Navštivte nejhezčí vánoční trhy v Evropě

Vánoční trhy v Evropě

Vánoce. Čas radostí, pokoje a rodiny. Pro mnoha lidí nejhezčí svátky celého roku. Jak si je užít co nejvíc? Samozřejmě, k Vánocím neodmyslitelně patří také vánoční trhy. My vám představíme nejhezčí vánoční trhy v Evropě, které se opravdu oplatí navštívit.

Každý z nás preferuje jiné místo na návštěvu vánočních trhů, což je naprosto pochopitelné. Tenhle rok by už snad neměli být žádné zdravotnické opatření, které by nám cestu na vánoční trhy mohli překazit. Právě proto se s vámi chceme podělit o inspiraci, kam na vánoční trhy v Evropě.

Drážďany – vánoční trhy, které vás dostanou svojí rozmanitostí

Drážďany mají vánoční trhy, které jsou nejstarší v celý Evropě a také jedny z největších vánočních trhů v Německu, jestli ne i ty úplně největší. Drážďanské trhy se konají pravidelně každý rok od 23. listopadu do 24. prosince. Mezi tamní speciality nepochybně patří drážďanský štólový sladký chléb, horký jablečný mošt a drážďanský rahmklecks – místní chléb se slanými nádivkami. Největší dominantou drážďanských vánočních trhů je Striezelmarkt, nejstarší a nejpopulárnější trh v Německu, kde se prodávají všechny možné druhy dárků, tradiční i moderní jídla. Nachází se jenom 147 km za Prahou, proto jestli nechcete cestovat daleko, vaše volba je jasná.

Vánoční trhy Drážďany

Vánoční trhy Vídeň, nádherná atmosféra nestárnoucí klasiky

Vídeň je nádherné město s ještě krásnějšími vánočními trhy. Každým rokem sem zavítají tisíce návštěvníků, kteří obdivují kouzlo Vánoc. Vánoční trhy ve Vídni se konají každoročně od konce listopadu. Najdete tady různé speciality, jako například punč v typických sklených pohárcích, které si můžete vzít domů na památku. Samozřejmě za symbolický příplatek. Vánoční atmosféra ve městě je skutečně dokonalá. Najdete tady i různé atrakce, jako například kluziště, kde můžete se svými drahými nebo příteli bruslit. Neváhejte si tady koupit vánoční dekorace na památku.

Vánoční trhy Vídeň

Vánoční trhy Krakow

I u našich dalších sousedů, v Polsku, se konají nádherné vánoční trhy. Každým rokem se konají na hlavním náměstí, kde si můžete pochutnat na tradičním jídle, svařeném víně nebo sladkostech. Krásné dřevěné stánky vytvářejí dokonalou vánoční atmosféru. Výhodou je, že tady najdete výrobky různého druhu, které jsou ručně dotvářené. Taky za to nemusíte zaplatit hotový majlant. Ceny jsou úplně stejné jako u nás. Krakowské vánoční trhy patří mezi nejkrásnější v celé Evropě. Tohle místo se tedy rozhodně oplatí navštívit.

Vánoční trhy Krakov

Vánoční trhy Bratislava, u našich jižních sousedů

Slováci také každoročně pořádají svoje vánoční trhy v hlavním městě. Krásné, vánočně vyzdobené Hlavní náměstí působí přímo pohádkově. Množství stánků nabízí svým zákazníkům různé dobrůtky včetně chutných, voňavých perníčků, svařeného vína nebo medoviny. Vánoční trhy v Bratislavě nabízí i pestrý kulturní a hudební program, který dotváří celkovou atmosféru Vánoc.

Vánoční trhy Bratislava

Bílé vánoční stromečky a zasněžené vánoční stromky

Bílé vánoční stromečky a zasněžené umělé vánoční stromky jsou horkou NOVINKOU. S pomocí nejnovějších technologií jsou postupně na větvičky nebo celé stromy aplikované vrstvy umělého sněhu. Ten dokonale imituje reálný sníh. Takovým způsobem jsou aplikovány na klasické stromky a také na 3d stromky. Nejnovější systém aplikování zaručuje že sníh ze stromků neopadává. Při prvotním roztahování větviček dochází k uvolnění nezachycených částí sněhu. Díky naším stromečkem si ve Vaší domácnosti vytvoříte nepopsatelnou atmosféru zasněžených Vánoc.


Norimberk vánoční trhy v Německu

Norimberk je skutečně krásné město, ale je ještě hezčí během Vánoc. V centru Norimberku se každoročně konají jedny z nejhezčích vánočních trhů v Evropě. Najdete tady skutečně množství stánků s různým zbožím a také stánky s všelijakými kulinářskými specialitami, jako například grilované klobásky typické pro vánoční trhy v Německu. Trhy se konají převážně na náměstí Hauptmarkt a v přilehlých uličkách. Navštívit norimberské vánoční trhy stojí skutečně za to a nebudete litovat jedinkou vteřinu.

Vánoční trhy Norimberk

Vánoční trhy Budapešť

Ještě jste se nerozhodli kam na vánoční trhy tenhle rok? Co takhle zkusit Maďarsko a konkrétněji Budapešť? Budapešť je během Vánoc neskutečně nádherným městem a nabízí jedny z nejhezčích vánočních trhů v Evropě. Najdete tady množství tradičních maďarských řemeslných výrobků a množství chutných jídel, z kterých za zmínku stoprocentně stojí komínový koláč se skořicovou příchutí. Navíc vánoční trhy v Budapešti nabízí bohatý hudební a kulturní program. Pro děti je také k dispozici malé kluziště, kde si můžou zabruslit přímo uprostřed vánočních stánků.

Vánoční trhy Budapešť

Salzburg – vánoční trhy v rodišti Wolfganga Amadea Mozarta

Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější vánoční trhy v Rakousku patří neodmyslitelně ty salzburské. Zažijete atmosféru, která vykouzlí úsměv na tváři každému, kdo je navštíví. Vánoce v tomhle městě jsou skutečně jedinečné. Trhy najdete hned v centru města, před Salzburským chrámem a na Rezidenčním náměstí. Historické stánky tržníků, vánoční koledy nebo nepočetné množství představení jednoznačně stojí za návštěvu tohohle místa. Kromě toho tady potkáte mnoho Čechů a Slováků. Tohle místo spojuje turisty z celého světa, ale také sem oblibují chodit i domácí.

Vánoční trhy Salzburg

Vánoční trhy Berlín

Jste fanoušky německých vánočních trhů a chcete tenhle rok zažít pohádkovou atmosféru? Tak to můžete zamířit třeba do Berlína. Nejzajímavější na těchhle trzích je to, že se snaží zachovat si „vánočního ducha“ minulých let, co vytváří absolutně kouzelnou atmosféru. Jestli se chystáte na trhy s dětma, měli by jste vědět, že se tady taky nachází několik atrakcí pro potěšení těch nejmenších. Ruské kolo, dětská manéž nebo dokonce živé betlémy, které dokonale simulují minulost a vykouzlí úsměv na tváři nám i našim dětem.

Vánoční trhy Berlin

Věříme, že si přijdete na své a vychutnáte si vánoční atmosféru trhů nejen u nás, ale také v zahraničí!

Zdroj obrázků: https://www.pinterest.cz/


Také by vás mohlo zajímat:

Adventní věnec tradiční z chvoji

Co je Advent a kdy začíná?

Wikipedie uvádí, že Advent je první část liturgického roku římskokatolické církve vymezená 4 nedělemi před svátkem narození Ježíše Krista a období duchovní přípravy na Vánoce. Období vánočních svátků začíná prvním dnem Adventu ….

Stavani vánočního stromku

Připravte se na Vánoce v předstihu: Na co byste měli myslet?

Svět se neustále mění. Týká se to i různých oblastí našeho života. Ty největší z nich přicházejí hlavně začátkem nového roku a na Vánoce. Loňské svátky však byly jiné než předešlé. Museli jsme se vzdát setkání s rodinou i přáteli. Mnozí z nás …

Kdy postavit vánoční stromek?

Kdy postavit vánoční stromek?

Ozdobený vánoční stromeček se stal na přelomu 18. a 19. století neodmyslitelným a bezpochyby tím nejkrásnějším symbolem vánoc. Od té doby nesmí chybět krásně ozdobený vánoční stromek v žádné domácnosti. Podle tradic …

Vánoční dárek pod stromeček

Co pod stromeček ? 10 skvělých typů na vánoční dárek

I vám už došly nápady na vánoční dárky pod stromeček? Neustále přemýšlíte, čím obdarovat svou rodinu a blízké? My jsme se vám letošní výběr vánočních dárků rozhodli usnadnit a přinášíme vám 10 skvělých tipů na dárky, které vašim blízkým vykouzlí úsměv na tváři.

Přejít do obchodu
Oslavte s námi začátek léta
slevou 15% na všechno zboží skladem. Platí do 30. června.
x