Jaká bude barva letošních Vánoc 2022?

Barva letošních Vánoc 2022

Každý rok sledujete trendy ve vánoční výzdobě a měníte vánoční ozdoby podle toho, jaká barva vánoc je aktuálně v kurzu? V tom případě je tento článek pro vás to pravé. Není tajemstvím, že stejně jako všechno ostatní, i vánoční ozdoby podléhají trendům, ať už designovým nebo barevným. My jsme se v našem článku zaměřili zejména na různé barevné kombinace ozdob, které budou v sezóně 2022/2023 nejvíce šik. Rovněž vám představíme, jaká je TOP barva Vánoc 2022, kterou milovníci trendů prostě nesmí při vánoční výzdobě vynechat.

Vánoční barva – Stará dobrá klasika

Červené vánoční koule v kombinaci se zelenými vánočními ozdobami a bílými doplňky. Milovníci tradičních Vánoc zřejmě od těchto barev jen těžko upustí. Těmito obvyklými barvami Vánoc však díky jejich nadčasovosti nic nezkazíte. Proč však nedoplnit takovou tradiční vánoční výzdobu o stylové černé vánoční koule nebo hnědé vánoční ozdoby? Taková barevná kombinace vám vaši výzdobu zaručeně oživí. Do dokonalosti přivedete svoji vánoční výzdobu například i stylovými postavičkami Santa Clause v tradičních, červeno-bílých odstínech.

Barva vánoc

Luxusní černo – měděná barva Vánoc

Pokud máte rádi extravaganci a nádech luxusu, určitě sáhnete po černých vánočních ozdobách, které můžete dokonale zkombinovat s měděnými vánočními koulemi a jinými doplňky. Do takových trendy barev Vánoc můžete doladit i celé štědrovečerní stolování či různé bytové doplňky. Skvělou volbou u tohoto typu výzdoby je luxusní, černo-měděný kobereček pod vánoční stromeček se kterým nejen zakryjete stojan stromku, ale také dodáte vašemu vánočnímu stromku šmrnc.

Barva vánoc

Naturální vánoční barva

Vánoční výzdoba v přírodních barevných odstínech je stále více oblíbená, ne jen u těch, kteří se snaží aby jim na vánočním stromku visely výhradně pouze eko-ozdoby. Hnědé vánoční koule, jemně zelené vánoční ozdoby, oranžové vánoční dekorace, ale také ty měděné… kombinací všech těchto barev vytvoříte na svém stromku skutečný souzvuk barev přírody. Výhodou těchto barevných kombinací je, že si umíte takové ozdoby vyrobit i sami, z různých přírodních materiálů.

Barva vánoc

Umělé vánoční stromky 3D

Umělé vánoční  stromky 3D jsou HIT posledních let. Použité 3D jehličí neopadává a je k nerozeznání od živého. Více než 30 exkluzivních druhů jen u nás. Každý náš 3D stromek nabízí prvotřídní vzhled, tvarovou a barevnou dokonalost. Pro hustší a reálnější vzhled je střed zahuštěný klasickým jehličím. Vybrat si můžete různé druhy a provedení stromků, ať už borovice, smrk nebo tradiční jedli.


Romantická pastelová vánoční barva

Pastelové vánoční ozdoby jsou trendem posledních let. Elegantní starorůžové vánoční koule, pastelové, modré vánoční ozdoby, mentolová výzdoba na stromeček, ale také krémová barva ozdob je sázka na jistotu. Vánoční výzdoba v takových jemných odstínech, působí opravdu nesmírně vkusně a jsme si jisti, že bude dominovat v barvách vánočních výzdob ještě několik let. K takové jemné a romantické výzdobě se velmi hodí elegantní bílý kobereček pod vánoční stromeček a celkový dojem z výzdoby umíte podtrhnout různými dekoracemi sobů či vánočních Mikulášů v jemných barvách.

Barva vánoc

Nepřehlédnutelná tyrkysová barva Vánoc

Tyrkysová vánoční výzdoba, vypadá ve skutku úžasně. Bledší, tyrkysové vánoční koule můžete nakombinovat s tmavšími smaragdovými vánočními ozdobami a mezi tyto nepřehlédnutelné barvy doplnit jemnější, bílo-stříbrné ozdoby. Pokud se nebojíte experimentovat, umíte takto vyzdobený vánoční stromeček doplnit osvětlením, na kterém si nastavíte tyrkysové či stříbřité odstíny svícení. Tak co, dovedete si představit váš vánoční stromek oděný do těchto barev? My rozhodně ano!

Vánoční barva

A která barva bude tedy jedinečná barva letošních Vánoc 2022?

Společnost Pantone každoročně vyhlašuje barvu nadcházejícího roku a to ať už v oblasti módy, bytových doplňků, tak v oblasti vánočních dekorací. Pro rok 2022 byla prohlášena za nej trendy barvu, barva s názvem Very Peri. Právě tato barva, která v sobě skrývá kombinaci modré, fialové a jemného nádechu červené, by měla dominovat v příští vánoční sezóně 2022/2023. Na první pohled se vám může zdát, že jde o klasickou fialovou, nicméně barva Very Peri je jemnější a inspirovaná rostlinou Zimozeleň Menší anglicky Periwinkle.

Vánoční barva

Letos proto naleznete na trhu zaručeně velké množství vánočních ozdob právě v této barvě. Vánoční ozdoby v barvě Very Peri krásně zkombinujete se stříbrnými vánočními doplňky, světle růžovými vánočními koulemi, či pastelově modrými a bílými vánočními ozdobami. Very Peri může být barva vánočních ozdob, barva květináče, nebo dokonce barva stromku.
Tak co, podlehnete i letos žhavým vánočním trendům?

Zdroje: www.inge-glas.de, www.dreamstime.com


Vánoční výzdoba

Nezmeškejte žhavé trendy ve vánoční výzdobě!

Dá se říct, že Vánoce jsou už co nevidět za rohem. Svátky klidu, radosti a rodiny. Jak však vyčnět z davu a být trendy i během Vánoc? Abychom vám to co nejvíc ulehčili …

IN a OUT ozdoby na stromek

Vánoce 2021: Co bude v módě a co už je dávno passé?

Jak vyzdobit vánoční stromek tak, aby kráčel s dobou? Pokud jste už i vy začali přemýšlet nad tím, jaké ozdoby letos použít na váš vánoční stromek, aby byl stylový …

TWINKLY – Moderní vánoční osvětlení na stromeček 21. století

TWINKLY je inteligentní, revoluční LED vánoční osvětlení na stromeček, které můžete jednoduše ovládat pomocí svého smartphonu. Na to, abyste si mohli díky světélkům …

Moderní vánoční ozdoby na stromečky

Moderní vánoční ozdoby na stromeček – top 10 trendů tohoto roku

I když většina lidí začíná řešit vánoční ozdoby na stromeček až v předvánočním adventním období, vánoční trendy jsou určeny již dlouhé měsíce před tím. Výrobci a prodejci vánočních dekoraci na stromeček …

Přejít do obchodu