reakce na televizní zprávy o hladomoru v Etiopii. Tento song byl nahrán nejpopulárnějšími britskými a irskými skupinami té doby. V roce 1984 se stal tento song vánočním hitem číslo jedna ve Spojeném Království. Písnička sklízela neuvěřitelné úspěchy iv dalších zemích a zaslouženě se stala jednou z nejoblíbenějších vánočních písní.

Věříme, že se vám nejkrásnější vánoční písničky, které jsme pro vás vybrali líbí stejně jako nám. Dnes si už umíte snadno pustit jakékoli vánoční písničky na youtube, stáhnout jako vánoční písničky mp3 a navodit si tak dokonalou vánoční náladu.

Zdroj obrázků: https://www.pinterest.cz/


Také by vás mohlo zajímat:

Vánoční dárek pod stromeček

Co pod stromeček? 10 skvělých typů na vánoční dárek

I vám už došly nápady na vánoční dárky pod stromeček? Neustále přemýšlíte, čím obdarovat svou rodinu a blízké? My jsme se vám letošní výběr vánočních dárků rozhodli usnadnit a přinášíme vám 10 skvělých tipů na dárky, které vašim blízkým vykouzlí úsměv na tváři.

Adventní věnec

Co je Advent a kdy začíná?

Wikipedie uvádí, že Advent je první část liturgického roku římskokatolické církve vymezená 4 nedělemi před svátkem narození Ježíše Krista a období duchovní přípravy na Vánoce. Období vánočních svátků začíná prvním …

Vánoční omalovánky, nejen pro děti

Blíží se čas Vánoc a vy nevíte jak zabavit svoje ratolesti? Nabízíme vám tematické vánoční omalovánky ke stažení, u kterých se mohou kreativně realizovat nejen vaše děti, ale i vy.

Kdy postavit vánoční stromek?

Kdy postavit vánoční stromek?

Ozdobený vánoční stromeček se stal na přelomu 18. a 19. století neodmyslitelným a bezpochyby tím nejkrásnějším symbolem vánoc. Od té doby nesmí chybět krásně ozdobený vánoční stromek v žádné domácnosti. Podle tradic, naši předkové stavěli vánoční stromeček na štědrý den …

Přejít do obchodu