Nejkrásnější vánoční pohádky, nejen pro děti

nejkrásnější vánoční pohádky

Ty nejkrásnější vánoční pohádky a vánoční filmy jednoduše k Vánocům patří. Určitě s námi budete souhlasit, že takové vánoční pohádky a filmy si s radostí vzhlédnu nejen děti, ale i dospěláci. Vždyť všichni máme přece rádi šťastné konce. Vánoční pohádky pro děti i dospělé jsou během Vánoc snad na každém televizním programu, ale stejně se můžete podívat na pohádky a vánoční filmy online. My vám přinášíme nejlepší vánoční filmy a pohádky, se kterými budou vaše Vánoce zaručeně pohádkové.

1. Vánoční pohádka – Tři oříšky pro Popelku (1973)

Snad nikoho nepřekvapí, že nejoblíbenější vánoční pohádkou vůbec, je česká pohádka Tři oříšky pro Popelku, s nezapomenutelnou Libuší Šafránkovou, která zaručeně patří mezi nejkrásnější´, neje české, vánoční pohádky. Tradiční příběh chudé, macochou využívané dívky, do které se zamiluje princ. I tyto Vánoce nesmí Popelka ve vašem obýváku chybět.

vánoční pohádka Tři oříšky pro Popelku

2. Nová vánoční pohádka o Mikulášovi – Klaus (2019)

Animované vánoční pohádky jsou velmi oblíbené. Tahle z typicky vánočním názvem určitě potěším malé i velké. Její moderní zpracování a zajímavý příběh s vánoční tématikou o sobeckém pošťákovi a výrobci hraček Klausovi v sobě nese zábavu i poučení.

vánoční pohádka Klaus

3. Vánoční pohádka – Sněhurka (2012)

Sněhurka je tradiční pohádka kterou zná každý, ale za nás doporučujeme moderně zpracovanou Sněhurku se zajímavým obsazením, jako Lily Collins, či Julia Roberts. Tato pohádka je plná barev, zajímavých scén a kostýmů. Pokud jste ji ještě neviděli, určitě doporučujeme.

vánoční pohádka Sněhurka

4. Ruská pohádka – Mrazík (1964)

Tradiční ruská pohádka, která má už léta v našich končinách velký úspěch, nesmí chybět ani tyto Vánoce. Starší ročníky se prostřednictvím této pohádky hravě přenesou do svého dětství, i když uznáváme, že pro mladší generaci už tato pohádka nemusí být až tak zajímavá, zejména kvůli její zastaralé grafice. Nehledě na rok výroby této pohádky, pro nás je stále v první pětce a zaslouženě patří mezi nejlepší vánoční pohádky.

vánoční pohádka Mrázik

5. Animovaná pohádka – Polární expres (2004)

Mezi nejlepší animované vánoční pohádky patří tato, o chlapci, který přestal věřit na Santa Clause. Prostřednictvím polárního expresu se vydá na cestu k Severnímu Pólu, kde zažije své vánoční dobrodružství. Tato pohádka je plná vánoční atmosféry, kterou přenese i k vám domů.

vánoční pohádka Polární expres

6. Nová vánoční pohádka – Louskáček a čtyři království (2018)

Tato pohádka pro děti i dospělé, o holčičce Kláře, která touží najít klíč aby otevřela skříňku, kterou jí dala její zesnulá matka vás přenese do fantastického, tajemného, paralelního světa ve kterém se příběh odehrává. Pohádka je velmi zajímavě a moderně zpracovaná a určitě stojí za shlédnutí.

vánoční pohádka Louskáček a čtyři království

Klasické umělé vánoční stromky

Klasické umělé vánoční stromky z PVC větviček se těší stále velké oblibě. Tyto kvalitní stromky mají rozmanitý dizajn a jsou vyrobeny z kvalitných PVC materiálů. Klasické vánoční stromky nabízíme v různých barevných variacích a některé druhy jsou doplněny o realistické šišky. Z klasických stromků jsou nejoblíbenější zejména husté borovice, nebo smrky s propracovaným PVC jehličím, které dokonale imituje to reálné.


7. Animovaná vánoční pohádka – Vánoční koleda (2009)

Tato moderní kreslená pohádka vám řekne příběh o starém, protivném lakomci, který nemá rád Vánoce. Když se však setká s duchy Vánoc, který ho vezmou na zajímavou cestu, otevře mu to oči. Pohádka nese krásné vánoční poselství a zaručeně vaše Vánoce zpříjemní.

vánoční pohádka vánoční koleda

8. Animovaná pohádka – Doba ledová: Mamutí Vánoce (2011)

Mezi top animované vánoční filmy patří Doba ledová, která je vtipnou pohádku, oblíbenou u všech věkových kategorii. Může známá partička z Doby ledové zachránit Vánoce? Na to přijdete, když se na tuto skvělou oddechovku podíváte.

vánoční pohádka Doba ledová - mamutí Vánoce

9. Slovenská pohádka – Perinbaba (1985)

K této tradiční slovenské pohádce z dílny Juraje Jakubiska, snad ani nic nemusíme říkat. Vždyť kdo by neznal zázračnou babičku Perinbabu, která vytřásáním peřiny sněží na celý svět? Dokonalá vánoční klasika, která neomrzí.

vánoční pohádka Perinbaba

10. Americká vánoční pohádka – Vánoční kronika 1 (2018) a 2 (2020)

Dobrodružná vánoční pohádka o sourozencích, kteří zachraňují Vánoce, je skvělou, moderně zpracovanou pohádkou, která zaujme diváka každé věkové kategorie. Pro velký úspěch první části pohádky Vánoční kronika, tvůrci natočili i pokračování, které rovněž stojí za zhlédnutí. Pohádka dýchá atmosférou pravých, amerických Vánoc.

vánoční pohádka vánoční kronika

11. Vánoční pohádka – Hvězda (2017)

Tato zábavná, animovaná vánoční pohádka zaručeně stojí za zmínku. Příběh o odvážném oslíkovi jménem Bo, který uteče a na své cestě potká spoustu nových kamarádů se kterými zažívá mnohá dobrodružství, vás určitě chytí za srdce. Hlavní postavy pohádky se stanou součástí největšího příběhu všech dob, narození Ježíška. I tato moderní, animovaná pohádka zaručeně patří mezi ty nejlepší vánoční pohádky.

vánoční pohádka Hvězda

12. Kreslená vánoční pohádka – Grinch (2018)

Mezi vtipné kreslené vánoční pohádky patří  Grinch. Vánoční film pro děti i dospělé, o zeleném, chlupatém, mužíčkovi, který nenávidí Vánoce je skvělým tipem na moderní vánoční pohádku. Zaručujeme vám, že tuto pohádku si se svými ratolestmi určitě shlédnete i vy.

vánoční pohádka Grinch

13. Pohádka pro děti – Sněhová Královna (2012)

Tato kreslená pohádka pro děti, je moderní adaptací na tradiční pohádku Hanse Christiana Andersena. Příběh je poutavě a moderně zpracování, díky čemuž zaujme malé a velké diváky. Během předvánočního a vánočního období je to výborná volba pohádky.

vánoční pohádka Sněhová královna

14. Kreslená vánoční pohádka – Arthur zachrání Vánoce (2011)

Tato zábavná, animovaná pohádka přináší odpověď na dětskou otázku: „Jak Santa stihne doručit všem dětem dárky za jednu noc?“. Kreslený příběh klasické americké rodinky se nese v tradičním americkém duchu Vánoc. Rozhodně nebudete litovat, pokud se na tuto pohádku během Vánoc podíváte.

vánoční pohádka Arthur zachrání Vánoce

15. Animovaná pohádka – Ledové království (2013)

Kreslená vánoční pohádka o princeznách Else a Anne, potěší srdce každého malého diváka. Rozhodně je to skvělá a zajímavá pohádka pro děti, ale díky modernímu a vtipnému zpracování pobaví i dospělé. Díky mrazivému prostředí, ve kterém se celý příběh odehrává, vám pohádka navodí dokonale zimní atmosféru.

Tak co, zaujali vás vánoční pohádky a filmy pro děti, které jsme vám nabídli? Věříme, že ano a pokud chcete další tipy, třeba i na skvělé vánoční filmy, klikněte na náš článek: TOP 15 tipů na nejlepší vánoční filmy. Příjemné sledování.

vánoční pohádka Ledové království

Zdroj obrázků: https://www.pinterest.cz/


Také by vás mohlo zajímat:

Vánoční dárek pod stromeček

Co pod stromeček ? 10 skvělých typů na vánoční dárek

I vám už došly nápady na vánoční dárky pod stromeček? Neustále přemýšlíte, čím obdarovat svou rodinu a blízké? My jsme se vám letošní výběr vánočních dárků rozhodli usnadnit a přinášíme vám 10 skvělých tipů na dárky, které vašim blízkým vykouzlí úsměv na tváři.

Adventní věnec

Co je Advent a kdy začíná?

Wikipedie uvádí, že Advent je první část liturgického roku římskokatolické církve vymezená 4 nedělemi před svátkem narození Ježíše Krista a období duchovní přípravy na Vánoce. Období vánočních svátků začíná prvním dnem Adventu a končí dnem Zjevení Páně. V každodenním životě se příprava na Vánoce začíná vytvořením adventního věnce, úklidem a zdobením bytu. 4 adventní svíčky znázorňují na adventním věnci symbolické odpočítávání do nejkrásnějších svátků v roce.

Vánoční omalovánky, nejen pro děti

Blíží se čas Vánoc a vy nevíte jak zabavit svoje ratolesti? Nabízíme vám tematické vánoční omalovánky ke stažení, u kterých se mohou kreativně realizovat nejen vaše děti, ale i vy.

Kdy postavit vánoční stromek?

Kdy postavit vánoční stromek?

Ozdobený vánoční stromeček se stal na přelomu 18. a 19. století neodmyslitelným a bezpochyby tím nejkrásnějším symbolem vánoc. Od té doby nesmí chybět krásně ozdobený vánoční stromek v žádné domácnosti. Podle tradic …

Přejít do obchodu