Chcete umělý vánoční stromeček? Vybírat si budete mezi 2D a 3D variantou

Uprostřed obrázku jsou dva umělé vánoční stromky. Jeden je klasicky 2D a druhý je 3D umělý vánoční stromek. Z levé i pravé strany obrázku jsou detaily obou stromků.

Dávno jsou pryč doby, kdy umělý vánoční stromeček vůbec nepřipomínal ten živý. Výrobci totiž zapracovali na výrobních technologiích a začali vytvářet věrné kopie reálných smrků, borovic a jedli . Větvičky jsou hustě vrstvené, a tím pádem vánoční stromeček vypadá vskutku velkolepě a bohatě. Jehličí se vyrábí buď z polyetylenu (PE), nebo polyvinylchloridu (PVC). Současný trh navíc nabízí několik variant, které se liší typem jehličí. Jaký je rozdíl mezi 2D a 3D vánočním stromečkem?

Umělý vánoční stromeček Borovice se stříbrnými šiškami, bílými špičatými konečky větviček a imitací krystalků ledu. Stromek mě velký počet větviček a dokonalý tvar .Stromček stojí na umělém stojanu.
Umělý vánoční stromek Borovice Stříbrná s krystaly ledu

2D stromečky jsou levné, ale…

V posledních několika letech zaplavily trh 3D vánoční stromky, ovšem předchozí 2D provedení se ještě prodává jako levná alternativa. Jehličí je tvořeno z nastříhaných PVC fólií různých délek a tvarů. Zároveň je každá větev jinak hustá, aby stromeček působil co nejvěrohodněji. Ale na druhou stranu, stále je poznat, že se jedná opravdu o umělou verzi, kdežto 3D stromečky jsou od těch reálných takřka k nerozeznání.

Krásný umělý vánoční stromek který má konce větviček zabarvené do bledězelená a tak připomíná čerstvé výhonky větviček. Stromek díky dokonalým 3D Větvička je k nerozeznání od živého. Hezký úhledný tvar doplňují vyčnívající větvičky pro ještě přirozenější vzhľad.Hustý vánoční stromek stojí na železném stojanu.
Umělý vánoční 3D stromek Smrk Italský

3D stromečky, které ozdobí každý interiér

Výroba vánočních stromečků z moderního 3D jehličí je složitější než u předchozího modelu. Jsou k dispozici sofistikované stroje a inovativní výrobní postupy. Používají se kvalitní PE materiály, které se zpracovávají odléváním do forem, čímž vznikají celé části větví. Středovou část stromečku tvoří klasické PVC jehličí, ovšem konce jsou zdobené už PE jehličím, které vskutku připomíná to opravdové.

Deailná fotka 3D jehličí umělého vánočního stromku Smrk Alpský. Jehličí mě dokonalý tvar i barvu a proto vypadá jako pravé jehličí.
3D jehličí stromek 3D Smrk Alpský 1

Proč zvolit umělý vánoční stromeček?

Vánoce bez stromečku by nebyly Vánoce. Jenomže s ním je spojena spousta starostí a povinností, protože jehličí začne brzy opadávat, a tím pádem musíte neustále zametat a vysávat. Ještě navíc musíte stromeček kupovat každý rok, zatímco u umělé verze se jedná o jednorázovou investici. Pouze budete obměňovat zdobení – jeden rok do modré barvy, druhý rok do zlaté, třetí zase barvy nakombinujete. Fantazii se meze nekladou.
Především ekologicky smýšlející lidé ocení umělé vánoční stromečky, neboť kácením obrovského množství stromů přicházíme o tak nádhernou přírodu. Ostatně vám odpadnou starosti s jeho přivazováním, neboť umělý stromeček stojí rovně, nepadá, nenahýbá se. Bezpečnost je tedy mnohem větší.
Jestliže máte děti, tak jistě víte, jak jsou zvědavé. Zkouší jehličí, píchnou se do prstu a nastává řev. Umělé jehličí však nepíchá, přestože vypadá jako jehličí. A co víc? S výčtem předností jsme zdaleka neskončili. Jakmile skončí vánoční sezóna, umělý stromeček schováte do krabice a vytáhnete ho za rok. Vzpomeňte si však na tu práci okolo klasického jehličnanu. Jestli bydlíte v bytě, tak než sejdete několik pater, abyste stromeček vyhodili, všude naděláte nepořádek s jehličím. Sousedé vám pak poděkují. Zajděte na naši stránku svetstromku.cz a objednejte si z pohodlí domova svůj novy vánoční stromeček.

Přejít do obchodu
PRODEJ SPOUŠTÍME 1. ZÁŘÍ 2020
Začínáme atraktivními předsezónními slevami. Nechte se překvapit.
x