Kdy začína prodej vánočních stromků?

Prodej vánočních stromku

Zdá se vám, že je na přemýšlení o koupi vánočního stromku ještě brzy?

Omyl! Prodej vánočních stromků začíná už v září a my vám prozradíme, proč s koupí vánočního stromku už víc nečekat. Rovněž vás provedeme různými druhy stromků a pomůžeme vám vyřešit dilema „živý nebo umělý“.

Prodej vánočních stromků

Prodej vánočních stromků začíná, jak jsme již zmínili, v září. Jedná se zejména o internetový prodej umělých vánočních stromků. E-shopy s umělými vánočními stromky v tomto období doskladňují nové vánoční stromky a pro své zákazníky nabízejí předsezónní slevy, se kterými ušetříte nemalou sumu.

Při spuštění prodeje v září, mají e-shopy ty nejvýhodnější ceny a největší slevy, které se postupně blížícími Vánocemi zmenšují. Pokud si proto necháváte koupi vánočního stromku až na prosinec, musíte počítat s tím, že stromek koupíte za nejvyšší možnou sumu.

Nehledě na cenu stromku, krátce před Vánocemi také hrozí, že stromek který s vám líbí už nebude mít e-shop na skladě a budete si moci vybírat pouze z omezeného výběru stromků, které zůstaly. I u umělých vánočních stromků totiž platí, že ty nejkrásnější a nejoblíbenější druhy se prodají jako první.

U živých vánočních stromků je ideální termín jejich koupí odlišný. Pokud chcete, aby vám živý vánoční stromek vydržel co nejdéle pěkný a neseschl, doporučujeme pořídit si takový stromek čerstvě zaťatý pár dní před Vánocemi. Pokud byste živý vánoční stromek doma skladovali příliš dlouhou dobu, zřejmě byste vánoční svátky trávili zametáním spadaného, seschlého jehličí.

Jaký vánoční stromek si vybrat?

U živých vánočních stromků je odpověď na tuto otázku jednoznačná. Pokud chcete, aby vám vánoční stromeček vydržel co nejdéle pěkný, vsadit byste měli na živou borovici. Právě tento druh má nejdelší trvanlivost. O něco kratší vydrží pěkná živá jedlička a nejrychleji vám uschne smrk.

U umělých vánočních stromků však nad tímto nemusíte přemýšlet. Svůj vánoční stromeček si můžete vybrat jednoduše na základě vkusu. Jedle, smrk, nebo borovice… můžete vsadit jen a jen na vaše preference. Výběr však nebude jednoduchý. V současnosti je na trhu mnoho druhů umělých vánočních stromků v nejrůznějších barevných odstínech, různém zpracování jehličí a v neposlední řadě v různých cenových relacích.

Největší výběr umělých vánočních stromků naleznete u největšího prodejce umělých vánočních stromků v Čechách a na Slovensku svetstromku.cz. Z jakých druhů stromků si zde můžete vybírat?

Trendy mezi vánočními stromky

Aktuálně nejvyhledávanější jsou 3D vánoční stromky a FULL 3D stromky, které jsou to nejkvalitnější co trh nabízí. Tyto stromky jsou neskutečně realistické, díky jejich propracovanému jehličí a větvičkám z PE materiálů, které jsou vyráběny pomocí nejnovějších technologií jako odlitky klasických, živých větviček. Cena těchto stromků je vyšší, ale zaručujeme vám, že je nerozeznáte od živého vánočního stromku.

V nabídce naleznete i klasické PVC – levné stromky, které jsou celé tvořeny větvičkami, vyrobenými z PVC materiálů. Tyto stromky nejsou natolik realistické jako 3D či FULL 3D stromky, ale stále se těší velké oblibě. Je to jednoduše stará, dobrá klasika za nižší cenu.

Hlavu si můžete rovněž lámat is barvou vánočního stromku. Ve Světě Stromků naleznete stromky v nejrůznějších odstínech zelené, ale také bílé a zasněžené vánoční stromky, které zaujmou dokonale zimním vzhledem.

Aby toho nebylo málo, můžete se rozhodnout, jestli chcete gigantický XL vánoční stromek, který se stane dominantou každé místnosti, nebo vsadíte na úzký vánoční stromek, vhodný do stísněnějších prostor, a nebo si vyberete rozkošný, menší vánoční stromek v květináči.

Tak co, výběr nebude až tak jednoduchý, že? Pomozte si proto při výběru stromku naší Zákaznickou příručku pro výběr vánočního stromku.

Vyplatí se umělý vánoční stromek víc než ten živý?

Toto je otázka, kterou si klade mnoho lidí při koupi vánočního stromku. Předností živého vánočního stromku je zejména jeho krásná vůně. Na tu však mnoho lidí velmi rychle zapomene, když bude (v tom lepším případě) pár dní po Vánocích sbírat ze země spadané jehličí. Za nás je zaručeně nejlepším řešením koupě umělého vánočního stromku, se kterým nebudete mít žádné starosti a pro krásnou vůni jehličí, si můžete vsunout do vázičky pár větviček z živého stromku.

Mnoho lidí si také myslí, že koupí živého vánočního stromku ušetří. Není tomu však docela tak. Za opravdu pěkný, živý vánoční stromeček budete muset rok co rok zaplatit cca 2000 Kč. Při koupi kvalitního umělého vánočního stromku se však jedná o jednorázovou investici. Kvalitní 3D vánoční stromek pořídíte za cca 6700 Kč a vydrží vám krásný celá desetiletí. Z ekonomického hlediska je proto umělý stromek určitě lepší investicí.

Likvidace živýho vánočního stromečku

Pokud nejste o výhodách umělých vánočních stromků stále přesvědčeni, přečtěte si náš článek: Živý vánoční stromeček versus umělý – který se vyplatí více?, který vás zaručeně přesvědčí.


Umělé vánočné stromky

5 výhod umělých stromků, které vás navždy přesvědčí

Umělý vánočný stromek, nebo raději živý? Pokud si i vy každoročně kladete stejnou otázku a nemůžete se rozhodnout, jaký typ vánočního stromku si pořídit …

Živý vánoční stromeček versus umělý stromek

Živý vánoční stromeček verzus umělý – který se vyplatí více?

Vánoční strom patří nezpochybnitelně k těm nejkrásnějším symbolům vánoc. Mnozí z vás řeší každoročně otázku, zda nenastala vhodná chvíle na jeho obměnu. Pořídit si však …

Umělé vánoční stromky 3d nerozeznáte od těch živých

Umělé vánoční stromky 3D představují to nejkvalitnější, co se dnes dá pořídit. Nejenže jsou velmi trvanlivé a kvalitní, ale navíc je nerozeznáte od těch živých. Ozdobený vánoční stromek …

Kdy postavit vánoční stromek?

Kdy postavit vánoční stromek?

Ozdobený vánoční stromeček se stal na přelomu 18. a 19. století neodmyslitelným a bezpochyby tím nejkrásnějším symbolem vánoc. Od té doby nesmí …

Přejít do obchodu