Kuriózní barva Vánoc 2023 – Viva magenta!

barva roku 2023

Patříte mezi ty, kteří se řídí trendy a vždy s nimi drží krok? Sledujete influencery na sociálních sítích a nic z novinek v oblasti módy a designu Vám v žádném případě nesmí ujít? Potom jste si jistě všimli, že trendy v barvách se každým rokem mění. Věděli jste, kdo určuje barvu roku?

Koncem roku tradičně vyhlašuje společnost Pantone barvu roku, která je na výsluní celý následující rok a inspirují se jí designéři v mnoha odvětvích. Pantone je světoznámá instituce, která sídlí v New Jersey v USA a je známá svým systémem barev. Barva roku se vybírá na základě analýzy v módě, designu, ale i podle dění ve světě a společenských událostí. Vidět ji můžete nejen v módě, interiérovém designu a jiných odvětvích, ale ovládla dokonce i vánoční výzdobu.

Jak se prezentuje MAGENTA a jak tuto barvu kombinovat?

Magenta je směs tónů červené, fuchsiové a růžové. Tento odstín je inspirován karmínem, který se nachází v přírodě. Charakteristická je pro ni výjimečnost a poutavost na první pohled. Jejím cílem je vyjadřovat radost, optimismus a odvážnost.

vánoční koule-viva magenta

Hit roku 2023 – intenzivní barva „Viva magenta” svou výjimečností poutá pozornost. Rozhodnete-li se pro tuto unikátní barvu bude Vaše vánoční výzdoba určitě „in” a nepřehlédnutelná.

Ptáte se jak ji použít? Můžete vsadit na jistotu a použít ozdoby pouze v samotném odstínu magenta. Zde doporučujeme zvážit množství použitých ozdob, jinak se může stát, že se váš domov změní v růžové království. Odvážní mohou experimentovat s různými kombinacemi, kde ale není třeba zapomenout, že magenta má být dominující barvou. Je jen na Vás, jestli zvolíte soulad barev výzdobou tón v tónu nebo se rozhodnete pro barevný kontrast. Jelikož se jedná o výraznou barvu je vhodné ji kombinovat s neutrálními barvami. Můžete vyzkoušet vytvořit zajímavé duo růžové s některým odstínem šedé nebo kombinace s pastelovými barvami.


Umělé vánoční stromky 3D

Umělé vánoční  stromky 3D jsou HIT posledních let. Použité 3D jehličí neopadává a je k nerozeznání od živého. Více než 30 exkluzivních druhů jen u nás. Každý náš 3D stromek nabízí prvotřídní vzhled, tvarovou a barevnou dokonalost. Pro hustší a reálnější vzhled je střed zahuštěný klasickým jehličím. Vybrat si můžete různé druhy a provedení stromků, ať už borovice, smrk nebo tradiční jedli.


Trh už zaplavily vánoční ozdoby, se kterými bude vaše domácnost a vánoční stromek doslova zářit. Najdete nespočet designů a rozhodnout se můžete pro různé tvary, vzory a velikosti. Obdivuhodné jsou vánoční koule se třpytkami, které pokrývají celou kouli nebo jen její část. Volit si můžete také mezi matnými a lesklými ozdobami.

Tak co, jaké si vyberete Vy? Všechno je jen na vaší kreativitě.

Zdroj obrázků: https://www.pinterest.cz/


Také by vás mohlo zajímat:

Vánoční výzdoba

Nezmeškejte žhavé trendy ve vánoční výzdobě!

Dá se říct, že Vánoce jsou už co nevidět za rohem. Svátky klidu, radosti a rodiny. Jak však vyčnět z davu a být trendy i během Vánoc? Abychom vám to co nejvíc ulehčili, přinášíme vám tipy na žhavé trendy ve vánoční výzdobě!

IN a OUT ozdoby na stromek

Vánoce 2021: Co bude v módě a co už je dávno passé?

Jak vyzdobit vánoční stromek tak, aby kráčel s dobou? Pokud jste už i vy začali přemýšlet nad tím, jaké ozdoby letos použít na váš vánoční stromek, aby byl stylový a pěkný, přinášíme vám několik typů na trendy a moderní vánoční výzdobu.

TWINKLY – Moderní vánoční osvětlení na stromeček 21. století

TWINKLY je inteligentní, revoluční LED vánoční osvětlení na stromeček, které můžete jednoduše ovládat pomocí svého smartphonu. Na to, abyste si mohli díky světélkům na stromek užívat ty nejúžasnější barevné kombinace …

Moderní vánoční ozdoby na stromečky

Moderní vánoční ozdoby na stromeček – top 10 trendů tohoto roku

I když většina lidí začíná řešit vánoční ozdoby na stromeček až v předvánočním adventním období, vánoční trendy jsou určeny již dlouhé měsíce před tím. Výrobci a prodejci …

Přejít do obchodu